Aşılama aşılamalardan sonra kendiliğinden hamile kalanlar...

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

merseray

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2008
1.275
3
42
arkadaşlar aşılamalarda sonra kendiliğinden hamile kalan arkadaşlar, bizlere umut olmak için hikayelerinizi anlatırmısınız?
ben 2 kez aşılama oldum sebepsiz infertiliteyim 2,5 yıldır uğraşıyorum, aşılamalardan sonra beklemedeki 2.aydayım.
şimdiden teşekkürlerkaydirigubbakcemile5

ilk asilamami gecen yil ekimde oldum tutmadi
ikinci asilamami bu yilin basinda ocak ayinin son günü oldum yine tutmadi..
14 subatta asilamanin tutmadigini ögrendim
16 martta hamile oldugumu ögrendim:CüvCüv: 3,5 yillik evliligin ardindann
minigim asiri israra dayanamadi kendiliginden cikip geldi:dance:
endometrioz hastasiyim negatif sonuclardan sonra doktorum asilamada zaten sansimin cok düsük oldugunu ama yinede denenmesi gerektigini söyledi (peki niye israrla asilama yapti :sm_confused: direk tüp bebege yönlendirseydifisfisfis), yani doktor tarafindan birazcik dolandirildikkaydirigubbakcemile3 tam artik size tavsiyem tüp bebek onda sansiniz var derken ben normal yolla hamile kaldim..
vakti zamani gelince kim ne derse desin rabbim izin veriyo ve oluyo, yasadigim hayal kirikliklari beklemelerin ardindan 5 hafta sonra hayirlisiyla minigimi kucagima alicam:lepi:
umudunuzu hic yitirmeyin bu sitede benim hikayeme benzeyen birsürüde hikaye okudum
sadece zamani var meleklerin gelmesi icin biraz daha beklemek gerekebilir ama inanin rabbim izin verince oluyo:emir_bebek:

canım çok teşekkür ederim yazdığın için, Allah kolay bir doğum ve sağlıklı hayırlı bir evlat nasip eder inşallah

ilk asilamami gecen yil ekimde oldum tutmadi
ikinci asilamami bu yilin basinda ocak ayinin son günü oldum yine tutmadi..
14 subatta asilamanin tutmadigini ögrendim
16 martta hamile oldugumu ögrendim:CüvCüv: 3,5 yillik evliligin ardindann
minigim asiri israra dayanamadi kendiliginden cikip geldi:dance:
endometrioz hastasiyim negatif sonuclardan sonra doktorum asilamada zaten sansimin cok düsük oldugunu ama yinede denenmesi gerektigini söyledi (peki niye israrla asilama yapti :sm_confused: direk tüp bebege yönlendirseydifisfisfis), yani doktor tarafindan birazcik dolandirildikkaydirigubbakcemile3 tam artik size tavsiyem tüp bebek onda sansiniz var derken ben normal yolla hamile kaldim..
vakti zamani gelince kim ne derse desin rabbim izin veriyo ve oluyo, yasadigim hayal kirikliklari beklemelerin ardindan 5 hafta sonra hayirlisiyla minigimi kucagima alicam:lepi:
umudunuzu hic yitirmeyin bu sitede benim hikayeme benzeyen birsürüde hikaye okudum
sadece zamani var meleklerin gelmesi icin biraz daha beklemek gerekebilir ama inanin rabbim izin verince oluyo:emir_bebek:
tatlım senin gibi olanlar doğru cok ama yinede ben o kadar umutlu değilim ama dediğn gibi maalesef ben hemşire olmam rağmen bursanın en ünlü profu dolndırdı bizi gerci bu tür şeyler sağlıkçıların başına cok gelir.....her şeyi biliyosun ma bişey diyemiyosun çünkü o insanlarla bizlerin muhakkak karşılaşacağımız biryer oluyor...her neyse ben şimdi tıbbı şeyleri bıraktım alternatif tıbala bişeyler yapmaya calışyıorum...keci boynuzu soğan kürü falan filan işte.....

