4 yıldan beri bebek özlemi çekenler tecrübelerimizi paylaşalım!!!!

resimimis

hadi gelll n'olurrr..
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
489
5
46
dayanamıyorum ne bebek sesi duymaya ne bebek görmeye ne hamile görmeye hatta ve hatta bebek arabasına bile bakamıyorum.. burnumun direği sızlıyooo :KK43:( içim nasıl acıyoo nasıllll.... :KK43:( hayatımın en büyük pişmanlığıdır belki o sözleri söylemiş olmak ve bebeğim olmasın diye doğum kontrol hapı kullanmak.. cahillik mi diyeyim ne diyeyim.. :sinifsinif: evlenmeden önce öyle büyük ve bilinçsizce konuşmuşum ki şimdi cezasını çekiyorum. :KK43:( diyordum ki " amaaaannnn çocuk işte olsada olur olmasada" :KK43:( oysaki canım annem beni uyarmıştı zamanında "kızım öyle söyleme sonra ararsın Allah aratmasın" demişti. ben çok büyük konuştum ve şuan Allah beni bu yüzden cezalandırıyor. :sinifsinif: 5 yıllık evliyim 4 yıldan beri bebek istiyoruz.. ama ben 2009 haziranına kadar tedaviye başlayamadım doktora bile gidemedim sebepte utanmam dı inanılmaz utanıyordum.. :KK43:( 2009 ocak ayında bir gebelik oluştu inanılmaz mutlu olmuştum çift çizgiyi görünce.. sonra hemen heyecanla kan testi yaptırmaya gittim. ama içimde hep bir tedirginlik vardı ve sonucu alınca doktor sonucun düşük çıkmış dış gebelik olabilir dedi. gün aşırı testleri yaptımam gerektiğini ve değerin 2 ye katlaması gerektiğini söyledi. o gün eve gidince az bir lekenmem oldu ben daha da korkmaya başladım. ben gün aşırı test yaptırdım ama sonuçlarım sürekli düştü.. :KK43:( bir kaç gün sonra sabaha karşı şiddetli sancı ve kanamam başladı acile gittik. hemen müdahale etti doktor ve beni hastaneye yatırdılar.. 3 gün hastanede yattım çok acılar çektim. bebek düştü. :KK43:( 2009 haziran ayında tedaviye başlamaya karar verdik. doktorum tahliller yaptı. tiroidim hariç bütün hormonların güzel çıktı. hipotiroid hastasıyım . zaten bebeğe engel olanda bu sanırım eşiminde testi güzel çıktı. doktorum rahim filmi istedi. çektirdim. Allah ıma şükürler olsun iki tüpte açıkmış ama doktorum belkide yapışkanlık vardı oda ilaç sayesinde yok olmuştur dedi. temmuz ayında rahim filmime bakmıştı. 2 ay normal dene yin olmazsa aşılama yapalım dedi. 2 ay denedik olmadı. adetime 3 gün var bekliyorum.. inşallah aşılamaya gerek kalmaz..

bende 4 yılı bitirdim ama olmadı.kısmet. geçen ay aşılama yaptıracaktık bayram geçsin dedik bu ay düşünüyorduk.ama çok kötü grip oldum. ve o gün 2 gün erken adet oldum. aşılamaya imkan yoktu. bir hafta sonra yani pazartesi hastalığım geçmeyince tekrar gittim ve astım olduğumu öğrendim.astım için film çektirdim film sonucunda kaburgalarımdaki kemiklerde lezyon bulundu ve bebek hayal oldu canım

bende 4 yılı bitirdim ama olmadı.kısmet. geçen ay aşılama yaptıracaktık bayram geçsin dedik bu ay düşünüyorduk.ama çok kötü grip oldum. ve o gün 2 gün erken adet oldum. aşılamaya imkan yoktu. bir hafta sonra yani pazartesi hastalığım geçmeyince tekrar gittim ve astım olduğumu öğrendim.astım için film çektirdim film sonucunda kaburgalarımdaki kemiklerde lezyon bulundu ve bebek hayal oldu canım

öncelikle çok geçmiş olsun canım... bence bu kadar umutsuz bakma yüce rabbim bizlerede birgün bebeklerimizi yollayacak inanıyorum.. nefes aldığımız müddetçe umudumuz bitmesin...

