gebelik şekeri hakkında

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
çok moralim bozuk 26 haftalık hamileyim.ve dondurulmuş larla hamile kaldım bu haftaya kadar herşey yolundayken 50 gr şeker yüklemem yüksek çıkınca 100 gr şeker yüklemesi yapıldı ve oda ne yazıkki çok yüksek çıktı.Hamilelik öncesi şeker problemim olmamasına karşın hamilelikte gelişen bir şeker hastalığıymış bu ve hamilelik bitince kayboluyormuş.Fakat kontrol altına alınamayan gebelik şekerinde bebek ve anne için bir çok tehlike varmış.bu yüzden moralim çok bozuk şimdi bu hafta diyetisyenle görüşeceğim ve uygun bir diyet programına başlayacağım umarım şekerim düşer yoksa insiliün iğnesi başlanacakmış.çok korkuyorum arkadaşlar tüp bebek yapıp benim durumumda olan yaşayan biri varsa lütfen tecrübelerini paylaşsın çok korkuyorum minik oğlumu o kadar zor buldumki ben ona bişey olursa yaşayamam ben.

canım comebaby arkadaşımızda da vardı , üstelik yanlış hatırlamıyorsam 100lük testte şekeri 236 felan çıkmıştı .. diyetle 80lere kadar düştü diye hatırlıyorum sanki .. sabahları şekersiz açıkçayı 1 çubuk tarçınla içiyordu .. yediği meyvelere toz tarçın serpiyordu .. ona ulaşamazsın 1-2 hafta , çünkü laptopını eşi götürdü bi süreliğine şehir dışına .. soracaklarını bana sorabilirsin , özelden , çünkü herzaman buraya uğramıyorum , daha doğrusu bebişten pek vakit bulup nete giremiyorum :S
son olarak diyeceğim şu ki , o arkadaşımız riskli gebelik grubundaydı , ikiz kızlarına hamileydi ve 33+6da düyaya geldi kızları ..
hiç korkma , düzenli beslenip dikkat edersen daha sağlıklı beslenmiş olacaksın çoğu hamileye göre .. bebiş de bundan nasiplenecek fazlasıyla ..
inşallah sağlıkla kucaklayacaksın paşanı , merak etme :teselli:

benimde 100 lük değerim 201 çıktı ve doktorum diyetisyene yönlendirdi eve geldiğimden beri saatlerdir internette araştırıyorum sinirlerim çok bozuldu inşallah dediğin gibi olur da düşer şeker değerim.çok korktum anlatamam

diyetisyenin verdiği diyete uyarsan inan hemen düşüyor şekerin , insülüne felan gerek kalmayacak .. çünkü ona dr.u insülün yaptırmadı diye hatırlıyorum .. korkma geçecek hepsi , özellikle de diyetisyenin verdiği yeme planına uyup bir kaç gün içinde şekerde düşmeyei görünce kendini daha iyi hissedeceksin ... gebelik şekeri olan bir hamilenin anlattıklarında aklımda kalanlar bunlar ...

bir de sana tavsiye çok fazla internette bu konuları araştırma .. içinde bulunduğun süreci kendine dar ve çekilmez etmekten başka işe yaramayacak .. illle okuyacağım dersen içinde bulunduğun gebelik haftası ve yeni doğan bakımı , ne yersem sütüm artar , doğuma neler götürmeliyim çantamda gibi kendini daha iyi hissedeceğin ve moralini yükseltecek konulara yoğunlaş derim gebeliğinin neredeyse her saniyesi yaşadığı sorunlara sebep endişe ve korkuyla geçen bir hamile ( artık anne ) olarak ..