tatlım senin gibi olanlar doğru cok ama yinede ben o kadar umutlu değilim ama dediğn gibi maalesef ben hemşire olmam rağmen bursanın en ünlü profu dolndırdı bizi gerci bu tür şeyler sağlıkçıların başına cok gelir.....her şeyi biliyosun ma bişey diyemiyosun çünkü o insanlarla bizlerin muhakkak karşılaşacağımız biryer oluyor...her neyse ben şimdi tıbbı şeyleri bıraktım alternatif tıbala bişeyler yapmaya calışyıorum...keci boynuzu soğan kürü falan filan işte.....

canım ne kadar vicdansız insanlar var, biz ne umutlarla başvuryoruz maddi manevi ne kadar yıpranıyoruz ama insanlar vicdansızca bunu kullanabiliyorlar, o paradan ne hayır görebilirlerki, canım inşallah en kısa zamanda sende bebeğine kavuşursun, benim cuma günümdü regl günüm, hala olmadım bakalım hayırlısı..:1hug:

canım çok teşekkür ederim yazdığın için, Allah kolay bir doğum ve sağlıklı hayırlı bir evlat nasip eder inşallah
cok tesekkürler
rabbim sanada en kisa zamanda bir evlat nasip etsin insallah

umudunu yitirmemek gerekiyo aslinda ama hamile kaldigim ay bende hic umutlu degildim tamamen aklimdan cikmisti bebek olayi hic düsünmemistim, zaten doktorda tüp bebek deyince arastirmalara baslamistim nerde nasil yapilir nekadara mal olur diye cok sükür ki rabbim daha fazla aratmadan verdi melegimizi...
doktorlar tedavi olan kisilerin psikolojisine yada yaptiklari masraflara hic bakmiyolar onlar icin önemli degil bu.maddi manevi yipranmak helede sonucta negatifse insani daha bir yoruyo.....
insallah alternatif tiptadir senin carende..bir an önce gelir melegin

arkadaşlar bende bu ay aşılama yaptıracaktım.bu 3. aşılamam uygulanacaktı.adetimi ayın 5'inde olmam gerekiyordu.ama hala olmadım.bugün idrar tahlili yaptırdım negatif çıktı.bulunduğum yerde kan tahlili yaptıramıyorum il merkezine gitmem gerekiyor.normalde polikistikover hastası olmama rağmen çok düzenli adet olurum.bi geçen ay 3-4 gün geçmişti.bu ay 1 hafta olduhala adetolmadım, belirtimde yok...inşallah yarabbim pozitif olur...

arkadaşlar bende bu ay aşılama yaptıracaktım.bu 3. aşılamam uygulanacaktı.adetimi ayın 5'inde olmam gerekiyordu.ama hala olmadım.bugün idrar tahlili yaptırdım negatif çıktı.bulunduğum yerde kan tahlili yaptıramıyorum il merkezine gitmem gerekiyor.normalde polikistikover hastası olmama rağmen çok düzenli adet olurum.bi geçen ay 3-4 gün geçmişti.bu ay 1 hafta olduhala adetolmadım, belirtimde yok...inşallah yarabbim pozitif olur...

canım inşallah hamilesindir ben 2 gün gecikmeli olarak regl oldum, aşılamalardan sonra reglim gecikmeye başladı inşallah müjdeli haber alırsın:Saruboceq:

suenscim bende eskişehirdeyim aşılamanı nerde yaptırdın?