çok geçmiş olsun kızlar yaa allah önce sağlık versin sonra sağlıklı bebekler inşallahh herşeyin başı sağlık çünkü
allahım tez zamanda dualarımız duyar inşallah kızlar bende bebek için ilk gittiğimde smear testim kötü çıktı biyopsi yapıldı bişey yok 6 ay sonraki kontrolde tekara biyopsi ve kötüye gidiş rahimağzı kanseri başlangıcı ameliyat oldum falan filan şimdi iyiyim ama insan bu süreçte başka şeyler yaşayınca kötü oluyor sizi anlıyorum allahım dualarımızı duysun inşallah herşeyin hayırlısını nasip etsin

resimimis canım çok geçmiş olsun allah hayırlısı ile bizlerede bir bebek versin inşlllh
canım benimde tiroitim tsh az çalışıyomuş geçen ay öğrendim 14 aydır bebek istiyorum ama olmadı
henüz tsh tedavisi olmadım sen tedavi olduktan sonramı hamiş kalmıştım merak ettim???
tekrar geçmiş olsun

3 SENEye yakındır istiyorum valla ben artık çocuksuz yaşamaya alıştım.NE hamile haberleri nede bebek grdüğümde beni etkiliyor.Hiçbirşey etilemiyor..Alıştım artıkk artık heveste kalmadı bende olursa olur olmazsa olmaz umrumda değil diyorum herkeze.Çnkü benimiçin hayatta bebeden nemlii sağlıgım iyi olsun istiyorum

kızlar bende 2006 hazirnın 3den beri istiyorum çünkü o gün evlendim 31 yaşindayım allahımdan bugünü kadar çok şiey istemedim benim öle büyük hayallerim yoktu tek hayalim anne olmaktı çhatırlıyorum çoçukluğumdan beri çok severim bebeleri babam derdi çok sevme allah arattırır gerçektende öle oldu 3tüpbebek yaptırdım olmadı şimdi her bakımdan duygusal olduğumuz için beklemedeyiz mani olayları yani şimdi rabbime herzamankinden dahaçok sarılıp inancımı yükseltmeye çalışarak tesbihler çekiyorum RABBı LA TEZERNı FERDEN VE ENTE HAYRÜL VARıSıN okumak iiyiymiş adetime4 gün kaldı belki ismi şeriflerinin yüzü suyu hürmetine bir mucize olur kimbilir olmasada rabbimin hikmeti vardır deyip okumaya devam ederm ümidin bittiği yere kadar dualarım benim gibi evlat isteyenlerle beraber sağlık tabiki en öneli şey ama istemedende olmuyo herşeyin hayırlısı hekesi öptm opuyorumnanaktan

öncelikle çok geçmiş olsun canım... bence bu kadar umutsuz bakma yüce rabbim bizlerede birgün bebeklerimizi yollayacak inanıyorum.. nefes aldığımız müddetçe umudumuz bitmesin...

sağol canım benim orası öyle umut bitmezde işte olumsuzluklar. 4 yılı devirdik. az değil. bom boş benimle evlenenler 2. bebeyi aldılar kucaklarına. ne tedavi ne bişey. öyle işte. ama kısmet demekki diyorum benim kaderimde böyleymiş. Rabbim kimseyi kucağı boşta bırakmasın hayırsız sağlıksız evlatta vermesin.

çok geçmiş olsun kızlar yaa allah önce sağlık versin sonra sağlıklı bebekler inşallahh herşeyin başı sağlık çünkü
allahım tez zamanda dualarımız duyar inşallah kızlar bende bebek için ilk gittiğimde smear testim kötü çıktı biyopsi yapıldı bişey yok 6 ay sonraki kontrolde tekara biyopsi ve kötüye gidiş rahimağzı kanseri başlangıcı ameliyat oldum falan filan şimdi iyiyim ama insan bu süreçte başka şeyler yaşayınca kötü oluyor sizi anlıyorum allahım dualarımızı duysun inşallah herşeyin hayırlısını nasip etsin

amin canım. amiiin. herkes için hayırlısı olsun inşallah.ateş sayfasında gördüm seninde iyi gidiyor inşallah Rabbim boş çıkarmasın bu ay seni. amin canım amiiiiin.

