Göz Makyajı Göz makyajı nasıl yapılır

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Göz makyajı nasıl yapılır, küçük gözler nasıl iri gösterilir ve iri gözler nasıl küçük gösterilir ? İşte göz makyajı hakkında tüm bilgiler;

Sienna Miller’ın göz makyajını örnek alabiliriz. Veya Naomi Campbell’ın; çünkü o da göz kalemini cesurca kullanmaktan çekinmeyen ünlülerden… Campbell, gözlerinin tamamını çerçeveleyerek kedi gözü efekti yaratmayı seviyor. Gözlerde ekstra seksapel yaratmanın bir diğer formülü ise göz içine siyah kalem çekmek… Bu makyaj tekniği gözü optik olarak küçük gösterdiğinden, özellikle gözlerinizin gerçekten iri olduğunu düşünüyorsanız uygulamanız yerinde olacaktır.

Koyu renk göz kalemleri özellikle renkli gözlerde dikkat çekici bir görüntü yaratıyor. Gözlerin tamamını siyah bir eye-liner’la belirginleştirin. Göz kapağında ise çikolata kahve tonlarında far kullanın. Eğer doğal olarak çok iri gözleriniz yoksa göz kapaklarını komple boyamanız pek hoş olmayabilir. Ama bu da seksi bir eye-liner’dan sizi mahrum bırakmamalı. Dolayısıyla siz sadece gözünüzün üst kıvrımına eye-liner çekebilirsiniz. Koyu ve dışarıya doğru uygulanan rimel de ışıldayan gözler kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Göz içine sürdüğünüz sürme yada kalemi gözünüzün dışınada sürün melek’lerim. Üst kiprikleriniz gibi alt kipriklerinize de maskara uygulayın. Göz farınızı çok ışıltılı seçmeyin

ya benim gözlerim mavi ve ne büyük nede küçük bi göze sahibim orta yani ben makyaj yapmayı bilmiorum ama çoooooookkkkkk istiorum öğrenmek çünkü artık makyaj yapma gereksinimi duyuyorum fakat çok başarısızım iğrenççç oluo özellikle gözlerimi öne çıkarmak istiorum çok hafif fazla ağır olmayan bi makyajla bu mümkün mü gözlerime nasıl bişe uygalayayım bana yardım edermisinnnizzz???

X