canım ben hikmet hassaya gidiyordum.2 aşılamamı ona yaptırdım.ama beni pek tatmin etmediği için bıraktım hikmet hocayı.ordan normal kontrole gittiğimde bile ağlayarak çıkıyordum.ben en son aşılamamı nisan ayında yaptırdım.bu ay tekrarlayacaktım hasta olmadım.bugün biraz renkli akıntım gelmeye başladı.moralim çok bozuk.eğer hasta olursam kurban abayramından sonra aşılama yaptırmayı düşünüyorum.ayrıca ankarada bi tüp bebek merkezi araştırıyorum 3. aşılamada tutmazsa diye.sen nereye gidiyorsun?sorun ne sizde?bende pko var.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

canım inşallah hamilesindir ben 2 gün gecikmeli olarak regl oldum, aşılamalardan sonra reglim gecikmeye başladı inşallah müjdeli haber alırsın:Saruboceq:

merseraycım inşallah bir gün müjdeli haber hepimiz alırız ama sanırım bu ayda değil benim sevineceğim ay...ben nisanda yaptırmıştım son aşılamamı bi geçen ay 3 gün reglim geç olmuştu birde bu ay 1 hafta geçti.inşallah hepimiz için hayırlısı olur...

bi tanıdığım aşılama değilde 3 tüp bebek denemesinden sonra tamda umutları belkide tükenmişken kendiliğinden hamile kaldı su an bebek 3 aylık falan çok tatlı maşallah

suenscim bende nisan ayından beridir hikmet hassaya gidiyorum eylülde ilk aşılamamı oldum ama tutmadı bende devlet destekli tüp bebeğe geçmek için bundan sonraki aşılamalarım tıp fak olucak bizde çok şükür bi sorun yok anlıycan sebepsiz infertilite bizimki sana neden tatmin edici gelmedi yazarmısın...

suenscim bende nisan ayından beridir hikmet hassaya gidiyorum eylülde ilk aşılamamı oldum ama tutmadı bende devlet destekli tüp bebeğe geçmek için bundan sonraki aşılamalarım tıp fak olucak bizde çok şükür bi sorun yok anlıycan sebepsiz infertilite bizimki sana neden tatmin edici gelmedi yazarmısın...

canım öncelikle inşallah tedavin en kısa zamanda sonuçlanır.ben 1,5 yıl gittim hikmet hocaya.önce tahliller falan yapıldı herşey normal çıktı.pkonun zararı olmayacağından falan bahsetti.neler yapılacağını anlattı.bize 3 yada 4 kere kendisinin aşılama yapacağını sonra eğer olmazsa tıpa göndereceğini söyledi.ben 2 kere aşılama denedim.bu arada bir gittiğimde konuştuğumuz diğer gittiğimde kesinlikle değişiyordu.aşılama sırasında 2 kere ilaçlardan kaynaklı 20mm civarı kist oluştu.bana direkt laparoskobi dedi.sonra ilaçla belki eriyebileceği söyledi.2 aylık ilaç verdi.ben 1 ay kullandım kendim meraktan gittim hocaya kist erimiş.yani 1 ay boşa bekleyecektim ve laparoskopi olacaktim.en son gittiğimde artık kendisinin bana bişey yapamayacağı tıpa gidip tüp bebek raporu için 2 aşılama yaptırmam gerektiğini falan söyledi.ondan öncesinde bana kesinlikle aşılama dahi yapılmasına gerek olmadığını biraz zamana ihtiyaç olduğunu falan söylüyordu.sonra birden benim yapabileceğim hiç bişey kalmadı demesi...neyse tıpa gittiğimde orada kensinin ilgilenip ilgilenmeyeceğini sorduğumda asistanların ilgileneceğini söyledi.ben 1,5 yıl gittim adam ben ilaç raporu için ogüye gittiğimde bile bi slm verip geçti.bilmiyorum belkide bu tedavi beni çok yıprattı o yüzzden herşeye kızıyorum.her soruma net cevap alamadım hiç...ben odasına girdiğimde mutlaka ya bi arkadaşı arar ya başka bi hastasi arar.bi 10 dk oasında bekleriz.onun öncesinde bekleme salonunda bekleriz 1 saat kadar.ben dediğim gibi ankarada bi merkeze gitmeyi düşünüyorum.ayrıca bi kaç yerle görüştüm ankarada özelde denediğimiz aşılama ile de rapor çıkıyormuş.neyse canım inşalla iyi haberler alırız en kısa zamanda...kendine iyi bak...

