düğünden sonra ne kadar borcunuz kaldı ve ne kadar sürede ödediniz?

daha evlenmedim. ama kalıcak gibi görünüyor borç. inşallah en azıyla atlatırız

mümkün olduğunca evlenmeden borçalrı bitirin 2 ay değilde 1 yıl nişanlı kalın ama bitsin bence ben daha evlenmedim ama sanırım borçsuz evlenicem şuan nişanlıyım

bana yeni ev yapılmıştı 23.000 tl kadar bir borş kalmıştı aile hep beraber büyük bi kısmını ödedik düğünden sonra ,daha sonra kalan miktar bize 5-6000 civarındaydı .çok şükür şu an bitti gibi bişey....ve ben evleneli 2 sene olduuuuuu.....sositososito

ben de merak ediyorum bunu. Allah izin verirse nisan ya da haziran ayında düğünüm olacak. Nisan ayında olursa borçlarımız olur diorum nişanlıma ve hazirana ertelemeye çalışıyorum.
Askerde şuanda ve o geldikten sonra her ay bir eşyamızı alacağız. Düğünden sonraya sadece beyaz eşya taksidini bırakacağız. Gelen altınlarla da hemen araba alacağız. Tabi bunlar bizim planlarımız. Allah izin verir mi bilemem bunları yapmamıza :)

hala ödüyoruz;ama inşallah yakında bitecek(2 yıllık evliyim):lepi:

ben nişanlıyım 2 yıl borç ödeyeceğiz gibi çünkü herşeyi taksitle alacağız. Eşya alırken de ergonomik ve ihtiyaçıma göre almayı düşünüyorum.

ben nişanlıyım 2 yıl borç ödeyeceğiz gibi çünkü herşeyi taksitle alacağız. Eşya alırken de ergonomik ve ihtiyaçıma göre almayı düşünüyorum.

çok mantıklı düşünmüşsün;bende öyle yaptım;mesela tayinci oldugumuz için salon takımı almadım;oturma odası salon bir oldu;evimde küçük zaten iyiki almamışım..
konsol falan almadım;yemek masası;bi kaşıklık;zaten çok detay boguyor beni..
birgün kalıcı oldugumuz bir yere gidersek;zevkime göre alırım eksiklerimi..

Ben evleneli 1.5 yıl oldu yaza borçlarımız bitecek inşallah,
benimde tavsiyem çok borçlanmadan evlenin evlenince borç ödemek daha zor

benim eşimde erkek tarafının alması gerekenleri kendisi aldı hep.bu yüzden beyaz eşyalrı almaya hep önceden başladı ki,evlendikten sonraya birşey kalmasın.daha biz nişanlı değildik mesela buzdolabını almıştı.nişanlandıktan hemen sonra mobilyaların bir kısmını almıştık.
evlendikten 2-3 ay sonra borçların çoğu bitmişti,geriyede birtek yemek takımının
borcu kalmıştı.2 yıllık evliyiz bizde şutarafagitti

ben kendime düşen eşyaları yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum. nişanlıma da beyaz eşyaları şimdiden alalım diyorum. yok efendim yeni modeller çıkınca şimdikiler ucuzlarmış, en son alacakmış. ailesi mi ödeyecek kendi mi bilmiyorum. birşey demiyor. taksit maksit ödeyemem valla, ben yapıyorsam o da yapsın :kızgın:

bizde beyaz eşyaları aldık düğüne kadar borçları bitcek bi yandan da para biriktirioruz düğün için (salon vs..) en sonda mobilyalar alınacak bi mobilyaların borcu kalacak sanırım mutlaka bi borç kalıo ya düğün yapmak kolay deilki mafoldumben

Bizde kendi aramızda anlaştık beyaz eşyayı ben mobilyaları sözlüm alıcak ama kafamada takılmıyo değil evlendikten sonra bide mobilyaların taksitide benimle ona kalmasın :umursamaz:
Aramızda böyle şeylerinm sorun olmasını istemiyorum ama ailemi ve kendimide aptal yerine koydurmam :eek:lmaz: Ama tabi borç olucak borçsuz evlenen çok azdır heralde

Bizde kendi aramızda anlaştık beyaz eşyayı ben mobilyaları sözlüm alıcak ama kafamada takılmıyo değil evlendikten sonra bide mobilyaların taksitide benimle ona kalmasın :umursamaz:
Aramızda böyle şeylerinm sorun olmasını istemiyorum ama ailemi ve kendimide aptal yerine koydurmam :eek:lmaz: Ama tabi borç olucak borçsuz evlenen çok azdır heralde

eğer elinde nakit para olmazsa mobilyaların taksiti mutlaka evlilikten sonrasına kalıo çünkü son anda alınan bişey.. sen nişanlına ya para biriktittir yada şimdiden aldır mobilyaları yoksa sana kalır cicim benden sölemesi CADIARZU

Biz cok suur borcsuz evlendik esin eve yeni tasindigi icin herseyi yeni almisti bastan sona....bi bulasik makinasi eskiydi onuda ben aldim kaydirigubbakcemile3 e benimde aldim deyecek biseyim olsun demi Bu arada 1 yillik evliyim 2 dugunumuzu 1 ay once yaptikkkalkisalkisalkis

mobilyaların daha 10 taksidi duruyor.2,5 aylıkevliymm:))
elimizde para oldukça iki taksit birden vermeyi düşünüoruz . .

bizim 7-8 bin kadar borcumuz kalmıştı,5 binini altınlarla ödedik,ama benim 10bin kadar öğrenim kredisi borcum başlıyor,daha bir taksit bile vermedik,eşimin de 2bin kadar öğrenim borcu var.bi de araba aldık(mecbur kaldık )10 bin de onun kredisi varhihoyyytdelikafadulden:teytey::dance:

biz de 4 ekimde evlendik..dahaçok yeniyim yaniopuyorumnanaktan
Allaha şükür mobilyamız, beyaz eşyamız peşin alındığı için çok fazla bi borcumuz yok:nazar: düğün yapmadığımız için takılanların tamamı eşimle ikimize kaldı, önceden de birikmişimiz vardı az çok, balayına gittik rahat rahatŞeniz
yalnız kayınpederim işsiz ve kayınbiraderim askerde olduğu için eşim şu an 2 ev geçindiriyo onun için kemerleri sıkı tutuyoruz şimdiden...
Allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

X