Bulaşık makinemde sorunlar yaşıyorum..

imran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
145
0
kızlar bulaşık makinası bulaşıkları yıkadıktan sonra kapagını açtığımda tabletin hala olduğu gibi yerinde durdugunu görüyordum:sm_confused:.şimdi böyle bişeyle karşılaşmıyorum ama bu defa da bardak ve tabakların üzerinde lekeler görüyorum leke dedigim ışıga dogru tuttugunda gökkuşagı renkleri gözüküyo ve dahası çaybardaklarım sapsarı çıkıyo.senağlama

bu konuda ne yapmam gerektigini bilen varsa lütfen yardım etsin.acil yorumlarınızı bekliyorum:enbuyukkk:

ah be canım bu sorun benimde vardı sonradan bu tableti almama sorunu çözdüm şöyle makine dengeli bir şekilde yerleşmeyince (yerleştirilmeyince)tablet orantılı olarak çözülmüyormuş bazı makinelerde tableti eritemiyormuş çiziklere gelince tabletlerde vede artık tüm deterjanların içeriğinde parlatıcı vede tuz bulunuyormuş bizlerde makineye ayrı parlatıcı vede tuz koyduğumuz için bardaklar çizik şekilde çıkıyor fazla tuz böyle yapıyor gökkuşağı şeklide parlatıcının fazla gelmesindenmiş yetkili servis bana öğle dedi şuanda ben sorunumdan kurtuldum benartık parlatıcı olarak elma sirkesi koyuyorum bide benim makinem beko

canım ben sırf bunun için servisi eve çagırdım.adam sadece tablet kullanma o zaman dedi gitti.e bende yeni almıştım 120 tablet var napıym atıyayım mı mecbur kullanıyorum.parlatıcı ayarını düşürdüm yine öyle.
e bari bide sirke kullanayım bişey kaybetmem sonuçta.

ilgilendigin için teşekkür ederim canım son bişey sorucam elma sirkesi olması şartmı?

aynı sorun mu bilmiyorum benim makinamın deterjan gözü açılmıyordu o bölümün komple değişmesi gerekti
epey de pahalı

yaw her makinedemi olur bu tür seyler...bizimde makinede bazen bardak içlerinde veya tabaklarda deterjan kalıntısı oluyor ve o tabakları tekrar yıkamak zorunda kalıyoruz :S kesin çözümü yok mu ki bunun :Stoz da kullandık aynı sey :S

makinenizin filtrelerini temizleyip, bir kez boş çalıştırıp, deterjan koyma yerinide kuru tutarak deterjan koyarsanız düzeliyor.ben öyle yaptım oldu.
çünkü filtreler kirli olunca deterjanı atmıyormuş.
birde bulaşıkları düzgün yerleştirmek gerekiyor.

kızlar bulaşık makinası bulaşıkları yıkadıktan sonra kapagını açtığımda tabletin hala olduğu gibi yerinde durdugunu görüyordum:sm_confused:.şimdi böyle bişeyle karşılaşmıyorum ama bu defa da bardak ve tabakların üzerinde lekeler görüyorum leke dedigim ışıga dogru tuttugunda gökkuşagı renkleri gözüküyo ve dahası çaybardaklarım sapsarı çıkıyo.senağlama

bu konuda ne yapmam gerektigini bilen varsa lütfen yardım etsin.acil yorumlarınızı bekliyorum:enbuyukkk:

galiba bulaşık makineniz bozuk. servis çağırıp baktırın. ben de size bir şey sormak istiyorum. profilimde resmim görünüyor mu? görünmüyorsa görünmesi için ne yapmalıyım bir zahmet yazarsınız sevinirim

X