Çatlaklar için doktorunuzun önerileri varmı arkadaşlar.

ben şuan 35+4 haftamdayım 1 ay öncesine kadar bende hiç çatlak yoktu şimdiyse göbeğimin alt tarafı ve bacaklarım kırmızı çizgilerle doldu.doktorum bana elancyl diye bir krem önermişti ama ben üstünde durmadım alıp kullanmadım fazla çatlak olmaz diye düşündüm sadece arada bir badem yağı sürdüm.şimdiyse çok pişmanım ve herkese tavsiyem ister badem yağı,ister bebe yağı veya çatlak önleyici ne oluursa olsun düzenli şekilde kullanmaları yoksa sonradan çok üzülüyorssunuz:KK50:

arkadaşlar size gebeliğim boyunca uyguladıgım ve sıfır çatlakla gecirdiğim bu dönemi anlatayım .hamile kaldıgım gün annemin karnı geldi aklıma ,teyzemin ve sülalemdeki bütün kadınlar hepsinin karnında derin yırtıkla var önce bu iş genetik değil onu ispatladım .sonra gebeliğim boyunca doktorumun dediğini yaptım ve 12 kilonun üzerine çıkmadım yani 9 ay boyunca 12 kilo aldım . son olarakta yaptıgım karışımı anlatayım bu karışımı daha önce denemiş ve memnun kalmış bir kadından aldım tabi oda bir başkasından almış yani tescilli.doktoruma rodexson evigen yazdırdım bunların biri e vitamini diğeri c gebelikte gönül rahatlıgıyla kullanılabilir .aldıgım iğneleri bir kaba kırdım ve içine bir şişe kakao yagı boşalttım ve kakao yaglı bir krem aldım (benim kullandıgım vaselin)markasıydı bu karışımın içine kremid karıştırdım ve krem kıvamına getirdim .ve 3. ayımda başlayıp 9 ay boyunca kullandım c vitamininin iğrenç bi kokusu oluyor ama yılmadan usanmadan sürdüm bir atletim vardı benim cefakar atletim onu belime geçiriyordum sürdükten sonra hamileliğim boyunca hiç yıkamadım onu artık doğum günü çıkardıgımda agırlaşmıştı kokuyordu bazı zamanlarda krem sürmesem bile o atlet karnımı yağlı tutuyordu .9. ayımın son günlerinde karnım çok gerilmişti acıyordu kaşınıordu
hiç tırnaklarımla kaşımadım avuç içimle avalar gibi yaptım sadece ve bu karışımı her canım acıdıgında sürdüm günde 7 8 defalara çıkmıştım .doğumdan çıktıgım an karnıma baktım hiç bişey yoktu o kadar çabam boşa gitmemişti size yapın bence çok pahalı kremlerin içindede bu vitaminler ve yağlar var hepinize hayırlı doğumlar mis kokulu bebeklerinize sağlıkla kavuşun inssaallah

10. haftadan itibaren lierac başladım ama 1 ay kullandım jel gibi nemlendirmiyordu, arkadaş tavsiyesiyle birkaç kutu mustela aldım şu an 20. haftamdayım karnım çok büyük değil tabi daha ama normalde çok düzdü, baya şişti gibi geliyor bana. mustelanın iyi nemlendirdiğini hissediyorum, yine de kakao yağlı bir krem alıp içine e ve c vit katma fikri de güzel mantıklı bunu da yapıcam, şu ana kadar az kilo aldım ama olan son aylarda olyor zaten inşallah çok çatlamam diye düşünüyorum.

kızlar argan yağı kullanıyorum 28 haftalık hamileyim tek bir çatlak yok hem çatlak oluşmasını hemde oluşmuş çatlakları gideriyor ama çok marka var ben zorah argan yağı aldım organik biraz pahalı ama değdi...