kızlar bende 2006 hazirnın 3den beri istiyorum çünkü o gün evlendim 31 yaşindayım allahımdan bugünü kadar çok şiey istemedim benim öle büyük hayallerim yoktu tek hayalim anne olmaktı çhatırlıyorum çoçukluğumdan beri çok severim bebeleri babam derdi çok sevme allah arattırır gerçektende öle oldu 3tüpbebek yaptırdım olmadı şimdi her bakımdan duygusal olduğumuz için beklemedeyiz mani olayları yani şimdi rabbime herzamankinden dahaçok sarılıp inancımı yükseltmeye çalışarak tesbihler çekiyorum RABBİ LA TEZERNİ FERDEN VE ENTE HAYRÜL VARİSİN okumak iiyiymiş adetime4 gün kaldı belki ismi şeriflerinin yüzü suyu hürmetine bir mucize olur kimbilir olmasada rabbimin hikmeti vardır deyip okumaya devam ederm ümidin bittiği yere kadar dualarım benim gibi evlat isteyenlerle beraber sağlık tabiki en öneli şey ama istemedende olmuyo herşeyin hayırlısı hekesi öptm opuyorumnanaktan

aynen bende senin gibiyim canım. tek isteğim anne olmak. ne para ne mal nede başka bişey.ama kısmet işte. ama çok istemeyenlerin hem malı hem parası hemde çocukları var işte. kısmet bizede bu pay düşmüş. ama inşallah senin umudun boşa çıkmaz canım yaaa.inşallah güzel haberler alırsın

canım geçmiş olsun..Alla ım tez zamanda bebeklerimizi bize yollar inşallah..

resimimis canım çok geçmiş olsun allah hayırlısı ile bizlerede bir bebek versin inşlllh
canım benimde tiroitim tsh az çalışıyomuş geçen ay öğrendim 14 aydır bebek istiyorum ama olmadı
henüz tsh tedavisi olmadım sen tedavi olduktan sonramı hamiş kalmıştım merak ettim???
tekrar geçmiş olsun

ondan önce ilaç tedavisi görüyodum evet ama bırakmıştım.. :KK43:( büyük ihtimalde dış gebelik olmasına sebep tiroid di :KK43:( hayırlısı olsun sanada çok geçmiş olsun.. tez vakitte hayırlısını ve sağlıklsını yollar yüce rabbim hepimize inşallah..

kızlar bende 2006 hazirnın 3den beri istiyorum çünkü o gün evlendim 31 yaşindayım allahımdan bugünü kadar çok şiey istemedim benim öle büyük hayallerim yoktu tek hayalim anne olmaktı çhatırlıyorum çoçukluğumdan beri çok severim bebeleri babam derdi çok sevme allah arattırır gerçektende öle oldu 3tüpbebek yaptırdım olmadı şimdi her bakımdan duygusal olduğumuz için beklemedeyiz mani olayları yani şimdi rabbime herzamankinden dahaçok sarılıp inancımı yükseltmeye çalışarak tesbihler çekiyorum RABBİ LA TEZERNİ FERDEN VE ENTE HAYRÜL VARİSİN okumak iiyiymiş adetime4 gün kaldı belki ismi şeriflerinin yüzü suyu hürmetine bir mucize olur kimbilir olmasada rabbimin hikmeti vardır deyip okumaya devam ederm ümidin bittiği yere kadar dualarım benim gibi evlat isteyenlerle beraber sağlık tabiki en öneli şey ama istemedende olmuyo herşeyin hayırlısı hekesi öptm opuyorumnanaktan

evet duanın açamadığı kapı yoktur en güzelini yapıyosun canım bende öyle her an dua ediyorum.. Allah kalbine göre versin inşallah..

Bende etkilşenmiyorum hatta seviniyorum gebee bir sürü arkadaşım var onlarla bebekleriyle
ilğili muhabbetleri seviyim..

ben 6 aylık kaybettim.yaşayamadı erken doğumdan
birde dış gebeliğim oldu oda illet bişeydi..

benim yumurtalıklarım çok ağrıyor bir kaç aydır neden bilmiyorum dr ye de gidiyorum bişi yok..

rahim filmi çektirmek istiyorum işin aslı
dış gebelik geçirdim çünkü..

hayırlısı

3 SENEye yakındır istiyorum valla ben artık çocuksuz yaşamaya alıştım.NE hamile haberleri nede bebek grdüğümde beni etkiliyor.Hiçbirşey etilemiyor..Alıştım artıkk artık heveste kalmadı bende olursa olur olmazsa olmaz umrumda değil diyorum herkeze.Çnkü benimiçin hayatta bebeden nemlii sağlıgım iyi olsun istiyorum

canım tabiki önce sağlık kimse istemez sağlıksız anne olmayı ama bu kadar ümitsiz olman niye ki? :KK43:

Bende etkilşenmiyorum hatta seviniyorum gebee bir sürü arkadaşım var onlarla bebekleriyle
ilğili muhabbetleri seviyim..

ben 6 aylık kaybettim.yaşayamadı erken doğumdan
birde dış gebeliğim oldu oda illet bişeydi..

benim yumurtalıklarım çok ağrıyor bir kaç aydır neden bilmiyorum dr ye de gidiyorum bişi yok..

