aöf okul öncesi öğretmenliği

dersadet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
10
0
merhabalar

ben istanbul üniversitesi felsefe bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. okula devam ederken bir yandan da açıköğretimden okul öncesi öğretmenliği okumak istiyorum acaba bu mümkünmü eğer mümkünse öss ye tekrar girmem gerekiyormu son olarak da bu bölüm 4 yıllık mı?

merhabalar

ben istanbul üniversitesi felsefe bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. okula devam ederken bir yandan da açıköğretimden okul öncesi öğretmenliği okumak istiyorum acaba bu mümkünmü eğer mümkünse öss ye tekrar girmem gerekiyormu son olarak da bu bölüm 4 yıllık mı?

evet girmen gerekiyor
bölüm 4 yıllık
diğer aöf bölümlerinden farkı kontenjanlı ve yüksek bir puanla alan bölüm
geçen sene 323.küsürle kapattı.
önceki yıllarda puan türü yoktu.
ancak 2010 öss de YGS 5 ve TM 3'ten öğrenci alacak

cevaplarınız için teşekkür ederim. yani şimdi ben ist felsefede okurken aynı zamanda sınava girip kazanırsam ikisini birlikte okuyabilecekmiyim ?

bende aöf maliye bölümü ukuyorum fakat bende açıköğretim okul öncesi öğretmenliği istiyorum benimde böle bir hakkım varmı arkadaşlar lütfen yardım edin bana

arkadaşlar ben okul öncesi öğretmenliği okuyorum aöf bu bölümü sadce meslek lisesi çocuk gelişimi mezunları tercih edebiliyor belli bi puanı ve kontnjanı var arkadaşmızn söyledği gibi

mrb.arkadaşlar bende bu sene kazandım aöf oöö.turkbayragiaöf okuyanlara soruyorum zor mu okumak.ek kitap almalımıyım ve çıkmış sorulara bakmak faydaalımı?saolun.

evet 4 yıllık,açık öğretimden okuyabilirsin ama benim bildiğim açık öğretim kontenjanlarına sadece lisede çocuk gelişimi okumuş olanlar yerleştiriliyor,düz lise veya başka bi liseden mezunsanız giriş yapamıyorsunuz yeterli puanı alsanız bile..

X