S beden olmak isteyen buraya

sxixla55

S.beden olana kadar devam
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2007
1.563
27
kızlar günlerdir hatta aylardır hepimiz buralardayız..
amacımız şok diyetlerle kilo vermek,
ben kendimden örnek vereyim,kadınlar kulübüne 2007de üye oldum ama 2006dan beri takipteyim ve hep sorunum kilo,kiloooooo
2006dan buyana ilaçlar hep kullandım.tamam bi süre işe yaradı kilo verdim ama sonra 2katı fazlasıyla geri aldım.
2008 aralıkta doğum yaptım ve sonrasında başladım tekrar kilo verme çabalarına
2009 ağustos ayında elma diyeti deneyimlerine başladım,ve 2haftada 93 olan kilom 83'e düştü bu durum o an benim için süperdi ve ilk defa çok inandım ilaçsızda kilo vereceğime
ama benim verdiğim kilo doğum kilosuydu taze kiloydu ve çabuk gitti.araya ramazan ve bayram girdi,ben yine aynıyım hatta 2-3.kilo aldım verdim tekrar.
bayramdan sonra yine elma diyetine başladım 3kilo aldığım kiloyu ozaman tekrar verdim.
82 den aşşağıya düşmediğimi görünce,başka diyete geçmeyi düşündüm metobolizmamı şaşırtmak adına,bu protein diyetiydi,5günlük olan.fakat 3gün yaptım.bende mide bulantısı çok oldu ve kabızlık,3.günde tartıldım 1kilo fazla çıktığımı gördüm moralim çok bozuldu,
ve bugün tamamen karar günüm oldu benim,dün gecede hatta 1kaç gündür başarı öykülerini okudum,herkezin yaptığıı az ve sık yemek ..ve herşeyi az yiyerek zayıflama.
geçen senede hamile kalmadan önce diyetisyene gitmiştim bana 1600 kalorilik diyet yazmıştı ben bu diyetle 1ayda 5kilo vermiştim..bunuda düşündüm...
kararım bundan sonra az ve sık yemek bol su içmek ve spor olacak..
topiğimizin adı s beden olmak buraya
özel bir liste yok herkezi bekliyorum
az ve sık yemek sporr
hergün paylaşımlarımızı deneyimlerimizi yazalım arkadaşlar
s beden olmak belki uzun bir yolculuk olcak ama
sabrımızla irademizle kazanan biz olalım..
hadi bismilllahirrahmanirrahim diyorum ve ben başlıyorumm..

Açlığınızı kontrol edin
Açlık yeme bağımlılıklarını tetikleyen tehlikeli bir durumdur. Bunun için asla kendinizi aç bırakmayın, yemek yemeyi istemekle gerçekten aç olmayı ayırt etmesini öğrenin. Fizyolojik olarak aç olduğunuzda yemek yiyin, göz açlıklarınızı umursamamaya çalışın.

tebrik ederim seni:>)
çok mantıklı bir karar almışsın. ömrü boyunca kilo problemleriyle uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki en mantıklı kilo verme yöntemi önerdiğindir.
kararını uygulaman dileiğiyle..

Canımcım öncelikle sana bu diyet yolunda başarılar diliyorum aynen ben de yaklaşık 3 gündğr kendimi bu duruma hazırladım ve bir listeye bağlı kalmadan diyet yapıyorum.Bugün lahana suyu kürüne başladım daha önceden de çok etkisini görmüştüm baya incelmiştim işte tekrar başladım.Ben tartılmadım aşağıdaki çizelge ramazandan öncesine ait,yarın sabah tartılıp buraya yazacağım kaç kilo olduğumu.Ben de varım :)Burada tüm günkü yapacaklarımızı paylaşalım.Mesela ben sabah kalktım hemen bir bardak suyumu içtim,üstüne lahana suyumu içtim ve üstüne 2 dilim kepek ekmeğinin üstüne peynir ve domates koyarak bastırdım afiyetle yedim :)Yanına da 1 bardak meyve suyu.Ara ara su da içiyorum gün içinde mutlaka 1-2 adet soda da içiyorum.Her gün 50 mekik çekmeye özen gösteriyorum falan filan :)Canım sormak istediğin bir şey olursaa burdayım :):1hug:

CANIM BENıM
kutlarım seni
en doğru karar bu bence yanındayım destekçinimopuyorumnanaktan

sıla ablacım cok iyi yapmıssın özgurce herkes istediğini yazsın

az ve sık yemek bol su içmek ve spor olacak..