canım öncelikle inşallah tedavin en kısa zamanda sonuçlanır.ben 1,5 yıl gittim hikmet hocaya.önce tahliller falan yapıldı herşey normal çıktı.pkonun zararı olmayacağından falan bahsetti.neler yapılacağını anlattı.bize 3 yada 4 kere kendisinin aşılama yapacağını sonra eğer olmazsa tıpa göndereceğini söyledi.ben 2 kere aşılama denedim.bu arada bir gittiğimde konuştuğumuz diğer gittiğimde kesinlikle değişiyordu.aşılama sırasında 2 kere ilaçlardan kaynaklı 20mm civarı kist oluştu.bana direkt laparoskobi dedi.sonra ilaçla belki eriyebileceği söyledi.2 aylık ilaç verdi.ben 1 ay kullandım kendim meraktan gittim hocaya kist erimiş.yani 1 ay boşa bekleyecektim ve laparoskopi olacaktim.en son gittiğimde artık kendisinin bana bişey yapamayacağı tıpa gidip tüp bebek raporu için 2 aşılama yaptırmam gerektiğini falan söyledi.ondan öncesinde bana kesinlikle aşılama dahi yapılmasına gerek olmadığını biraz zamana ihtiyaç olduğunu falan söylüyordu.sonra birden benim yapabileceğim hiç bişey kalmadı demesi...neyse tıpa gittiğimde orada kensinin ilgilenip ilgilenmeyeceğini sorduğumda asistanların ilgileneceğini söyledi.ben 1,5 yıl gittim adam ben ilaç raporu için ogüye gittiğimde bile bi slm verip geçti.bilmiyorum belkide bu tedavi beni çok yıprattı o yüzzden herşeye kızıyorum.her soruma net cevap alamadım hiç...ben odasına girdiğimde mutlaka ya bi arkadaşı arar ya başka bi hastasi arar.bi 10 dk oasında bekleriz.onun öncesinde bekleme salonunda bekleriz 1 saat kadar.ben dediğim gibi ankarada bi merkeze gitmeyi düşünüyorum.ayrıca bi kaç yerle görüştüm ankarada özelde denediğimiz aşılama ile de rapor çıkıyormuş.neyse canım inşalla iyi haberler alırız en kısa zamanda...kendine iyi bak...

tatlım varya aynısını bende yaşadım ah bu hocalar ...zaman yanayım paramamı....

umudumuzu kaybetmeden beklemeye devam edicez kızlar ne yapalım Allah henüz uygun görmüyor, hakkımızda hayırlısı olsun

merhaba arkadaşlar benimde 1.aşılamam olmadı malesef 2.aşılama için adetimi bekliyorum allah herkesin gönlüne göre versin ayrıca bende de pko var

yildiz bende senle ayni dertteyim.birinci asilamam tutmadi,ikinciyi olmak icin bekliyorum.ama gecikti sinir oluyorum bi an önce gelsede baslasam diye.ama ben ikinci asilama degilde zaman kaybetmeden tüp bebek istiyorummm.

kizlar ne olur biliyosaniz yazarmisiniz ilaclar geciktiriyomu regl gününüzü.benim alti gün gecti ama degilim.ne olur yazarsaniz cok sevinirim.

mrb arkadaşlar benim hikayem oldukça uzun ama kısaca anlatmam gerekirse 23 yıllık evliyim 16 yaşımda evlendim 10 yıl uğraştım gitmediğim dr kalmadı ist da en sonunda 10 yıllık evliyken bir bebeğim oldu şimdi 13 yaşında tekrar uğraştık olmadı oldu karnımda öldü düşük derken geçen sene aşılama yaptık ve ilk seferinde hamile kaldım şimdi 1 yaşında ve allahın takdiri şimdi 5 aylık hamileyim kendi kendime tedavisiz allah büyüktüe kimse umudunu kaybetmesin

X