düdüklü tencere ile neler pişirilebilir?

dtsly

Guru
Kayıtlı Üye
7 Mart 2009
381
0
arkadaslar duduklutencere ıle pilav bıle pısırılebılıyomus dıye duydum.(ben sadece bıseylerı haslamak ıcın kullanıyorum da) siz neler pişiriyorsunuz merak ettım.çunku be yenı evlıyım.pek yemek bılmıyorum ve aynı zamanda da calısıyorum.daha hızlı oluyomus e tabı bıde basında beklemenız gerekmıyomus.eee neler pısırılebılır??sımdıden tesekkurler:hulya:

arkadaslar duduklutencere ıle pilav bıle pısırılebılıyomus dıye duydum.(ben sadece bıseylerı haslamak ıcın kullanıyorum da) siz neler pişiriyorsunuz merak ettım.çunku be yenı evlıyım.pek yemek bılmıyorum ve aynı zamanda da calısıyorum.daha hızlı oluyomus e tabı bıde basında beklemenız gerekmıyomus.eee neler pısırılebılır??sımdıden tesekkurler:hulya:

şimdi şimdi çıkan taze fıstıkları koy su ile pişir acaip lezzetli ve sağlıklı sentetik değil

pilavmıakannehirbakliyat,et hertürlü sebze pişer

taze fasulye,türlü,kuru fasulye,nohut,barbunya,et,tavuk,mısır ve patates haşlama,mercimek çorbası...

Son düzenleme:
ben nohut kuru taze fasulye biber dolması bazıları yaprak sarmasıda yapıyor ben denemedim tavuk mercimek corbası patates haşlanıyor

ben mercimek çorbası,nohut pişriyiom bende yeni sayılırım öğreniomkaydirigubbakcemile2

ben korkuyorum bu aletten

ben de korkudan senelerce kullanamamıştım ama korkulacak birşey yokmuş önemli olan soğumadan kapağını açmamak,içindeki havayı yavaş yavaş boşaltıp öyle açacaksın acelen varsa azcık soğuk suyun altına tutup soğutman da yeterli
birkez kullansan gerisi geliyor şutarafagitti

Evet ben de öyle korkuyordum bu tencereden ama onun tehlikesi eskidenmiş şimdi yeni nesil tencerelerin tehlikesi yok denecek kadar az.Haşlama işleri gerçekten çok pratik oluyor ama ben de pilav filan denemedim bilen varsa tarif edebilir mi ?

şahsen ben pilav için koca düdüklü tencereyi kullanmam
biraz büyük de...:KK43:
yıkamayı da sevmiyorum ama yine de çok kullanırım
fakat pilav falan yapmam

Ben gecede ıslatılmış fasulyeyi düdüklüye koyar bir 5 dakika haşlarım(düdük sesi çıkınca)o suyu döker yine düdüklüde önce soğanı sonra salçayı kavurup fasulyeyi koyar suyunu baharatını koyup 25 dadikada bu şekilde bişiririm(tüm bakliyatları böyle)mercimek çorbası 20 dk.patates-tavuk haşlama 10 dk.pırasa 10 dk.bamya yemeği 10dk.etli yemekler 30dk.yeşil mercimek 25 dk.etli karnı bahar yemeği 10dk.taze fasulye 20 dk.Bende 2 düdüklü tencere var genelde yemeklerimi düdüklüde yaparım diğerlerinde pilav,makarna çorba.

Pilav ve Makarna HARıÇ bütün yemeklerimi düdüklüde yaparım
benim için çok kolaylık

yaprak ve biber dolması yaptım mükemmel oluyor pilav yapanda var kalabalık misafirim gelince deneyeceğim patates haşlarım , mısır haşalrm , semizotu ıspanak pazı yemeklerini artık düdüklüde pişiriyorm bu tip yeşil sebzeler pişince azcık kalır ya düdüklüde pişince öyle olmuyo oldugu gibi kalıyor çok şaşırmıstım ilk seferinde eskiden nrmal tencerede 2 bağ semizotu pişiriridim azcık olur hemen biterdi şimdi 2 gun yiyoruz 3. gune bile artıyo

bende taze sebzeleri düdüklüde pişiririm. patates, mısır,tavuk düdüklüde haşlarım.

yengem etide düdüklüde kavuruyor (haşlamıyor kavuruyor)çok güzel ve yumuşacık oluyor ama ben yapmayı denemedim hiç bir gün denicem

tefal düdüklüm var çogunlıkla bütün yemeklerı onda yaparım calısıyorum zaman degerlı ama duduklu ıle 1 saatte bıkac çesıt yemek oluverıyor üstelık cok güvenlı herkese tavsıye ederım...

Yaprak sarmasının yada biber dolmasının suyunu ve pişme süresini nasıl ayarlıyorsunuz. Birde düdüklü tencerede mercimek çorbasını nasıl yapıyorsunuz. Bi kısaca anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

bnde korkuom bı alışssam süper olcak..bıln bırı detaylı anltabılırmı..bı cubuk var mesela ne zaman dık ne zamn ınık kç dk pşcek vs vsss

Yaprak sarmasının yada biber dolmasının suyunu ve pişme süresini nasıl ayarlıyorsunuz. Birde düdüklü tencerede mercimek çorbasını nasıl yapıyorsunuz. Bi kısaca anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

benim düdüklüm tefal clipso 6 lt lik kullanma klavuzunda en az 2 su bardagı su koyun diyor bende 2 su bardağı koyuyorum piştiğinde öyle çokda suyun içinde yüzmediğini suynu çektiğini görüyorum

et ve tavuk haşladıgımıda yazmayı unutmuşum

X