işin sırrını yazmışsın canım kesinlikle bu

bi başarabilsek neler olcak da işte :nazar:

sılacım inşallah s bedenleri görürüz

valla aslında ben m'ye de razıyım ne diyim

tebrıkler canım hayırlı olsun topıcı yenı kararlarında başarılar dılerım.....
bende uzakdan takıpcnıım herdaım dedıgı gıı ede yapamıyom mıde bulantım cok oluyo ama az az sıksık metoduna baslarım bak..zorla m beden olmusdum ılaclar ıle kılo aldım ama sımdı almam suruyo sınır oluyom yaa..

sıla ablacım cok iyi yapmıssın özgurce herkes istediğini yazsın

evet gizemcim herkez özgür
sende deneyimlerini bizimle hergün burda paylaş ve sende 34 kilo vermiş bir insansın..
CANIM BENİM
kutlarım seni
en doğru karar bu bence yanındayım destekçinimopuyorumnanaktan

hadi hergün aksatmadan güncemizi yazacağız..

tebrik ederim seni:>)
çok mantıklı bir karar almışsın. ömrü boyunca kilo problemleriyle uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki en mantıklı kilo verme yöntemi önerdiğindir.
kararını uygulaman dileiğiyle..

teşekkür ederim canım.hep birlikte
s beden olacağız..hayal değil s beden
karar vermek başarının yarısıdır..

Canımcım öncelikle sana bu diyet yolunda başarılar diliyorum aynen ben de yaklaşık 3 gündğr kendimi bu duruma hazırladım ve bir listeye bağlı kalmadan diyet yapıyorum.Bugün lahana suyu kürüne başladım daha önceden de çok etkisini görmüştüm baya incelmiştim işte tekrar başladım.Ben tartılmadım aşağıdaki çizelge ramazandan öncesine ait,yarın sabah tartılıp buraya yazacağım kaç kilo olduğumu.Ben de varım :)Burada tüm günkü yapacaklarımızı paylaşalım.Mesela ben sabah kalktım hemen bir bardak suyumu içtim,üstüne lahana suyumu içtim ve üstüne 2 dilim kepek ekmeğinin üstüne peynir ve domates koyarak bastırdım afiyetle yedim :)Yanına da 1 bardak meyve suyu.Ara ara su da içiyorum gün içinde mutlaka 1-2 adet soda da içiyorum.Her gün 50 mekik çekmeye özen gösteriyorum falan filan :)Canım sormak istediğin bir şey olursaa burdayım :):1hug:

teşekkürler fıstıkımŞeniz
senide hergün burda bekliyorum canım..tabiki günlük ne yaptığını burda yaz ..ister liste halinde istersen her ann yaz.önemli olan burda ki desteğimiz ve motivasyonumuz birbirimize..
sabah kahvaltın gayet güzel şekerimmm

Sılacım, önce fikrimi yazmak istiyorum.

Endokrinoloji bölümünden, mutlaka Tiroit Hormonlarının her tür kontrolünü yaptırmak şartıyla Dr kontrolünde bilinçli diyet, rejim uygulamalıyız.

Etrafımızdan duyduklarımız, bizi farklı sonuçlara götürebilir. Bir çok arkadaşımın başı derde girdi, kilo al, kilo ver ...Sonunda öğrendiler ki Hormonlar bozuk.
Dr la beraber önce onları düzene soktular. Zaten düzene girince kilo problemleri ortadan kalktı canım.

Onun için bunları sana yazdım...Mutlaka biliyorsundur ama erteleme, geç olmadan önce bir Endokrin merkezine git tatlım ...

Şimdiden kolay gelsin...Kendinizi ihmal etmeyin lütfen...

Sılacım, önce fikrimi yazmak istiyorum.

Endokrinoloji bölümünden, mutlaka Tiroit Hormonlarının her tür kontrolünü yaptırmak şartıyla Dr kontrolünde bilinçli diyet, rejim uygulamalıyız.

Etrafımızdan duyduklarımız, bizi farklı sonuçlara götürebilir. Bir çok arkadaşımın başı derde girdi, kilo al, kilo ver ...Sonunda öğrendiler ki Hormonlar bozuk.
Dr la beraber önce onları düzene soktular. Zaten düzene girince kilo problemleri ortadan kalktı canım.

Onun için bunları sana yazdım...Mutlaka biliyorsundur ama erteleme, geç olmadan önce bir Endokrin merkezine git tatlım ...

Şimdiden kolay gelsin...Kendinizi ihmal etmeyin lütfen...

yeşilim abla hoşgeldin topiğimea.s.
ve değerli bilgilerini bizle paylaştığın için teşekkür ederimm.
ablacım geçen sene diyetisyene gittiğimde benden büssürü kan tahlilleri istemişti ve şükür bir rahatsızlığım çıkmamıştı
ve bana onları yaptıktan sonra diyet listesi yazmıştı..
ablacım pazartesi tekrar tahlil yaptırağım
teşekkür ederimmma.s.a.s.a.s.

