Leslie sansone yürü ve incel programı(görsel paylasim)

Leslie sansone yürü ve incel programını denedim faydasını gördüm

• Ankete Katılan
    1.559
herkese selam ben kalori sayımıyla 10 kilo verdim ve yeni leslie başladım ama kilom 3 gündür sabit acaba spordan dolayımı duraksama oluyo ilk günler olur yazıyo nette ama çok ağır bi spor değil ya merak ettim

Her gün kilo verecegiz diye bir sey yok tabii ki duraksamalar oluyor. Leslie yi ne kadar zamandir yapiyorsun canim? En azindan bir ay yapman lazim ki etkisi olsun.

Gunaydin kizlarr :) dun isi abarttim galiba bugun kollarim tutumuo bide havadanmidir nedir hic halim yok yorgun hissediorum kendimi o yuzden bugun dinlenme gunum zaten yeterli uyku ve dinlenme zamanlarinda vucut kendini yeniliyo toparlio haftada bir gun olsun ara verilmeli die dusunuorum
Dun sun salutation yaptim 6 tur sonra karin egzersizi sonra leslie indoors interval sonrada 3 mile weight loss tabiki agirliklarla ben 1 kiloluk dumbell kullaniorum ve acaip terletio :) ama karin egzersizi ve 3 mile yeterliymis yani ertesi gune cikamadiktan sonra duzenli yapamayizki hergun aksatmadan yapabilecegimiz bi program olmali gerci zamanlama guzel cunku ben ya pazar yada p.tesileri dinlenme dusunuodum zaten denk geldi tartida fark yok ama olcu de yarim santim incelme var kalca ve basenlerden yani ilk baslar kas agirligimizda artis olabilir bu yuzden inceldigimiz halde kilo vermemisiz yada almisiz gibi gelebilir sakin uzulmeyin devam edin emi canlarim :KK16:

Son düzenleme:
Olur canim görürsün. Bak ben bugün normal bir 3 mil yaptim agirliklarla o bile terletti ki artik normal videolarda pek terleyip yorulmuyordum. Agirliklar cok iyi geliyor. Eldiven mi manset mi aldin? Mansetse bacak bölgesel calistiginda ayak bileklerinde de kullanabilirsin. Ben aldigima hic pisman degilim iyi bir yatirim oldu.

Manşet aldım, zaten değiştirirm sürekli bir gün ayağıma bir gün elime takarım diye düşünüyorum.

Manşet aldım, zaten değiştirirm sürekli bir gün ayağıma bir gün elime takarım diye düşünüyorum.

Leslie yaparken kollarina tak istersen canim epey zorluyor. Ben ayak bileklerime takmistim lesliede fakat tempolu oldugu icin ayak bileklerimi cok acitmisti. Sadece bacak calismalarinda takiyorum.

Ben de bugün sadece pilates yaptim.

Yürüyüşün 24 Faydası

Her yürüyüşün vücuda faydası yoktur. Faydalı olan yürüyüş, yarım saat vücudun ısınması gerektiği için, tempolu yapılan yürüyüşün yarım saatten fazla yaplan kısmıdır.
Yürüyüşü düzenli olarak yapanlar kaslarını kuvvetlenmesindirir, şişmanlık riskini azaltır, yaratıcı düşünce potansiyelini arttırıp yaşlanma sürecini geciktirirler. Yaralı yürüyüş için öncelikle bir program oluşturulması gerekir.
Bu programa en önemli kısmı kısa ve uzun dönemli gerçekçi hedefler konması, yürüyüş malzemelerinin özenle seçilmesi, programın tembelleşmeden oluruna bırakılması gerekir. Buna göre:
Vücuda kilo vermeyi hızlandırmak amacıyla naylon vb. gibi giysiler vücuda sarılmamalı.
Programa başlamadan 40 yaşın üstündekiler doktora kontrolu tavsiye edilir.
Diyabet, hipertansiyon ve diğer sistematik hastalığı bulunanlar sık sık doktor kontrolünden geçmeli.
Ağır yemeklerden sonra hızlı ve ağır yürüyüşler yapılmamalı.
Yürüyüşün öncesinde ve sonrasında susuz kalmamaya dikkat etmeli.
Ayakkabı seçiminde dikkat edilmeli, ince tabanlı ve makosen ayakkabılar ile yürüyüş yapılmamalı.
Çok sıcak havalarda ve saatlerde yürüyüşten kaçınmalı.
Bir sıkıntı veya terlik hissedilirse yürüyüşe devam etmek için inat edilmemeli.

