Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Doğum kontrol hapı ile gürleştirme

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

_ConversE_

Nam-ı diğer extreme:))
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
3.476
18
37

arkadaşlar doğum kontrol hapı ezilip şampuanın içine
katıldğında saçları gürleştiriyormuş
bir yakınım söyledi
bir bileniniz varmı bu konu hakkıda :uhm:

kızlar ilk kez duydum ama
doğum kontrol hapı saç dökülmesini azaltıyor

Son düzenleme:
ewet ben kullanıyorum yutuyorum şampuanın içine falan ezmiyorum saçlarım gürleşti cildim bebek gibi oldu sivilcem kalmadı tavsiye ederim...................

ama bunun yanında ekstaradan kilo almadın mı canım herşey mucize değil bir çok hap kilo yapıorr bi tarafı düzeltirken başka yerden olmayalımm

arkadaşlar hemşire olarak şunu söyleyeyim ki şampuanın içine ezip koymak bir işe yaramaz doğum kontrol haplarının içinde kadınlık hormonu vardır kadınlık hormonu da saç üzerinde bi etkisi yoktur
ama şu bi gerçek ki yapılan çalışmalarda cildi güzelleştirdiği ve sivilceleri azalttığı kanıtlanmış ama sivilcenin çıkma sebebi çok önemli burada hormonal bozukluk varsa bu haplar etkili sivilcelerde bu arada kilo aldırmazlar ama saç da çıkartmazlar

arkadaşlar hemşire olarak şunu söyleyeyim ki şampuanın içine ezip koymak bir işe yaramaz doğum kontrol haplarının içinde kadınlık hormonu vardır kadınlık hormonu da saç üzerinde bi etkisi yoktur
ama şu bi gerçek ki yapılan çalışmalarda cildi güzelleştirdiği ve sivilceleri azalttığı kanıtlanmış ama sivilcenin çıkma sebebi çok önemli burada hormonal bozukluk varsa bu haplar etkili sivilcelerde bu arada kilo aldırmazlar ama saç da çıkartmazlar

canım yanlış bilgi
benim doktorum(prof bu arada)
doğum kontrol haplarını saç dökülmesi tedavisinde kullandıklarını söyledi
eğer kullanman açıssından bir sıkıntı yoksa minoksille birlikte veriliyor
daha etkili olduğu için a.s

Ben de universitede hemsirelik okuyan biri olarak diyorum ki saclariniz yuzunuz vb guzellik sorunlariniz icin, kafaniza gore ilaclarla haplarla ugrasmayin. Sonucta bunlar jelibon degil,ilac. Karacigerinizde sorun cikabilir, veya zehirlenme yapabilir fuzuli yere ilac kullanmak.
Neymis, dogum kontrol hapi sivilce geciriyormus. Bunu birsuru kisiden duydum, cok kisi de bunlari icip baskalarina da oneriyor. Ama o hap sivilce degil dogum kontrol hapi. Esas etkisi de sivilce gecirmek degil. Bosu bosuna karacigerinizi yoruyorsunuz bu ilaclarla. Cok istiyorsaniz hap icmek, doktora gidin, ve sivilce geciren haplari receteyle kullanin.

Ben de universitede hemsirelik okuyan biri olarak diyorum ki saclariniz yuzunuz vb guzellik sorunlariniz icin, kafaniza gore ilaclarla haplarla ugrasmayin. Sonucta bunlar jelibon degil,ilac. Karacigerinizde sorun cikabilir, veya zehirlenme yapabilir fuzuli yere ilac kullanmak.
Neymis, dogum kontrol hapi sivilce geciriyormus. Bunu birsuru kisiden duydum, cok kisi de bunlari icip baskalarina da oneriyor. Ama o hap sivilce degil dogum kontrol hapi. Esas etkisi de sivilce gecirmek degil. Bosu bosuna karacigerinizi yoruyorsunuz bu ilaclarla. Cok istiyorsaniz hap icmek, doktora gidin, ve sivilce geciren haplari receteyle kullanin.

aynen katılıyorum.
yok saçı gürleştiriyormuş yok sivilceleri geçiriyormuş diye önününze gelen herşeyi kulanmayın. her vucutta etkisi başka olur zarar verebilir.
zaten bunlar için çok çeşitli yöntemler var.. onları denemeli :)

bende ilk defa duydum...

