Şampuan ve Saç Kremleri Pantene 10 günde saçı uzatan,güçlendiren şampuanı deneyenler varmıı?

FlyBly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
48
0
35
Pantene'in saçı uzatan bi şampuanı varmış.10 günde uzun ve güçlü saçlara sahip olabilirmişiz .bu şampuanı kullananlar varmı???

denemedım fakat bende çok merak edıyorum bagre uzamasa bılr güçlense çünkü çok kırık var saçlarımda bagre ben alayımda denıyeyım ya

denemedım fakat bende çok merak edıyorum bagre uzamasa bılr güçlense çünkü çok kırık var saçlarımda bagre ben alayımda denıyeyım ya

kuaföre gitmiştim kahkül kestirmek için saçınızda çok kırık var dedi bide şampuanla kırıklar düzelmez dedi ben önce saçlarımı iyice uzatıcam sora kestiricem kırıkları iyicee gider

valla benim erkek arkadaşım bayan kuaförü kesinlikle pantene önermiyor kızlar.. saç derisini mahfediyormuş :umursamaz:

valla benim erkek arkadaşım bayan kuaförü kesinlikle pantene önermiyor kızlar.. saç derisini mahfediyormuş :umursamaz:

erkek arkadaşın çok haklı canım. ama sadece pantene değil, elidor,dove, blendax... marketlerde satılan şampuanların hemen hepsinde aynı madde var, dimethicone, diğer adıyla silikon yağı. çok ucuz bir kimyasal, ve saçı yumuşak yapmak için kullanılıyor. suda çözülmüyor, dolayısıyla durulanan saçta silikon artıklar kalıyor. uzun vadede saç derisinde birikiyor,kepek oluşturuyor. ayrıca kökleri tıkayarak saçın beslenmesini ve nefes almasını engelliyor, beslenemeyen saç, bırakın uzamayı, dökülüyor!
içeriğinde silikon olan şampuanların saça faydası değil zararı vardır, aklınızda bulunsuna.s.

erkek arkadaşın çok haklı canım. ama sadece pantene değil, elidor,dove, blendax... marketlerde satılan şampuanların hemen hepsinde aynı madde var, dimethicone, diğer adıyla silikon yağı. çok ucuz bir kimyasal, ve saçı yumuşak yapmak için kullanılıyor. suda çözülmüyor, dolayısıyla durulanan saçta silikon artıklar kalıyor. uzun vadede saç derisinde birikiyor,kepek oluşturuyor. ayrıca kökleri tıkayarak saçın beslenmesini ve nefes almasını engelliyor, beslenemeyen saç, bırakın uzamayı, dökülüyor!
içeriğinde silikon olan şampuanların saça faydası değil zararı vardır, aklınızda bulunsuna.s.

Canım evet oda sadece pantene değil blendax, elidor felan markette satılan ları kullanmamı söylüyor aslında zeytinyağlı sabunlar varya onları tavsiye ediyor.. ama çocukluğumuzdan beri şampuanlara alıştık ben bir ara sabun olayını denemeye kalktım saçlarım tahta gibi oldu alışır dedim 1-2 defa daha denedim ama iğrenç sabun artıkları felan kalıyor :sinifsinif:

Ben şu an schwarzkopf bonacure(BC) kullanıyorum sadece kuaför salonlarında satılıyor ama gittigidiyor.com da da bulabilirsiniz.. Çok az kullanıyorsunuz avuç dolusu değil iki fındık tanesi kadar yetiyor.. nem terapisi yapıyor saç kremine gerek kalmıyor..

bizde doğal yöntemler deneriz saçı uzatmak için....defne sabunu varmış bide.kimi saçları sertleştirir iğrenç yapar kimide saçı yumuşacık yapar dedi ogün kardeşim denedi ve yumuşacık oldu saçları(2.denemede)

pantenin saçları uzatan şampuanının adı ne canım.üzerinde ne yazıyor?

ben pantenin bütün serisini denedm bence hic bi etkisi yok su an komili kullanıorum

ben pantenin bütün serisini denedm bence hic bi etkisi yok su an komili kullanıorum

Bende bi ara komili kullanıyordum saçlarım eskisinden daha yumuşak olmuştu ve kokusuda çok güzeldi tekrar kullanmayı düşünüyorum..

