4 aydir geciken adet!

Antepligelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
196
1
37
Selam arkadaslarim!

Daha önce birkac yilda bir gecikmelerim olmustu ama bukadar uzun sürmemisti hicbirzaman! Son zamanlarda bayagi kilo aldim birde üstüne yasadigim sikintilar geliyor tabi. Sebebini hic bilemiyorum. Gebelik testide yapdim iki ay önce negativ cikti, zaten hamilelik oldugunu hic sanmiyorum hamilelige dair hicbir belirti yok. Tabi ki hic sevmedigim halde kadin doktoruna gitmek artik sart oldu. Yinede sizlerin benden daha fazla tecrübesi vardir sizden fikir alayim dedim. Ileride cocugum olmamisindan okadar korkuyorum ki :KK43:

Aynı şeyi mlsf ben de yaşıyorum, ama ben sebebini biliyorum bende pco var, 3 aydır adet olamadım, seni çok iyi anlıyorum ve ileride çocuğum olmamasından ben de çok korkuyorum:1no2: tabiki bi an önce dr a git ve sebebini öğren, bitkisel kürleri falan da deneyebilirsin bende işe yaramadı ama belki sende iş yarar:sm_confused:

Aynı şeyi mlsf ben de yaşıyorum, ama ben sebebini biliyorum bende pco var, 3 aydır adet olamadım, seni çok iyi anlıyorum ve ileride çocuğum olmamasından ben de çok korkuyorum:1no2: tabiki bi an önce dr a git ve sebebini öğren, bitkisel kürleri falan da deneyebilirsin bende işe yaramadı ama belki sende iş yarar:sm_confused:

Canim pco nedir?

Bende Tam 5 Ay Olacağı Gün Söktürücüyle Adet Oldum.. Dr Sadece Strese Ve Yaşadığım Üzüntülere Bağladı..

Yaşadığınız sıkıntılar birinci nedenidir bence...
ayrıca fazla kilo aldıysanız,metabolizma yavaş çalıştığı içinde
kesilmiş olabilir...
hiç vakit kaybetmeden doktorunuza gidin lütfen...
sağlığımızı ihmal etmeyelim...
sevgiler...

bende çok aralıklarla oluyorum senede bir gibi mesela ama benim tiroidle alakalı

Bende 2 ay olamadım ultrasyona girdim birşey çıkmadı kist falan.sonra hormonlarıma bakıldı herşey normal çıktı.Stresten gecikme oluyo bende de.
Canım ben civanperçemi içtim regl oldum.
Ama sen ilk önce doktora görünyerimseniben

Canim pco nedir?

Polikistik Over Sendromu (PCOS, PKOS) nedir? (bi siteden alıntı)
Polikistik Over Sendromu (PCOS, PKOS); yumurtalıklarda irileşme ve bir çok küçük kist oluşumu ile karakterize olup kişide bir takım hormonal problemlere zemin hazırlayan ve günümüzde neden oluştuğu halen kesin olarak bilinmeyen bir durumdur..

Polikistik over sendromu olan kişilerde;

Adet gecikmeleri (oligomenore)
Sivilce (akne)
Obesite (normalden fazla kilolu olma)
Tüylenme (hirsutism)
Yumurtlamanın düzgün olmaması (anovulasyon) sonucu kısırlık gibi problemler vardır.

Polikistik Over Sendromu (PCOS, PKOS) nedir? (bi siteden alıntı)
Polikistik Over Sendromu (PCOS, PKOS); yumurtalıklarda irileşme ve bir çok küçük kist oluşumu ile karakterize olup kişide bir takım hormonal problemlere zemin hazırlayan ve günümüzde neden oluştuğu halen kesin olarak bilinmeyen bir durumdur..

Polikistik over sendromu olan kişilerde;

Adet gecikmeleri (oligomenore)
Sivilce (akne)
Obesite (normalden fazla kilolu olma)
Tüylenme (hirsutism)
Yumurtlamanın düzgün olmaması (anovulasyon) sonucu kısırlık gibi problemler vardır.

Gecmis olsun canim! Peki bu sendrom kalici birsey mi yoksa gecici mi?

Hayir hic olmadi en son 6. ayin baslarinda olmustum... Doktordan termin aldim simdi ama haftaya sali gününü beklemem gerek. Cok SIKINTI yasiyorum bu aralar ondan olabilir kilo almamla alakalida olabilir ama cok korkuyorum ileride cocugum olmaz diye

Gecmis olsun canim! Peki bu sendrom kalici birsey mi yoksa gecici mi?

Mlsf kalıcı, ama bekarken doğum kontrol haplarıyla, evlendikten sonra da birtakım başka ilaçlarla hastalığın getirdiği şikayetler giderilebiliyo, sürekli kontrol altında olması lazım.

Mlsf kalıcı, ama bekarken doğum kontrol haplarıyla, evlendikten sonra da birtakım başka ilaçlarla hastalığın getirdiği şikayetler giderilebiliyo, sürekli kontrol altında olması lazım.

Bende sivilce yok ama kimbilir o sendromdan bendede vardir belki... Cocugun olmasina engel mi bu sendrom?

güzelim pco denilen şey kist ama çocuğun olmasına engel değil..yani kisti olup hamile kalanlarda var..en yisini doktor söyler tabiiki...ha kisti düşürmek ve adet olmak için soğan kürünü kullan..inan faydalı...adet oluyorsun..

Acaba benim doktorum bana teşhis koyamamış olabilir mi? Ben de lisesonda stresten diye düşünmüştüm. 5 6 ay regl olmadım. Hormonlarıma bakıldı bir problem yoktu. Kist oluştu 1 2 kere. Doğum kontrol hapı verdi geçti. Sonunda da evlenince reglin düzene girer dedi öyle kaldı. 26 yaşındayım. Hala düzenle olduğumu söyleyemeyeceğim. Son 1 yıldır 35-38 günde bir regl oluyordum aslında ama şimdi evlenceğim Aralıktaki düğünün stresinden herhalde gene bozulur gibi oldu.
Bu Polikistik Overın teşhisi nasıl konuyor? Doktorum atlamış olabilir mi? Hiç bu hastalıktan bahsetmemişti.

Acaba benim doktorum bana teşhis koyamamış olabilir mi? Ben de lisesonda stresten diye düşünmüştüm. 5 6 ay regl olmadım. Hormonlarıma bakıldı bir problem yoktu. Kist oluştu 1 2 kere. Doğum kontrol hapı verdi geçti. Sonunda da evlenince reglin düzene girer dedi öyle kaldı. 26 yaşındayım. Hala düzenle olduğumu söyleyemeyeceğim. Son 1 yıldır 35-38 günde bir regl oluyordum aslında ama şimdi evlenceğim Aralıktaki düğünün stresinden herhalde gene bozulur gibi oldu.
Bu Polikistik Overın teşhisi nasıl konuyor? Doktorum atlamış olabilir mi? Hiç bu hastalıktan bahsetmemişti.

hem hormonlara bakılarak hemde ultrason ile bu teşhis konur

Bende sivilce yok ama kimbilir o sendromdan bendede vardir belki... Cocugun olmasina engel mi bu sendrom?

Çocuğun olmasına engel değil; ama biraz zorlaştırabilir, polikistik overli olanlar evlendikten sonra kendi kendilerine de hamile kalabilirler; ama kalamamaları durumunda da buna özgü tedavi yöntemleri var.

X