Mutfak Püf Noktaları ekmek yapma makinesi kullananlar

pembepatron

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
5.814
76
ekmek yapma makinem var ,yaptığım ekmekler güzel olmuyor,kabuğu kalın içi bitik bitik sanki..nerde hata yapıyorum? :roflol::roflol::roflol:

deneyip başarılı olduğunuz miktarlar varsa yazarsanız sevinirim

en son diyette olduğum için tam buğday unu ve kepek ekmeği karışımından ekmek yapmaya çalıştım yine aynı sonuç :KK43: :uhm: :uhm:

cnm bunlar hep teknolojik tuzaklar bence zaten kocaman bişey mutfakta epeyi bir parsel,ben bunun için fritöz,ü bile kaldırdım belki ben fazla ekmek yemediğim için böyle düşünüyorum ama sonu yok bu işlerin ,kullananlar memnun olanlar hadi canım sende diyebilirler tabiki bu benim düşüncem ama hiç cazip değil bence..........

YOK BEN HAMUR yoğururken falan çok kullanıyorum işe giderken kuruyorum mesela sabah poğaça hamuru hazır

selam ... ben bekonun ekmaker ını kullanıyorum , çokta memnunum... ekmeğin güzel olmasında ki en önemli etken un ... en güzel ekmek EFSANE marka un ile oluyor , BıM de satılıyor... kullandığım ölçüye gelince 320ml su,1,5 büyük ölçü kaşığı sıvı yağ,1,5 büyük ölçü kaşığı süt,3 tam 1/3 ölçü un,1 küçük ölçü kaşığı tuz, 2 küçük ölçü kaşığı şeker, 1 küçük ölçü kaşığı kuru maya...sütü sıvı yağı karardan koyuyorum bazen... kocaman ekmek oluyor... dışardan ekmek almıyorum ... çok severek tüketiyoruz sevgiler... :ecrin_bebek: :enbuyukkk:

canım çok teşekkür ederim peki içinde koca koca hava kabarcıkları kalıyor mu yoksa normal ekmek gibi mi oluyor bi de kabuğu kalın mı oluyor

un kötü ise hava kabarcıkları oluyor ve ekmek yapış yapış gibi çıkıyor... benim makinemde 2 çeşit pişirme var (kabuğu açısından yani) biri az biri çok kalın yapıyor ...

bende aldım ama 2kere kullandım meraktan aldım ben ekmek yemiyorum zaten keşke alan olsada satsam arceligin malı 150 ye almıştım ne gelirse meraktan gelir zaten

leyla aslında iyi bişey ama ben ekmekleri istediğim gibi tutturamadığım için rahatsız oldum
hamur yoğurmaktan nefret eden biri olarak akşamdan kuruyorum sabah kahvaltılık hamurum hazır ister kızart ister börek yap

ice cream çok teşekkürler canım yardımına zaman zaman ihtiyacım olacak

rica ederim melocum... elimden geldiğince yanındayım yerimseniben ... sevgiler... a.s.

canım bende kullanıyorum artık hiç dışarıdan almıyoruz ekmeği. inanın böcek çıktı son aldığımızda iğrençti.. bi daha asla dışardan yemem. bak canım benim ölçümde ilk olarak 200 gr su 260 gr un 1 tatlı kaşığından az tuz 200 gr un tuzla aynı ölçüde kuru maya.. bunu sırasıyla koy hazneye. beyaz ekmek programında pişir kızarmasını orta dereceye ayarla

Ben de 2004 sonundan beri hergün en az 1 kez kullanıyorum makinemi. Çok da memnunum. Makinenin kendi içinden çıkan tariflerdense kendi geliştirdiğin ya da internetten bulduğun tarifleri denemeni tavsiye ederim. Bazı tarifler var ki gerçekten çok güzel. Hatta bazıları fırından aldığın ekmeğin lezzetinde..

selam ben de hiç bir zaman dışardan almıyorum
1 buçuk bardak aletin su,1 büyük ölçek sıvı yağ-,1 byk ölçk şeker sırasıyla yapmak lazımmmm 2 küçük yer kadar tuzz,3 buçuk bardak aletin un ve en son 2 küçük yer kadar kuru mayaaaa açıkçası çok memnunum ama bir şeyden şikayetçiyim 3 güne kadar küfleniyorrrr hemen tüketemiyorum kilo korkusuylaaa bn de buzluğa koyuyuolrum yarısınıııı

ay evet bende aynı şekilde kilo sorunundan doşayı kocamda bende az yemeye çalışıyorsuz bu seferde küfleniyor. ben hep çavdar unuyla yapıyorum

Ben de 2004 sonundan beri hergün en az 1 kez kullanıyorum makinemi. Çok da memnunum. Makinenin kendi içinden çıkan tariflerdense kendi geliştirdiğin ya da internetten bulduğun tarifleri denemeni tavsiye ederim. Bazı tarifler var ki gerçekten çok güzel. Hatta bazıları fırından aldığın ekmeğin lezzetinde..

var mı öyle bir tarif paylaşırsan sevinirim

1+1/8 cup su
1y.kaşığı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı limon suyu
1+1/2 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
3 cup un
1+1/2 çay kaşığı instant maya
tatlı ve çay kaşıkları ölçeğin küçük tarafıyla yemek kaşığı büyük tarafıyla ölçülebilir

Elbetteki denedim. Kabuk rengi ve boyutunu makinenin orjinal ayarında yani açar açmaz çıkan ayarında yapıyorum. 3 saatli programda pişiriyorum. Bir yap eğer beğenmezsen başka tariflerde var elimde onları da veririrm

arkadaşım başka bildiğiniz tarifler varsa ben de çok mutlu olacağım çünkü ben hep tek çeşit yapıyorummmm :KK43:

X