Bende 4,5 aylık hamileyim öğrendiğim günden beri tatlı badem yapı kakao yağı be ozonlaştırılmış zeytin yağı kullanıyorum göğsümede larıca kullanıyorum ama bende pek anlamadım nemlendirmiyormuş gibi geliyo ve akşam iş ten gelip üzerimi değiştirince her yerime kaşınma sarıyo cildim çok hassas benimde çatlıcak diye korkuyorum sabah işe gitmedn akşam işten gelice hergün sürüyorum şimdilik bişey görünmüyor ama doğumdan sonra mı belli oluyor çatlaklar.bide kese uygun olur mu her banyoda kese yapılmamı cilde iyi gelir mi.

sürdüğün yağlar etkiliolur çok bastırmadan kese yapabilirsin ama tırnaklarınla hiç kaşıma banyodayken kese yaparken sıcak suyu bolca karnına tut karnının dayanabildiğin kadar bu kan akışını hızlandırıyor o bölgeyi canlı tutuyor yazın soğuk suyla şok kışında sıcak suyla yapılabilir kaşındıkça yağlan bu cildinin nemsiz kaldıgını gösteriyor inşalllah çatlamazsın
:KK49:

Teşekkür ederim çok uğraşıyorum valla çatlamak için sabah akşam yağlanıyorum :) pehlivanlar gibi

33 haftalık hamileyim lierac önermişti. Gece ve sabah kullanıyorum gün içinde nemli tutmak için vaselin in tüpte olanlarından yada badem yağı kullanıyordum. taki bu hafta ya kadar . bir haftadır hızlı ve derin çatlaklar oluştu şaşkınım :) kişinin vücudu çok önem taşıyor bu durumda .

33 haftalık hamileyim lierac önermişti. Gece ve sabah kullanıyorum gün içinde nemli tutmak için vaselin in tüpte olanlarından yada badem yağı kullanıyordum. taki bu hafta ya kadar . bir haftadır hızlı ve derin çatlaklar oluştu şaşkınım :) kişinin vücudu çok önem taşıyor bu durumda .

çatlakların sebebi vucud elastik yapısının yavaslamasıdır yani bunu hızlandırantek şeyde sudur hem bebeğiniz için hem çatlaklardan korunmak için günde en az 3 litre suyu devirmeniz lazım baynlar

ben başta susam yağı ve badem yağı kullandım ikisinden de birer şişe bitirdim hatta...
sonra forumdan tüylenme yapıyormuş diye yorumlar okudum bazı arkadaşlardan bıraktım
Dr um; babe isimli çatlak önleyici bi krem önerdi yeni başladım daha kullanmaya umarım iyi gelir cildime..

hamileliğimin başında bebek yağı kullanıyordum
3.5 ay olunca cildim pul pul dökülmeye başladı
karnımın yan taraflarında 3 4 tane çatlak oluştu
ve deli gibi kaşınıyordum .sonra yağı bıraktım
vazelin ve arko yağlı krem sürmeye başladım
kaşıntım geçmişti ve cildim eski halini almaya başlamıştı
doktoruma sordum oda bepanthol losyon önerdi onuda karnım dışında vücudumun her yerine sürüyorum
o günden sonra hiç çatlağım olmadı.
şimdi de mustela veya lierac almayı düşünüyorum son aylarda kullanmak için haliyle karnımız daha çok büyüyeceği için daha etkili bişeyler
kullanmak lazım.

bu arada kakao ve badem yağı karışımınıda denedim bende alerji yaptı.