Vücuda Katkıları;
Yürüyüşün sağladığı, kan akımının ve kan damarlarının miktarını artması, dolaşımı iyileştirir, kalp-damar ve beynin damarsal hastalıkları riskini azaltır.
Kalp kası dâhil, vücut kaslarını kuvvetlendirir ve daha etkin çalışmalarını sağlar.
Her atışında kalbin pompaladığı kan miktarını artırarak, dinlenme sırasında kalp atım sayısını (nabzı) azaltır.
Egzersiz ve stres durumunda tansiyonda oluşan yükselmeyi azaltır.
Tansiyonu düzenler.
Kalp kasının yan damarlardan da beslenmesini destekler. Böylece kalbin ana damarlarında oluşacak tıkanıklıkların vereceği zararı azaltır.
Şişmanlık riskini azaltır.
Sindirimi kolaylaştırır.
Beyine daha fazla oksijen sağlanmasını artırar, bundan dolayı zihinsel keskinlik ve yaratıcı düşünce potansiyelini yükseltir.
Lenfatik dolaşıma yardımcı olur.
Metabolizmayı egzersiz sırasında ve sonrasında uyarır.
Aerobik gücü ve solunumsal kapasiteyi artırır.
Büyümeyi ve travma sonrası toparlanmayı olumlu etkiler.
Trigliserid düzeyini düşürür.
Kolestrolü dengesini düzenler.
Koordinasyona olumlu etki yapar.
Eklem ve kasların esnekliğini arttığı için bel ve boyun ağrılarını hafifletir.
Kemiklerin sertleşmesini ve kuvvetlenmesini sağlar.
Dayanıklılığı artırır.
Yorgunluk hissini engeller.
Uykuya ve rahatlamaya yardımcı olur.
Endorfinin (Vücudun doğal keyif verici hormone) salınımını artırır.
Yaşlanma sürecini geciktirdiğinden genç bir görünüm sağlar.
Moral, özgüven ve iyimserliği artırır.

Leslie yaparken kollarina tak istersen canim epey zorluyor. Ben ayak bileklerime takmistim lesliede fakat tempolu oldugu icin ayak bileklerimi cok acitmisti. Sadece bacak calismalarinda takiyorum.

Ben de bugün sadece pilates yaptim.

Tamam Derya Abla önerini dikkat alacağım. Ben de bacakları ve baseni çalıştıran 10-15 dakikalık bir video arıyorum var mı önerebileceğin?

Son düzenleme:
Yürüyüşün 24 Faydası

Her yürüyüşün vücuda faydası yoktur. Faydalı olan yürüyüş, yarım saat vücudun ısınması gerektiği için, tempolu yapılan yürüyüşün yarım saatten fazla yaplan kısmıdır.
Yürüyüşü düzenli olarak yapanlar kaslarını kuvvetlenmesindirir, şişmanlık riskini azaltır, yaratıcı düşünce potansiyelini arttırıp yaşlanma sürecini geciktirirler. Yaralı yürüyüş için öncelikle bir program oluşturulması gerekir.
Bu programa en önemli kısmı kısa ve uzun dönemli gerçekçi hedefler konması, yürüyüş malzemelerinin özenle seçilmesi, programın tembelleşmeden oluruna bırakılması gerekir. Buna göre:
Vücuda kilo vermeyi hızlandırmak amacıyla naylon vb. gibi giysiler vücuda sarılmamalı.
Programa başlamadan 40 yaşın üstündekiler doktora kontrolu tavsiye edilir.
Diyabet, hipertansiyon ve diğer sistematik hastalığı bulunanlar sık sık doktor kontrolünden geçmeli.
Ağır yemeklerden sonra hızlı ve ağır yürüyüşler yapılmamalı.
Yürüyüşün öncesinde ve sonrasında susuz kalmamaya dikkat etmeli.
Ayakkabı seçiminde dikkat edilmeli, ince tabanlı ve makosen ayakkabılar ile yürüyüş yapılmamalı.
Çok sıcak havalarda ve saatlerde yürüyüşten kaçınmalı.
Bir sıkıntı veya terlik hissedilirse yürüyüşe devam etmek için inat edilmemeli.