Son düzenleme:
kızlar sizden ricam doktora yada en yakın sağlık ocağına gidip kan değerlerinizi öğrenin

sağlık sorunumuz olmadan yavaş yavaş diyetimizi sporumuzu yapalımm..kilolarımızı verelim..

az ve sık yemek bol su içmek ve spor olacak..

işin sırrını yazmışsın canım kesinlikle bu

bi başarabilsek neler olcak da işte :nazar:

sılacım inşallah s bedenleri görürüz

valla aslında ben m'ye de razıyım ne diyim

melekçim hoşgeldinŞeniz

bundan sonra yanlış diyet hataları yapmıyarak bu formülü yapmak tatlım

bu sefer çok kararlıyım ve başarıcam .işin yolu sevgiden geçiyor ..

kilolarla hep mutsuzluk yaşıyoruz yani kendi adıma diyeyim bu sözü.

s beden hayal gibi geliyordu bana ..ama artık değil canım..başaranlardan hiç bir eksiğimiz yok

yaşımız daha geçmeden bizde çıtır olalımm dimi..

m yi istemiyom illaki s olmam lazımm:dance::dance:

ınan çok sevindim Sılacım, Dr'a gitmene ve temiz çıkmasına...

O zaman bu yeni topikte sana ve katılanlara başarılı, sağlıklı günler diliyorum.

Çok acıkmaya fırsat vermeden sık sık yemek, Su içmek en önemlisi kendimizi zorlamadan, yormadan yürümek..ışte kilo vermenin püf noktaları

Hadi bakalım yine uğrar, izlerim sizi. ıyi günler hayırlı Cumalar hepinize

Canım tebrikler benim için en iyi örnek ablamdır 93 kilodan 70 e düştü 2009 ocaktan itibaren hiç kaçamak yapmadan diyet listesine uydu az ve sık yedi Ebru Şallıyla beraber evde plates yaptı ve mükafatını gördü.

Canım tebrikler benim için en iyi örnek ablamdır 93 kilodan 70 e düştü 2009 ocaktan itibaren hiç kaçamak yapmadan diyet listesine uydu az ve sık yedi Ebru Şallıyla beraber evde plates yaptı ve mükafatını gördü.

tatlım ablanı tebrik ediyorumma.s.

azmin sonu başarıdır:hooray::hooray:

diyet işi sabır işi olduğunu unutmadan devam etmeliyiz.bak ne güzel ablan 0cak ayından buyana 23 kilo vermiş ..engüzelide bu zaten yavş ve sağlıklı kalıcı kilo vermek..

canım benim :1hug:bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederimma.s.

ve hergün seni burda görmek isterimŞeniz

Ne demek canım tabi ki paylaşıcam yaşanmış olayları örnek göstermeliyiz ki yapacak arkadaşlara destek olsun.

İnan çok sevindim Sılacım, Dr'a gitmene ve temiz çıkmasına...

O zaman bu yeni topikte sana ve katılanlara başarılı, sağlıklı günler diliyorum.

Çok acıkmaya fırsat vermeden sık sık yemek, Su içmek en önemlisi kendimizi zorlamadan, yormadan yürümek..İşte kilo vermenin püf noktaları

Hadi bakalım yine uğrar, izlerim sizi. İyi günler hayırlı Cumalar hepinize

saolasın canım ablacım..herzaman burda seni görmek isterim.değerli yorumlarını desteğine ihtiyacımız var...

sanada hayırlı cumalar :Saruboceq:

rabbim cümlemizin yardımcısı olsun..CADIARZU

sılam güzel topik olmuş bütün deneyimlerimizle yeni bir gün olsun bu o zaman
elma diyetine acaip bel bağlamıştık sende biliyosun deli gibi inanmıştık adeta
toplam 17 günde 6 kilo verdim normalde çok çok iyi amma haftada 6-7 kilo vaadlerine pek uygun olmadı..
haftada 2 kiloyu yiyerekde veririm ben tabi çok değil az az yiyerek :KK70:

..............

bende 2 kere çekapa girdim her ikisinde de değerlerim normal çıktı hatta doktor
bişeyimiz yok miğdemizi doldurmak için elinden geleni yapmışsın adeta .. demişti

kızlar çok sık yiyemem ama az az yiycem bakalım
hatta dün ıspanak yoığurt yedim
bugünde haşlama tavuk ıspanak yoğurt yiycem
bakalım haftaya kaç kiloya düşecez ..
sılacım ayrıca bu haftada 2 kilo verdim tatlımcım ...
zten biliyosun et diyetinden çok korkuyodum yani nasıl verilcek yağ yakmıyo bişe yapmıyo diye..
bayzzı bekliyorum o ne kadar verecek diye ..
neyse artık yeni günlük bura oldu :KK70:

X