arkadaşlar size gebeliğim boyunca uyguladıgım ve sıfır çatlakla gecirdiğim bu dönemi anlatayım .hamile kaldıgım gün annemin karnı geldi aklıma ,teyzemin ve sülalemdeki bütün kadınlar hepsinin karnında derin yırtıkla var önce bu iş genetik değil onu ispatladım .sonra gebeliğim boyunca doktorumun dediğini yaptım ve 12 kilonun üzerine çıkmadım yani 9 ay boyunca 12 kilo aldım . son olarakta yaptıgım karışımı anlatayım bu karışımı daha önce denemiş ve memnun kalmış bir kadından aldım tabi oda bir başkasından almış yani tescilli.doktoruma rodexson evigen yazdırdım bunların biri e vitamini diğeri c gebelikte gönül rahatlıgıyla kullanılabilir .aldıgım iğneleri bir kaba kırdım ve içine bir şişe kakao yagı boşalttım ve kakao yaglı bir krem aldım (benim kullandıgım vaselin)markasıydı bu karışımın içine kremid karıştırdım ve krem kıvamına getirdim .ve 3. ayımda başlayıp 9 ay boyunca kullandım c vitamininin iğrenç bi kokusu oluyor ama yılmadan usanmadan sürdüm bir atletim vardı benim cefakar atletim onu belime geçiriyordum sürdükten sonra hamileliğim boyunca hiç yıkamadım onu artık doğum günü çıkardıgımda agırlaşmıştı kokuyordu bazı zamanlarda krem sürmesem bile o atlet karnımı yağlı tutuyordu .9. ayımın son günlerinde karnım çok gerilmişti acıyordu kaşınıordu
hiç tırnaklarımla kaşımadım avuç içimle avalar gibi yaptım sadece ve bu karışımı her canım acıdıgında sürdüm günde 7 8 defalara çıkmıştım .doğumdan çıktıgım an karnıma baktım hiç bişey yoktu o kadar çabam boşa gitmemişti size yapın bence çok pahalı kremlerin içindede bu vitaminler ve yağlar var hepinize hayırlı doğumlar mis kokulu bebeklerinize sağlıkla kavuşun inssaallah[/COLOR][/QUOTE]

bu karışım ne kadar muhafaza edilebilir hamilelik boyunca kaç kutu yapmak lazım bide yan etkisi falan zararı varmı msj atarsan sevinirim

kızlarr ben daha 11 haftalık hamileyim ama şimdiden DALİN KATI BEBE YAĞINI haftada 1-2 kere banyodan snra sürüyorum biraz daha ilerleyince hamileliğim artıracağım sürmeyi tavsiye ederim bende tavsiye üzerine aldm ama sıvı değil biraz katı olması şart resim yollamayı bilmiyorum bilen ve isteyen olursa resim koyabilirm.( yeşil aleoveralı kabı)

Benim ilk hamileligim de çatlak yağı kullanmistim ama yine de çok çatlak oldu doktor bile söyledi genetikmis

merhabalar bende gebeliğimin 20. haftasındayım bu hafta birden karnım belirginleşti ve gerildiğini hissediyorum daha önce bir ürün kullanmadım bepanthol kullananlar varmı aranızda tavsiye eder misiniz?

arkadaşlar eşi kadın doğum uzmanı olan bir arkadaşım gebeliğinde mustela kullanmış hiç çatlağı olmamış. bana da o önerdi. benim ergenlikte çok çatlağım olmuştu kalçada.yatkınlığım var yani. o yüzden ilk aylardan itibaren başladım sürmeye. şimdi 7 aylık oldum çatlak oluşmadı henüz, ama belli olmaz daha 2 ay var, umarım çatlamam.

roc marka nemlendirici ve striacare çatlak kremi....:KK16::KK16::KK16:
var olan çatlaklarım bile 1 ayda gözle görülür şekilde azaldı:KK49::KK49:

Bende ikinci ayımda Mustela Stretch Marks Double Action Çatlak Oluşumunu Engelleyici Bakım Kremi'ne başladım. Ama cildim çok kuru ve çatlamaya meyilli. Banyodan banyoya da bebe yağı kullanıyorum. Şuan da 24 haftamı bitirdim ve henüz çatlak yok tabii. Ama cildim esnekleşti. Hatta şimdi kampanyası var, almak isteyen arkadaşlara bildirilir.

X