demir ilacı ve ... rengi

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
kızlar bebeğime santafer damla veriyorum demir ilacı. çünkü ferrumun piyasada olmadığını söylediler. bu ilacı kullanan var mı? ikinci sorum da şu, benim bebeğimin kakası siyah renk olmuyor. normalde demir ilacı siyaha boyamaz mı? bizimkinin rengi koyu yeşil. kına gibi. acaba neden?

canım biz de mecburen onu aldık bu ay
dediğin gibi bulunmuyormuş ferrum

Biz ferro senol damla kullanıyoruz rahatlıkla buldum ben emilimi yüksek olduğu için bunu önerdi dr.umuz .Kaka rengi siyah olmak zorunda değil bildiğim kadarıyla kına rengi de olabilir normal yanii .Ama içine sinmiyorsa bizimkinden al sende .

bende ferro sanol kullanıyorum sürekli ihmal etsemde.ama hiç bir zaman çok koyu renk olmadı kakası. çok katı şeyler yerse bence koyu olur gibime geliyor şimdi daha ziyade süt yada mama ile besleniyorlar

ya kızlar konu hazır açılmışken söylemeden geçmeyeyim dedim

demir damlaları bitmese de ayda 1 yenilenmesi gerekiyor aklınızda bulunsun
açıldığında demir oksitlendiğinden

bu arada kaka rengi yeşilden siyaha kadar renklerde olabiliyor

ingilizceniz varsa burada bilgi var
Photo Gallery | BabyCenter

Bende demir ilacı veriyordum kızıma ama yaklaşık 1 aydır almıyor.önceden hiç sorunsuz yutardı ama artık ya kusuyor yada tükürüyor siz içirmek için ne yapıyorsunuz?

ya kızlar konu hazır açılmışken söylemeden geçmeyeyim dedim

demir damlaları bitmese de ayda 1 yenilenmesi gerekiyor aklınızda bulunsun
açıldığında demir oksitlendiğinden

bu arada kaka rengi yeşilden siyaha kadar renklerde olabiliyor

ingilizceniz varsa burada bilgi var
Photo Gallery | BabyCenter

aa ilk kez duyuyorum canım. söylediğin iyi oldu. bizimki 1 ayı çoktan geçti. yenisini alayım o zaman.

Bende demir ilacı veriyordum kızıma ama yaklaşık 1 aydır almıyor.önceden hiç sorunsuz yutardı ama artık ya kusuyor yada tükürüyor siz içirmek için ne yapıyorsunuz?

bir ara benim oğlum da içmiyordu. ben de damlalık almıştım eczaneden. içine çekip ağzına sıkıyordum tek seferde. şimdi eşime devrettim ilaç işlerini. o çok rahat veriyor damla damla. oyun oynatarak veriyor.

kızlar benim kafam almadı hala bu ilacı ya. ben ferro kullanıyodum daha doğrusu sağlık ocağı verdi ama oğlum çığlık çıülığa ağlıodu iğrenç tadından dolayı. bende vermedim 1 ay falan. sonra santafer aldım bunu içiyo baya susuz falan. ama ilk ilacı alırken ordaki hemşireler bana yemekten sonra dedi. sonra geçen başka hemşireden duydum ki yemeklerden hemen sonra verilmemesi gerekiyomuş. ya yarım saat önce yada yarım saat sonra verlmesi gerekiomuş. SİZ NASIL VERİYORSUNUZ???

X