ikili tarama testi acillll

_BERAY_

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2007
1.571
33
46
kızlar 11+6 oldum çarşamba günü tarama testi yaptırdım
ultrasonda ense kalınlığı 2.1 kan sonuçlarıda 1/57 dedi dr.4.ayda amniyosentez diyor
inanın çok kötüyüm bu benim 4.hamileliğim üçü düştü bunda çok sevinmiştim
ama şimdide böyle bişey çıktı karsıma benimle aynı durumda olan ya da bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurmusunuz

canım umarım herşey yolunda gider böyle olupta amiosentezde çok iyi çıkanları biliyorum ben.
içini ferah tut tatlım.bol bol dua et rabbim bu bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

canım benim bu bir tarama testi.bebeğin yatış pozisyonundan yada başka birşeyden şaşabilir ve kesin olma ihtimali %60.
lütfen %40 lık ihtimali gözönünde bulundurarak sakin ol.
Allahın izni ile de hiç bir şey olmaz.
benim arkadaşım kızına hamileyken ikilisi kötü çıktı,üçlüsü,amniyosentezi derken şimdi 3 yaşına yakın sağlıklı nurtoğu gibi bir kızı var.
bebeğini üzme lütfen içerde
.

canım umarım herşey yolunda gider böyle olupta amiosentezde çok iyi çıkanları biliyorum ben.
içini ferah tut tatlım.bol bol dua et rabbim bu bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
inş cnm allahım sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inş

canım benim bu bir tarama testi.bebeğin yatış pozisyonundan yada başka birşeyden şaşabilir ve kesin olma ihtimali %60.
lütfen %40 lık ihtimali gözönünde bulundurarak sakin ol.
Allahın izni ile de hiç bir şey olmaz.
benim arkadaşım kızına hamileyken ikilisi kötü çıktı,üçlüsü,amniyosentezi derken şimdi 3 yaşına yakın sağlıklı nurtoğu gibi bir kızı var.
bebeğini üzme lütfen içerde
.
gülşahcım bende istermiyim onu üzmeyi ama elimde değil kendime hakim olamıyorum
biliyorsun daha öncekileri allah büyük inş iyi çıkar sonuçlar
sağol cnm benim benimde inş arkadasının gibi olur

hiç korkma amiyosentezden benim de senin gibi çıkmıştı degerim
amiyosentez yaptırdım 1 ay sonuç bekledim inan korkulaçak hiç birşey yok sonuç tertemiz çıktı
şuan oglum on aylık
bunu yapaçak dr iyi şeç ist deysen dr tavsiye edebilirim geçmiş olsun

hiç korkma amiyosentezden benim de senin gibi çıkmıştı degerim
amiyosentez yaptırdım 1 ay sonuç bekledim inan korkulaçak hiç birşey yok sonuç tertemiz çıktı
şuan oglum on aylık
bunu yapaçak dr iyi şeç ist deysen dr tavsiye edebilirim geçmiş olsun
istanbulda değilim cnm ama sen yine de söyle

jfk hastanesi ali utku öz kadındogum uzmanı çok iyi bir dr

sonuçlar temiz çıkaçak korkma amiyo yaptırdıgın ilk 3 gün yat dinlen sadeçe bol su iç su kaybı olaçak çünkü

ben de bugün ikili test yaptırdım sonucu haftaya alıcam.biraz stres var tabi.ama bunlar sadece riski belirleyen testler unutma.ayrıca amniyosentez yaptırıp da kötü sonuç çıkanını ben hiç duymadım.hamilelik böyle stresle geçmez.iyi düşün bence.herşeye rağmen doğururum diyosan zaten amniyosentezi yaptırmana gerek yok bence.üzülme diyemem gerçekten insanın moralini bozacak testler.allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

jfk hastanesi ali utku öz kadındogum uzmanı çok iyi bir dr

sonuçlar temiz çıkaçak korkma amiyo yaptırdıgın ilk 3 gün yat dinlen sadeçe bol su iç su kaybı olaçak çünkü
sağol cnm benim dediklerini yapıcam inş

inşaAllah amniyosentez sonucun temiz çıkar , sağlıkla gelir dünyaya bebeğin..
yalnızca risk oranını veriyor bu testler belirli kriterlere göre..
test 1000 de 1 bile dese, yine de biir risk olabilir anlamına geliyor..
biir daha bebeğim olursa yaptırmayı düşünmüyorum bu tür testleri..:umursamaz:
hayırlı, sağlıklı doğumlar diliyorum canım..

