Sivilceli Ciltler Lazerle sivilce tedavisi artk mmkn

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Estetik uzmanı doktor Emre Çiçek tarafından yapılan ve mükemmel sonuçlar veren lazerle sivilceler artık tariha karışıyor arkadaşlarım.

Akne nedir?
Akne, yağ bezlerinin enfeksiyonudur. Buna bağlı olarak tıkanma meydana gelir. Sivilceler, siyah noktalar, içi iltihapla dolu sertleşmiş kırmızı kistlerden oluşur.
akne_1237875027.jpg

Lazer akne tedavisi nedir?
Aknenin oluşumunu sağlayan bakteriler 400–980 dalga boyuna duyarlıdır. Bu dalga boyu içeren IPULSE ve GEMINI tedavisi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Akneli cilde bakım veya peeling yapılır mı?
Enfeksiyona bağlı kızarıklık, sivilcelenme, komedon oluşumu enfeksiyonun geçtiği sonraki basamaklarda tedavi edilmelidir. Akneli cilt bakıma alınmamalı, sıkma işlemi ve peeling yapılmamalıdır.

Lazer akne tedavisinin başka etkileri var mıdır?
IPULSE ve GEMİNİ tedavisi ile aknenin ve buna bağlı kızarıklığın giderilmesi yanında kolajen üretiminin uyarılarak ciltteki izlerin solması, çöküklüklerin ve kabarıklıkların kaybolması da bu tedavi metodunun diğer olumlu etkileridir.

Seansları ne kadar sürer? Kaç seans gerekir? Ağrılı mıdır?
15–20 dakika sürer. Sonuçlar ortalama 4. seanstan sonra görülmeye başlar. Akne şiddetine bağlı olarak seans sayısı 8 seansa uzayabilir. Ağrısızdır. Lokal anestezi gerekmez.

Diğer tedavilere üstünlüğü nedir?
Yan etkisi olmadığından ilaç tedavilerinden önce tercih edilmelidir. Akneye bağlı eski izleri de düzeltip cildi yeniden yapılandırır, savunma sistemini uyarır. Taze, canlı, pırıl pırıl bir görüntü kazandırır.

Tedavi sırasında nelere dikkat edilmelidir?
Genel temizlik kurallarına uymak çok önemlidir. Eller ve saçlar sıkça yıkanmalı, yüz ile temas ettirilmemelidir. Sivilceler kaşınmamalı, sıkılmamalı, kabuklar. www.ekolay/kadin/

benim yüzümde 16 yaşında sivilceler çıkmaya başladı. bu sivilceler 20 yaşımda biraz azaldı şu an 26 yaşındayım ve yaklaşık 5 ay önce yüzümde aşırı sivilcelenme oldu şu anda hala geçmedi fakat biraz azalma var tabi haliyle izler de var yüzümde. bir de sürekli küçük,sert içi yağ dolu kistik sivilceler oluşuyor onları boşaltmak için sıkmak zorunda kalıyorum yoksa geçmiyor şu ana kadar pek çok yöntem denedim pek işe yaramadı lazer yönteminden de korkuyorum bu yöntem iyi mi olur kötü mü olur bilemiyorum lazerle akne tedavisi hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın lütfennn...... şimdiden teşekkür ederim:)

X