canım yanlış bilgi
benim doktorum(prof bu arada)
doğum kontrol haplarını saç dökülmesi tedavisinde kullandıklarını söyledi
eğer kullanman açıssından bir sıkıntı yoksa minoksille birlikte veriliyor
daha etkili olduğu için a.s

hayır tatlım yanlış bilgi değil yazımı iyice oku ezip şampuana koymak bi işe yaramaz diorum ve açıklıorum eğer hormonal bi sebepten ötürüyse faydalı olabilir

heralde yani
bizde burda kullanın yada kullanmayın demiyoruz
doktora gitmek şart kafamıza görede almıyoruz
artı bu ilaç en fazla 6 ay kullanılabilen bir ilaç,ara verilmesi şart,yan etkileri olan bir ilaç
ufak tefek sivilce için yada geçici bir saç dökülmesi için kullanılan bir ilaç değil bu
ciddi saç dökülmesi olan(AGA'lar için) hastalara verilen bir ilaç
ayrıca kist tedavisinde kullanılıyor.(bendeki kistleri geçirdi.)

kızlar bu doğum kontrol ilaçları çok karışık bir mesele.kiminde dökülmeyi azaltıyo kiminde artırıyor. ama şunu biliyorum ki hormonal bozukluğu olanlarda özellikle diane çok etkili. çünkü siproteron asetat güçlü bir antiandrojen. mesela okuduğum makalelerde diane'nin içeriğinde yer alan Siproteron asetat ile aldactonun içeriği spironolakton veya finasterid karşılaştırılmış. bu çalışmalarda daha çok hirsutizmli kadınlar kullanılmış. bazı çalışmalarda yakın sonuçlar alınmasına rağmen siprateron asetat'ın diğerlerine göre daha etkili olduğunu söyleyenler de var.

eğer bir kadında hormonal bozukluk yoksa ve adet düzeni normalse hormon hapı almaya başlamak var olan düzeni bozabilir. belki de sıkıntılar bu tür kişilerde yaşanıyordur
ama hormonal bozukluğu olanlar için etkili olabilir.
bir daha belirteyim
biz burda kafanıza göre bu hapı alın demiyoruz
doktora gidin
zaten gittiğinizde doktor size bir dizi kan testi yapıyor.

valla bende kullandığım için,belki de dökülmeyi azalttı...gerçekten demek ki saçlarım bu yüzden dökülmüyo aylardııııırrr:))

Konuyu açmışsın arkadaşım extremede çok garip geldi benim bildiğim o hap çiçeklerede veriliyor ve doğurmasınlar diye sen dene valla bende deniycem

bugun aldgm pratık ve sonuc alına tarıfı sızınle paylasmak ıstıyorum bır avucunuzdan tasar gbı derfne yapragını ve aynı sekılde ısırgan yapragını 4 su bardagı suyu bı tencerey koyarak 5 dakıka kaynatın daha sonra bunu suzu ve fıs fıs bı kutuya koyup saclarınıza gunde 2 sefer uygulayın ...15o ml lık sampuan kutusunada bı tablet dogum kontrol hapının hepsını ezın ve sampuanıd kullanın ben harık sonuclar aldım tavsıye ederım resmen guclendı saclarım

ewet ben kullanıyorum yutuyorum şampuanın içine falan ezmiyorum saçlarım gürleşti cildim bebek gibi oldu sivilcem kalmadı tavsiye ederim...................

cnm aynı etkiler bndede oldu gögüslerim dolgunlaştı saçım gürleşti tüylenme azaldı sivilcem ztn pek yktu hç kalmadı cildim ck güzelleşti ama 3 ay önce bıraktım dgum kntrol hapı kullanmayı ve bütün bu etkiler tam tersine döndü 3aydır saçım dökülüyo gögüslerim aşırı küçüldü eskisindende küçük hiçbi sütyenim olmuyo kndimi bildim bileli sivilceli yağlı bi cildim yktu ve şuan sivilce problemim var sırtımda ck cıkıyo kaşlarım saçlarım çok dökülüyo ksnlikle kullanmayın hap bn hastalıgım oldgu için kullanıyodum çk kusuyodum hastalıgıma ragmen bıraktım vee bırakınca östrojen dengem bozuldu galiba ve bu tarz şikayetleri olan binlerce kadın var dogum kntrol hapları başlıklarını okuyabilirsin..kullanırken süper etkileri ama bırakınca eskiye dönüşün olmuyo :KK43: çk mutsuzum cildim saçım gögüslerim tüylenme hangisyle ugrascagımı sasırdım 3 aydır

X