Vücuda Katkıları;
Yürüyüşün sağladığı, kan akımının ve kan damarlarının miktarını artması, dolaşımı iyileştirir, kalp-damar ve beynin damarsal hastalıkları riskini azaltır.
Kalp kası dâhil, vücut kaslarını kuvvetlendirir ve daha etkin çalışmalarını sağlar.
Her atışında kalbin pompaladığı kan miktarını artırarak, dinlenme sırasında kalp atım sayısını (nabzı) azaltır.
Egzersiz ve stres durumunda tansiyonda oluşan yükselmeyi azaltır.
Tansiyonu düzenler.
Kalp kasının yan damarlardan da beslenmesini destekler. Böylece kalbin ana damarlarında oluşacak tıkanıklıkların vereceği zararı azaltır.
Şişmanlık riskini azaltır.
Sindirimi kolaylaştırır.
Beyine daha fazla oksijen sağlanmasını artırar, bundan dolayı zihinsel keskinlik ve yaratıcı düşünce potansiyelini yükseltir.
Lenfatik dolaşıma yardımcı olur.
Metabolizmayı egzersiz sırasında ve sonrasında uyarır.
Aerobik gücü ve solunumsal kapasiteyi artırır.
Büyümeyi ve travma sonrası toparlanmayı olumlu etkiler.
Trigliserid düzeyini düşürür.
Kolestrolü dengesini düzenler.
Koordinasyona olumlu etki yapar.
Eklem ve kasların esnekliğini arttığı için bel ve boyun ağrılarını hafifletir.
Kemiklerin sertleşmesini ve kuvvetlenmesini sağlar.
Dayanıklılığı artırır.
Yorgunluk hissini engeller.
Uykuya ve rahatlamaya yardımcı olur.
Endorfinin (Vücudun doğal keyif verici hormone) salınımını artırır.
Yaşlanma sürecini geciktirdiğinden genç bir görünüm sağlar.
Moral, özgüven ve iyimserliği artırır.

Bilgiler icin tesekkürler canim. Yürüyüs, özellikle acik havada yapilan bana da inanilmaz derecede iyi geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=OwjwgROc_1k cuma bunu yaptım kızlar cumartesi yapamadım temizlik ütü yaptım oğlumu yıkadım bebek olduğu için yıkamak olay zaten her yeri batırıyor bayılıyor suya :) neyse konumuza dönüyorum pazar da 4 mil yaptım geçen hafta fast yapınca biliyorsunuz bu hafta dinlemeye geçmiştim. ayrıca müjdeli haber iki pantolana daha sığdım :) yupiiiiiiiiiiii :) alkışlar leslie :)

http://www.youtube.com/watch?v=OwjwgROc_1k cuma bunu yaptım kızlar cumartesi yapamadım temizlik ütü yaptım oğlumu yıkadım bebek olduğu için yıkamak olay zaten her yeri batırıyor bayılıyor suya :) neyse konumuza dönüyorum pazar da 4 mil yaptım geçen hafta fast yapınca biliyorsunuz bu hafta dinlemeye geçmiştim. ayrıca müjdeli haber iki pantolana daha sığdım :) yupiiiiiiiiiiii :) alkışlar leslie :)

Bravo canim sen gercekten azimlisin. Ben de bu hafta yavastim dogrusu. Her haftamiz bir olmuyor tabii günlük islerimizi de düsünürsek.
Bu sabah ic bacak videosu ve kisa bir karin pilatesi yaptim. Cok vaktim yok ama kisa da olsa bos durmak istemedim.

Bravo canim sen gercekten azimlisin. Ben de bu hafta yavastim dogrusu. Her haftamiz bir olmuyor tabii günlük islerimizi de düsünürsek.
Bu sabah ic bacak videosu ve kisa bir karin pilatesi yaptim. Cok vaktim yok ama kisa da olsa bos durmak istemedim.

walla canım benimle dalga geçenlere kapak yapmam lazım doğumdan sonra laf sokan çok oldu yaza kadar vermem lazım:KK43: ya bende eskisi kadar çok terlemez oldum neden acaba

walla canım benimle dalga geçenlere kapak yapmam lazım doğumdan sonra laf sokan çok oldu yaza kadar vermem lazım:KK43: ya bende eskisi kadar çok terlemez oldum neden acaba
Vucut alisiyor belki eline iki su sisesi alip yurumeyi dene bakalim fark olacak mi? Ah o zayif olup da laf sokan ya da kinayeli bakanlari cok iyi bilirim. Ozellikle yazin yuzmeye gittigimde basima geliyor. Bosver sen azimle devam et canim. Sonucta cocuk dunyaya getirdik kolay degil hemen toparlanmak. Ben sana1 sey daha gonderecegim ama tel den yaziyorum simdi.

3 mil tamam kızımla biraz zor oldu ama yaptım inşallah devam ederim ara ara yaptım ama yazamamıştım yaza az kaldı:KK16:

Vucut alisiyor belki eline iki su sisesi alip yurumeyi dene bakalim fark olacak mi? Ah o zayif olup da laf sokan ya da kinayeli bakanlari cok iyi bilirim. Ozellikle yazin yuzmeye gittigimde basima geliyor. Bosver sen azimle devam et canim. Sonucta cocuk dunyaya getirdik kolay degil hemen toparlanmak. Ben sana1 sey daha gonderecegim ama tel den yaziyorum simdi.

tamam canım bekliyorum :)

Ağırlıklarla 5 mile fat burning yaptım bugün. Video bitti ben de bittim 2 saat uyudum ardından :) belli bir diyet düzeniyle beraber kesinlikle işe yarar diye düşünüyorum inşallah.

X