Doğuma Hazırlık gecelik mi pijama mı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

denizkxixzxixl

o bir bücür cadı
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
1.943
7
arkadaşlar annem doğum için lohusa pijaması alacak bana.
ama satıcı kızlar genellikle gecelik veriyoruz. lohusalar pijamayı rahat kullanamıyor sezeryan dikişleri nedeniyle demişler.siz ne düşünüyorsunuz. pijama mı gecelik mi

bence gecelikle oturmak kalkmak yatmak zor olur. ben pijama aldım zaten belleri çok bol ayarlamalı oluyo sıkıntı olacağını sanmam. ama her ihtimale karşı ben bir de gecelik alıcam yanıma

ben kesinlikle gecelği tavsiye ediyorum sürekli altını değişitiryolar pijama çok zor olur lavaboya falan gitmesi zor olur ben 2 gecelik almıştım

tecrübe işte bilemiyoruz ki. en iyisi hem gecelik hem pijama almak herhalde bulunsun yedekte.

evet dediğin gibi daha çok gecelik tercih ediliyormuş.ben normalde gecelik giymeyi beceremem. bütün gece toplanır tepeme çıkardı.ama mecbur giyicem sanırım.

aynen bende gecelikle yatamam hiç o yüzden gecelik rahat olmaz diye düşünmüştüm :1rolleyes:

ben 1 gecelik 2 pijama takımı aldım
artık hangisi rahatıma gelirse onu giyerim
lohusa pijaması yada geceliği almadım
önden düğmeli aldım hepsini

sezeryanda gecelik giydiriyormuş doktorlar zaten.pijama zor olur.ben normal düşünüyorum.şuan sadece bir takım pijama aldım önden düğmeli.gecelik ve pijama takımı alıcam.bir gecelik 2 pijama takımı alıcam.aralıkta doğumum

yengem yanına gecelık almiştı doğumdan sonra lavaboya vs giderken rahat olmuştu
bence gecelık al cnm
hatta şimdiden gecelıkle yatmaya alışmaya çaliş zorluk çekmezsın o zaman :KK66:

kızlar bir de sabahlık çok kullanılıyormuş öyle duydum.sabahlık da alıcam.ama gecelikle sabahlık süslü olmayacak.çok süslüleri var ben beğenmedim,baktım geçen daha sade alıcam

evet sabahlık kesin lazım. gelen giden olur ne biliyim pijamayla rahat olamayabiliriz. zaten pijama sabahlık genelde takım satılıyo. ben öyle aldım.

saabahlığını da alın tabi biri geliyor üstünüze geçiyorsunuz özellikle geceliğe kan lekesi falan olunca kurtarıcı oluyor

Canım hayırlı doğumlar öncelikle,ben 1 adet önden düğmeli gecelik 2 adet pijama takımı aldım.Epidural sezeryan oldum hastanede ameliyat sonrası geceliğimi giydim,ertesi gün pijama takımımı giyip yürüdüm çok rahat oluyo pijama kullanamazsın diye bişey yok bence gecelikten daha rahat.Sabahlık mutlaka bulunmalı yürüyüş falan yaparken lazım oluyo

teşekkürler çiçekscim. alacağım pijama da gecelik de sabahlıklı takım olacak zaten. o zaman öncelikle gecelik kullanırım ertesi gün de pijamayı giyerim demekki.
ikisini de hazır bulundurmak en iyisi.oğluşun da pek yakışıklı maaşallah, öp benim yerime.

denizcim ikisini de al .hastanede gecelik daha kullanışlı oluyor kesinlikle.eve gectiğinde pijamayı kullanırsın.

eğer sezeryan olacaksa alt üst takım daha mantıklıymış hemşire arkadaşlarım söylüyor...çünkü sezeryanda eğer gecelik giyerseniz doktorunuz ya da hemşireniz yaranıza pasuman yapmaya ya da bakmaya geldiklerinde geceliğinizi komple yukarıya kaldırmanız gerek:) ama alt üst alırsanız sadece altının bir kısmını aşağıya indirmeniz yeterli......

Her ikiside yanında bulunsun
Sezeryan olacaksan ,ameliyattan çıktıkdan sonra zaten hareket edecek
durumun olmuyor.Geceliği yardımla kolayca giydiriverirler..Birde sürekli alttan kontrol ediyorlar kanamanı filan.
Ertesi günde daha iyi hissedersen pijamanı giyersin...

X