rahim filmi çektirmek istiyorum işin aslı
dış gebelik geçirdim çünkü..

hayırlısı

geçmiş olsun canım tez vakitte hayırlısıyla bizlerde bebeklerimize kavuşuruz inşallah..

canım ınş allahım dualarını kabul edıp kucağına sağlıklı bırşekılde almaya nasıp eder.bende buay tupbebek yaptırdım.ama sonucum negatıf çıktı.benım msn adresım
enisekekec ed windowslive.com burdanda yazışabılırız.

arakadaşlar bende 3 yıllık evliyim.polikistik tanısı konuldu çatlama iğnesi kullandım hamile kaldım 5 haftalık düşük yaptım daha bebeğim diyemedin gitti avuçlarımdan yavrum.ocak başında doktorum aşılama yapalım dedi bakalım bekliyoruz dua edinde hayırlısıyla olsun arakadşlar bu arada izmirde oturanınız varsa orada gidiyorum doktora çok memnunum adı İBRAHİM YANIK niternet ardeside var googldan adını yazın çıkıyo.tavsiye edirm.Allah hepimize anne olmayı nasip etsin öptüm herkesiiii

dayanamıyorum ne bebek sesi duymaya ne bebek görmeye ne hamile görmeye hatta ve hatta bebek arabasına bile bakamıyorum.. burnumun direği sızlıyooo :KK43:( içim nasıl acıyoo nasıllll.... :KK43:( hayatımın en büyük pişmanlığıdır belki o sözleri söylemiş olmak ve bebeğim olmasın diye doğum kontrol hapı kullanmak.. cahillik mi diyeyim ne diyeyim.. :sinifsinif: evlenmeden önce öyle büyük ve bilinçsizce konuşmuşum ki şimdi cezasını çekiyorum. :KK43:( diyordum ki " amaaaannnn çocuk işte olsada olur olmasada" :KK43:( oysaki canım annem beni uyarmıştı zamanında "kızım öyle söyleme sonra ararsın Allah aratmasın" demişti. ben çok büyük konuştum ve şuan Allah beni bu yüzden cezalandırıyor. :sinifsinif: 5 yıllık evliyim 4 yıldan beri bebek istiyoruz.. ama ben 2009 haziranına kadar tedaviye başlayamadım doktora bile gidemedim sebepte utanmam dı inanılmaz utanıyordum.. :KK43:( 2009 ocak ayında bir gebelik oluştu inanılmaz mutlu olmuştum çift çizgiyi görünce.. sonra hemen heyecanla kan testi yaptırmaya gittim. ama içimde hep bir tedirginlik vardı ve sonucu alınca doktor sonucun düşük çıkmış dış gebelik olabilir dedi. gün aşırı testleri yaptımam gerektiğini ve değerin 2 ye katlaması gerektiğini söyledi. o gün eve gidince az bir lekenmem oldu ben daha da korkmaya başladım. ben gün aşırı test yaptırdım ama sonuçlarım sürekli düştü.. :KK43:( bir kaç gün sonra sabaha karşı şiddetli sancı ve kanamam başladı acile gittik. hemen müdahale etti doktor ve beni hastaneye yatırdılar.. 3 gün hastanede yattım çok acılar çektim. bebek düştü. :KK43:( 2009 haziran ayında tedaviye başlamaya karar verdik. doktorum tahliller yaptı. tiroidim hariç bütün hormonların güzel çıktı. hipotiroid hastasıyım . zaten bebeğe engel olanda bu sanırım eşiminde testi güzel çıktı. doktorum rahim filmi istedi. çektirdim. Allah ıma şükürler olsun iki tüpte açıkmış ama doktorum belkide yapışkanlık vardı oda ilaç sayesinde yok olmuştur dedi. temmuz ayında rahim filmime bakmıştı. 2 ay normal dene yin olmazsa aşılama yapalım dedi. 2 ay denedik olmadı. adetime 3 gün var bekliyorum.. inşallah aşılamaya gerek kalmaz..

