gynelle draje kullananlar

zhr79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
7.155
9
44
bu konu varmı bilmiyorum varsa kusura bakmayın :)
doktor bana adet duzensiligi icin verdi adetin 4. gununde kullanmaya basladım bitince bir daha vericek bu dogum kontrol hapımı içinde yazanları okudum herseye iyi geliyo gibi :) yan etkisi oldumu kullananlarda birde kilo aldırır gogus buyutur diyenler oldu dogrumu

Evet Gynelle bir doğum kontrol hapıdır.Yan etkileri en az olan haplardan biri olduğunu söylemişti doktorum. Ama bende kanamalara neden olduğu için gynelle i bırakıp yasmine geçmek zorunda kalmıştık. ılk başta da gynelle seçmemizin nedeni sağlık karnesine yazıldıığnda sosyal güvenlik kurumumun ilaç giderini karşılamasıydı; yasmin de karşılanmıyor.

Merhabalar. Bende de polikistik over var.Ama herhangi bir kistik durum değil.Sadece hormonlarım düzenli çalışmıyor.Daha önce diana 35 kullandım. O kadar çok yan etki yaptı ki çok sıkıldım bunaldım ve bıraktım. Ama tedaviye yine başlamaya karar verdim. Başka bir doktor seçtik. Yapılan tetkiklerden sonra bana bu ilacı verdi. Önce Farlutal ile hasta olacağım ve 3. günü başlıycakmışım. En büyük korkum kilo almak. Bu konuda da doktorumla iddialaştık:KK15: İştahın açılcak,yersen alırsın.Ama göğüslerinde büyüme olucak panik yapma dedi. Bakalımm:KK61:

X