bencede canım inşallah kafana takma bu tür test sonuçları çok değişken olabiliyormuş benim tanıdığım bir bayana komşumuza kızı doktoru tıp fakültesine bile sevk etmeye kalkmış bu testler yüzünden sonra kız gitmedi ve şu an doğum yaptı maşallah bebişi çok sağlıklı yani kafana takma bu testler stres küpü bence anneyi boş yere strese sokuyo bu tür testler bazen

canım benim bende tam bundan 2 ay önce ikili test ve ense kalınlığım riskli çıktı beynimden vurulmuşa döndüm ne yediğimden nede yaşadığımdan bir zevk alıyordum tam 1 ay stress içinde amniyosentezi bekledim bundan 15 gün önce amniyosentez yaptırdım amniyosentezde dr çok önemli bizim burda sadece 1 dr yapıyo bunu ordada aksilikler beni buldu ilk girişte suyu alamadı çıkıp tekrar girdi suyu aldı beni eve gönderdi aradan 3 saat geçti bebeğimin suyu geldi apar topar hastaneye gittim 3 gün hastanede yattım serum antibiyotik tedavisi gördüm çok şükür bebeğim beni terketmedi ama o anki ruh halimi anlarsın bebeğimin suyu çok şükürki eski düzenine girdi şimdi önümüzdeki çarşamba amniyosentezin sonuçları açıklanacak hergün hergün kendimi ve etrafımdakileri yiyip bitiriyorum ya kötü çıkarsa diye biz eşimle başından beri ne olursa olsun bebeğimizi doğuracağım kararını verdik ben bu testi niyemi yaptırdım hiç olmazsa hamileliğimin geri kalan kısmını rahat geçiririm diye düşündüm ama bu 2 ay beni öldürmekten beter etti ben bu bebeği 2 sene bekledim ama hiçbişey hayal ettiğim gibi olmadı ..................

canım benim bende tam bundan 2 ay önce ikili test ve ense kalınlığım riskli çıktı beynimden vurulmuşa döndüm ne yediğimden nede yaşadığımdan bir zevk alıyordum tam 1 ay stress içinde amniyosentezi bekledim bundan 15 gün önce amniyosentez yaptırdım amniyosentezde dr çok önemli bizim burda sadece 1 dr yapıyo bunu ordada aksilikler beni buldu ilk girişte suyu alamadı çıkıp tekrar girdi suyu aldı beni eve gönderdi aradan 3 saat geçti bebeğimin suyu geldi apar topar hastaneye gittim 3 gün hastanede yattım serum antibiyotik tedavisi gördüm çok şükür bebeğim beni terketmedi ama o anki ruh halimi anlarsın bebeğimin suyu çok şükürki eski düzenine girdi şimdi önümüzdeki çarşamba amniyosentezin sonuçları açıklanacak hergün hergün kendimi ve etrafımdakileri yiyip bitiriyorum ya kötü çıkarsa diye biz eşimle başından beri ne olursa olsun bebeğimizi doğuracağım kararını verdik ben bu testi niyemi yaptırdım hiç olmazsa hamileliğimin geri kalan kısmını rahat geçiririm diye düşündüm ama bu 2 ay beni öldürmekten beter etti ben bu bebeği 2 sene bekledim ama hiçbişey hayal ettiğim gibi olmadı ..................
seni suan o kadar çok iyi anlıyorum ki
inş sonuçların tertemiz çıkar derin bir ohh çekersin ama dediğin gibi 1 ay bekle bide testten sonra 21 gün bekle allahım sabır versin değerin kaçtı biliyormusun

seni suan o kadar çok iyi anlıyorum ki
inş sonuçların tertemiz çıkar derin bir ohh çekersin ama dediğin gibi 1 ay bekle bide testten sonra 21 gün bekle allahım sabır versin değerin kaçtı biliyormusun

çok sağol canım inşallah bu durumda olan bütün arkadaşlarımın sonuçları güzel çıkar Rabbim bu duruma kimseyi düşürmesin çok zorsenağlama...benim değerim 1.50 çıktı canım...

çok sağol canım inşallah bu durumda olan bütün arkadaşlarımın sonuçları güzel çıkar Rabbim bu duruma kimseyi düşürmesin çok zorsenağlama...benim değerim 1.50 çıktı canım...
1.57 de benimkisi inş cnm allah kimseye yasatmasın çok zor bi süreç
allahım sabır versin

canım değerdenn daha çok ense kalınlığı önemli diyolar ense kalınlığı kaç çıkmıştı canım sakın moralini bozma bitanem bence doktorlar hep böyle diyor ama aminosentez tertemiz çıkıyo bitanem boşuna stres yaptırıyolar insana bitanem

canım benım uzme bebısınıde kendınıde. benımde ıkılım rısklıydı. doktor amnıyosentezden once uclu yapalım dedı cok sukur o temız cıktı daha ılerı bı ınceleme de yapmadık... ıcını ferah tut bu sadece olasılık belırtıyo kesın bı sonuc vermıyokı...

korkma bence canım.benim de ense kalınlığı 2.5 çıktı ve çok kokrtum.sonra kan sonucu iyi geldi şükür.anlıyorum seni ama hiç korkma emi.Allah zaten alnımıza yazdıysa engeli yok bunun ki.bu testler net sonuç vermiyormuş.
ben senin ne hissettiğini alıyorum burda olan tüm anne ve anne adayları anlıyor merak etme duamızdasın.Allah herkesin bebeğini bağışlasın.
yalnız bir daha bebeğim olursa test falan yaptırmıycam onu biliyorum...

X