Merhaba. Yazdıklarını görünce cevap yazmadan geçemedim. Ben de 5 yıllık evliyim. Eşim bana evlenme teklif ettiği zaman ona cevabım hayır olmuştu. O tekliflerinde ısrar edince ona dedim ki benim çocuğum olmuyor. Bu şekilde benden vaz geçmesini sağlayacaktım güya. En sonunda beni evlenmeye ikna etti. Bekarken de hep derdim ki : Çocuk sahibi olmak çok aptalca , yemeyeceksin yedireceksin , giymeyeceksin , giydireceksin derdim.
Evlendim , çocuk yapmak istedim Allah vermedi. 2 yıl önce tüp bebek yaptırdık olmadı. 5 yıldır bebeksizlikten çıldırmak üzereydim. Bunlar yetmiyor gibi etrafımda kendini bilmez insanların çocuğum yok diye laf sokuşturmaları yok mu? Çilemin üstüne çile ekledi. Allaha çok şükürler olsun 1 hafta önce normal yoldan kan tahlili sonucu hamile olduğumu
öğrendim. Darısı başına . İnşaallah sen de hamile kalırsın en kısa zamanda. Bol dua edip herşeyin sahibi olan Allahtan herşeyi istemek gerekiyor.

Merhaba kizlar... bende 2006 dan beri bebis istiorum... bir kizim var 2000 dogumlu. bugün tam on yasinda oldu :-) en cok istedigi sey bir kardesinin olmasi. etrafimdakilerin 3 er 5 er cocuklari var... yanlis anlamayin kizlar, ben sükrediyorum. bi kizim var diye. ama kizimin etrafinda hep cok kardesleri olanlar var. beni kizim da cok istiyor bu yüzden. ama maalesef 2006 dan beri 4 düsügüm oldu.

sebebi de daha yeni ögrenildi. bende de Tiroid bezlerim az calisiyor. bu yüzden simdi ilac kullaniyorum. simdi ise tekrar hamis kalayi bekliyorum. bugün doktor bana catlatma ignesini vurdu... bakalim ne olacak bu ay. insallah Rabbim tüm istiyenlere nasip eder....

Rabbim isteyen herkese nasip etsin bende hayrıyla beraberinde sağlıklı evlatlar istiyorum bir kere denedim ikiz oldu sonrası düşük oldu bir daha da cesaret edemiyorum kilom çok ve tansiyonum var :KK43:

sizlerin yazdıklrını okuyunca bende basımdan gecenleri söyle bir düsündüm ne kadar uğraş göstermişim.bende 2006 hazıran da evlendim hemen bebek ıstemedık ve yaklasık 6 ay korundum neden mi?bende bılmıyorum nedenini...sonra teyzemın oglu kadın dogum uzmanı ona gıttım bana klomenle tedavıye basladı yaklasık 6 ayda onu denedım ve sonuc olumsuz....bana sen hıc bekleme dırek tup bebek yaptır dedı. daha sonra gorumcemın tanıdıgı bır dr la devam ettım aynı tedavıyı uyguladı klomen ve yıne sonuz negatif....bıraz ara verdık ve esımın arkadası bıze bır dr onerdı ona gıttık aslında ben o doktoru hıc hatırlamak ıstemıyorum ama neyse....dr benı muayne ettı ve sana sist yapmam lazım dedı ve hemen sisti yaptı sonuc benım rahmın cok asıgıda oldugu ıcın bebek tutsa bıle dusemıs ve rahım duvarımda bır et parcası varmıs onu amelıyatla alıp rahmımı yukarıya cekecekmıs...esimdende sperm tahlılı ıstedı sonuc berbat dedı ve esımede amelıyat dedı ve sonuc bız YIKILDIK......ve esımle kara verdık bu amelıyatları olamayacagız ve ara verıp bıraz kendımızı dınleyecegız...ve yaptık daha sonra kayınpedrımın bıze onerdıgı dr FARUK BUYRU ya gıttık.faruk beye basımdan gecenlerı anlattım ve bana sızın hıcbırseyınız yok hemen bır aşılama yapalım dedı ve ılk asılamayı yapmak ıcın ıgnelerımı vurulmaya basladım...vuruldugum ıgneler bana yan etkı yaptı ve kanamam hıc kesılmedı....asılama bır dahakı aya kaldı...tekrar basladık ıgnelerı vurulmaya basladım ve ılk asılamamı oldum sonuc NAGATıF....doktorumuza bız bıraz dınlenelım daha sonra devam edelım dedık tamam dedı...eylul 2009 da tekrar gıttık ve faruk bey bu ay ben yokum dıger ay gelın dedı ben yıne yıkıldım cunku kendımı cok hazırlamıstım neyse yıne bekledık ve kasım da tup bebek tedavısıne basladık...sımdı 3 aylık hamıleyım... kızlar lafı cok uzattıgımın farkındayım ama sıze tavsıyem benım yasadıklarımı yasamayın dogru doktor secımı yapın ve kendınızı deney farsi gibi kullandırtmayın...size önerebilecegim tek dr PROF.DR FARUK BUYRU.......

X