Son düzenleme:
slm bende 50 gr lık yüklemede 140 çıktı ,100 gr lık yaptırcam.dr bu da yüksek çıkarsa bir ilaç kullanıcağımı söyledi bu ilaç da regl görülüyormuş kullanan varmı acaba?allah herkeze şifa versin

arkadaşlar 24 haftalık hamileyim şekerden dolayı diyet uyguluyorum 1800 kalorilik sizin diyetleriniz kaç kalori bende tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım 15 gün sonra kontrol var bide şeker ölçüm cihazı veriliyormuş ama bana verilmedi sadece diyeti uygula 15 sonra gel denildi bilginiz varsa paylaşırmısınız

arkadaşlar 24 haftalık hamileyim şekerden dolayı diyet uyguluyorum 1800 kalorilik sizin diyetleriniz kaç kalori bende tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım 15 gün sonra kontrol var bide şeker ölçüm cihazı veriliyormuş ama bana verilmedi sadece diyeti uygula 15 sonra gel denildi bilginiz varsa paylaşırmısınız

Ya benmde çok morelim bozuldu 24 haftalık hamileyim 50 lik testi yaptırdım sonra yüksek çıktıqı için 100 lük çok morelim bozuldu diyetisyenime gidicem bakalım ne dicek inş o aletten bana vermez en büyük korkum o sen ne yaptın diyetinde şekerin düştümü nasıl geçti

Ya benmde çok morelim bozuldu 24 haftalık hamileyim 50 lik testi yaptırdım sonra yüksek çıktıqı için 100 lük çok morelim bozuldu diyetisyenime gidicem bakalım ne dicek inş o aletten bana vermez en büyük korkum o sen ne yaptın diyetinde şekerin düştümü nasıl geçti

SİNEMELEKcim benimde 50lik yüklemem 217 çıkınca 10günlük bi diyetin ardından 100lük yükleme yapıldı maalesef onda da 3değerim yüksek çıktı bundan dolayı da doktorum dahiliyeye yönlendirdi ve gestasyonel diabet teşhisi kondu...Günde 3kere 4er ünite insülin vuruyorum ve yanısıra 1800kalorilik bi diyet uyguluyorum...

Bu verilen insülin geçici kullanılan insülin olduğu için,ve şu anda vücudumun insülin dengesini sağladığı için kullanmak zorundayım,başlarda çok tedirgin oldum ama nette pek çok doktorun yazısında insülin kullanarak gebelik şekerinin kontrol altına alınmasının daha doğru olduğunu okuyunca içim rahatladı...İNŞALLAH doğumdan sonra geçer gider hiç bişeycik kalmaz...Ben hamileliğim süresince düşük tehlikesi nedeniyle hiç hareket etmedim,hem hareketsizlik hem de sürekli yemek yiyince böyle oldu vücut insülin üretmeyince de gebelik şekeri çıkmış oldu:44:...

Hiç korkma hepimizin yavrusu elbette ki çok kıymetli,benimde 3.denememde geldi miniğim,umarım sağlıkla hayırla kucağımıza da alırız,o sevinçle de bütün sıkıntılarımız yok olur gider İNŞALLAH:KK19:Üzme kendini 3değerinde yüksek çıkmazsa zaten diyetle halledersiniz canım,sormak istediğin bişey olursa dilim döndüğünce cevaplarım:KK42:

merhaba,
23+2 haftalık hamileyim ve 4 gündür insülin kullanıyorum. 50 gr ve 100 grlık testlerim pozitif çıkınca 1 hafta diyet uyguladım. diyet sonrası 75 gr lık testte sınırda çıktığım için doktorum insülin başlayalım dedi. günde 2 defa sabah 12, akşam 6 ünite insülin hormonu alıyorum. bu önlem dozuymuş. bu arada ölçümlerimi not ediyorum, perşembe tekrar gidicem, sonuçlarımı beğenmezse doz arttıracak.
gerçekten bu durum çok sinir bozucu, bir sürü arkadaşım hamilelik geçirdi hiçbirinde çıkmamıştı diyabet. sanırım ben kilolu bir şekilde başladığım için bende çıktı. yine de şekerin düzensiz olması ve bebeğime zarar vermesindense insülin kullanmaya razıyım. bu arada insülin tamamen doğal bir hormon olduğu için ve plasentadan içeri geçmediği için bebeğe hiç bir zararı yok. besinini annenin kanından alan bebeklerimizin, kanımızda fazla bulunan glikozu almaması ve gereksiz ve tehlikeli bir şekilde şişmanlamaması için insülin şart.
insülin kullanmama rağmen sabah açlık şekerim yüksek çıkıyor umarım problem olmaz. tek endişem bu.

hepinize sağlıklı hamilelikler.

X