hamilelikte tansiyon düşüklüğü yaşayanlar

haceroguz

yusuf & yasin prenslerim
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2009
1.123
2
merhabalar ben 13 hatanın içindeyim ve şu ana kadar tansiyonum sürekli düşük tuzlu bişeyler yediğimde tansiyonum dengeleniyor fakat elim ayağım şişiyor .hamilelikte tuz ii değil diye biliyorum bal şerbeti içiyorum ii geliyor fakat dengelenmiyor sizin fikriniz nedir paylaşın lütfen

cnm bana doktorum günde bi tane soda içmemi önerdi benimde tansiyonum düşük..

Öncelikle tebrikler, inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini:)

Canım senin ne kadar düşüyor bilmiyorum ama benim de tansiyonum hamileliğimin başından beri (şu an 21 haftalığız) 8/5 şeklinde. Ve doktorum sorun olmadığını, aksine yüksek olacağına düşük olmasının daha iyi olduğunu söylüyor.
Beni de olumsuz etkilemiyor bu tansiyon ama seninki çok daha düşükse doktoruna sormalısın bence ne yapman gerektiğini.

canım benim 7-4 e kadar düşüyo ve nerde olduğumu bilmiyoum beynim uyşuyo sanki kalp atışımda dengesiz 56 olduğu bile olyor normalde 80 olması gerkirken yani zaten normalde 10 -6 da şimdi çok etkilemeye başladı sodayı da deniyeyimde hamilelikte asitli şeyler ne kadar ii bilmiyorum daha günüm var dra gideyim de sorayım bari
soda deniliyoda acaba sodamı maden suyumu bide sodaya biraz tuz birazda limon sıkıp içmem sölendi doğrumu acaba
tuzlu ayran içtim elim ayağım şişti tuz beni çok etkiliyor

Anladım canım seni çok etkiliyormuş, ama sıkma canını, doktorun eminim ki iyi gelecek birşeyler söyleyecektir, bir de 13. hafatdaymışsın henüz, bulantın kusman çoksa, yemek yiyemiyorsan belki ondan oluyordur. Çünkü ben 16. haftaya kadar yemek yiyemiyordum, yediğimde midemde durmuyordu o zaman daha da düştüğü zamanlar olmuştu. Bulantılar kesilince 8/5 de sabitlendi.

Umarım bir an önce düzelirsin:)

teşekür ederim canım valla öle yaa meyveden başka hiçbişey yiyemiyorum zaten yemek ağzıma koyamıyorum tatlı gıdalar da almıyorum sanırım kan şekerimde düşüyor tansiyonumda beslenmek lazım ama çıkarıncada ii beslenemiyor insan

dün doktora gittim tnsiyonumu ölçtü ama çok düşük dedi
meyve suyu iç şekerli su iç ama tuzlu ayran sakın içme özellikle ölçmeden aynı belirtiler yani ellerin titriyor kalbim çarpıyor enseden ağrı geliyo dedim olsun ölçmeden sakın tuzlu ayran içme dedi aynı belirtiler tansiyon yükselmesinde de olur dedi
pylaşayım deidm

X