Canım evet oda sadece pantene değil blendax, elidor felan markette satılan ları kullanmamı söylüyor aslında zeytinyağlı sabunlar varya onları tavsiye ediyor.. ama çocukluğumuzdan beri şampuanlara alıştık ben bir ara sabun olayını denemeye kalktım saçlarım tahta gibi oldu alışır dedim 1-2 defa daha denedim ama iğrenç sabun artıkları felan kalıyor :sinifsinif:

Ben şu an schwarzkopf bonacure(BC) kullanıyorum sadece kuaför salonlarında satılıyor ama gittigidiyor.com da da bulabilirsiniz.. Çok az kullanıyorsunuz avuç dolusu değil iki fındık tanesi kadar yetiyor.. nem terapisi yapıyor saç kremine gerek kalmıyor..

Canım ya o kdr kararsızımki bitkisel şampuanlarla market şampuanları(blendax,pantene) arasında gidip geliyorum.2 haftadır tresana başladm memnun değilim(ondan önce 4-5 ay restorex kullandm),bitkiseller de bi işe yaramıyoki acayip dökülüyo saçlarım ve bitkisel şampuan kullanırken tuhaf yapışık bi hal alıyo.bide schwarzkopf u araştırıyım bakıyım buralarda nerde satıyolarmış.

Bitkisel şampuanlar saçın diplerini değil ama uçlarını çok kurutuyor bu yüzden çok uzun süre kullanmanızı tavsiye etmem.

diğer şampuanlar neyse de, pantene den memnun olan kimseyi görmedim diyebilirim.
ben bitkisel şampuan da kulladım, ama kimyasal işlem görmüş saçlar bitkisel şampunla matlaşıyor:S
bende öyle oldu yani..
en son aloe veranın şampuanını kullandım, bakım kürüyle beraber.
saçlarım dökülmeye başladı, kuruduktan sonra sabunla yıkamışım gibi oldu saçlarım.saç tellerimin yapısı hissi değişti,yumuşacık olan saçlarım deyim yerindeyse at kılı gibi oldu:s
şimdi komili zeytinyağlıya döndüm, yumuşacık yapıyor ve tabiki içinde kimyasal var ama içinde ama silikon yok ..
uzun oldu biraz :)

ayrıca sadece dimethinone değil cyclopentasiloxane de silikonmuş netten bakmıştım..---------

diğer şampuanlar neyse de, pantene den memnun olan kimseyi görmedim diyebilirim.
ben bitkisel şampuan da kulladım, ama kimyasal işlem görmüş saçlar bitkisel şampunla matlaşıyor:S
bende öyle oldu yani..
en son aloe veranın şampuanını kullandım, bakım kürüyle beraber.
saçlarım dökülmeye başladı, kuruduktan sonra sabunla yıkamışım gibi oldu saçlarım.saç tellerimin yapısı hissi değişti,yumuşacık olan saçlarım deyim yerindeyse at kılı gibi oldu:s
şimdi komili zeytinyağlıya döndüm, yumuşacık yapıyor ve tabiki içinde kimyasal var ama içinde ama silikon yok ..
uzun oldu biraz :)

Canım ya saç dökülmesine iyi geliyo mu komili zeytinyağlı?Bide hangisini kullanıyosun?Saçların inş boyalı değildir ve ince tellidir : )

Canım ya saç dökülmesine iyi geliyo mu komili zeytinyağlı?Bide hangisini kullanıyosun?Saçların inş boyalı değildir ve ince tellidir : )

saç dökülmesine iyi gelir mi bilmioyrum ama yumuşacık yapıyor.
saçlarımı yıkadıktan sonra 2 gün kullanabiliyorum 3. gün yağlanıyor, bu yüzden yağlı saçlar için olanı aldım.
bu sıralar dökülmem çok fazlalaştı bakalım iyi gelir inşallah.
ama bu yağlı saçlar için olanda silikon yok bu yüzden rahat kullanıyorum.
bi de saçlarımda boya var ama sadece uç kısımlarında ve ince telli:)
ha bir de saç dökülmesi için biotin hapı kullamayı düşünüyorum forumda ilgili başlık vardı ordan bakabilrsin canm..

X