Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya ile sarı saçlara sahip olabilirsiniz

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Biz kadınlar nedense mevsimlerle birlikde değişime karar veririz. Doğamız da var sürekli imaj değişmek :) Her canımız sıkıldığında kendimizde bir değişiklik isteriz yada yaparız… Bu değişimlerin en başında gelen ise saçlarımızdır, ya saçlarımız kestiririz yada tam bir görsel değişim için rengini olduğundan daha da farkıl bir renk yapmayı düşünürüz.

Kendimi ele alarak demeliyim ki, yıllarca taşıdığım kızıl renkten sıkıldım ve piyasada isim yapmış bir saç boya firmasının ”koyu kahve” rengiyle saçlarımı boyadım. Saçlarım koyu kahveden daha da koyu oldu hemen, hemen siyah denilecek bir renk :) Yakıştı mı? Evet esmer ve koyu renkli gözlere sahip olan bana yakıştı :) En azından görenler öyle diyor :)

Ama gel gör ki, bir kadın olarak kadınlığın doğasında olan değişime ihtiyaç duyduğumdan bu renkden de sıkıldım :) Ve soluğu kuaförümde aldım aklımda ki tek düşünce saçlarımın rengini açtırmak ”bronz sarı” olmakdı :) Ve maddi olarak sırf değişim için kuaförün en yüksek fiyatının muhasebesini yapıp kendimce kabul ettim :)

Benim için o anda değişim vardı, çünkü bende dahil olmak üzere tüm kadınlar dış görüntülerine ve değişime çok önem verir :) Eee dedim dimi doğamızda var :) Ve biz kadınların, çok değer verdiği bir konu daha var, saçlarımızın sağlığı, kadın milletinin hepsi renk değişimi için can atar o anda para önemli değildir önemli olan tek şey, saç rengini açtırırken saçlarının yanmaması ve sağlığını yitirmemesi ve benim de bu sorunu yaşama ihtimalim çok olduğu için ( saçlarım koyu olduğu için kuaförüm yanma ihtimalinin çok olduğunu söyledi) ben bu değişimi askıya aldım…

Oysa ki az önce bir saç uzmanından aldığım bilgiye göre, saç rengimizi doğal yollarla hemde gözden çıkardığımız paranın %1′ kadar çok cuzi bir parayla, istedğimiz renge sahip olabilirmişiz.

Ne dersiniz hanımlar? Bu bir mucize değil mi ? :) Hem doğal yollarla sarışın oluyoruz, hem saçlarımızın sağlılğı bozulmuyor ve üstelik ekonomik :)

Doğal ve ekonomik yollarla sarışın olmak ”papatya”dan geçiyor, işte size detayları buyrun…

26586915.jpg

Eczane ya da kozmetik ürünleri satılan yerlerden alabileceğiniz papatyayı aktarlarda da bulmanız mümkün. Paket halinde kurutulmuş olarak satılan papatya suyunu hazırlamak son derece basit.

Paketin üstünde papatyaları kaç litrelik suyla karıştırmanız gerektiği yazıyor. Genelde paketler 1 litreye uygun olarak hazırlanıyor. Papatyaları ve suyu bir tencereye koyup iyice kaynatın. Soğuduktan sonra süzgeçten geçirip papatya suyunu bir şişeye doldurun. Güneşe çıkmadan önce her gün hatta dilerseniz günde 2-3 defa saçlarınıza papatya suyu uygulayarak tarayın. Saçınıza papatya sürdükten sonra bir süre güneşte durup güneşin saçınıza mümkün olduğunca çok nüfuz etmesini sağlayın. Bir kaç sefer sonra saçınızın rengindeki açılmayı farkedeceksiniz.

Papatya suyu bir saç açıcı kadar etkili olmadığı için koyu renk saçların sapsarı olması gibi sonuç vermesi imkansızdır. Fakat saçınızın kendi tonundan en az 2-3 ton açılmasını sağlayarak saçınıza bir ışıltı katabilirsiniz.
Tıpkı Mahsun Kırmızıgül’ün şarkısında dediği gibi ‘’sarı, sarı kimin yarı? en güzeli benim yarım” umarım partneriz de size ‘’sarışın”lar için yazılmış şarkılarımızdan birini kulağınıza fısıldar:)

Veee Sonuç…!!!
hillary_duff_1sac-rengi.jpg

Son düzenleme:
eklediğin fotodaki kızın saçı boya yalnız kendi doğal boyasız saçımda denemiştim papatyayı güneşe de çıkmıştım tabi asla bu açıklıkta bir sarı yakalanamaz bitkisel yollarla tecrübeyle sabittir

X