aspiratör filtre temizliği

hurser

Saruhan Mete'nin Annesi
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2008
232
1
37
kızlar merhaba ben siteye yeni bakmaya başladım.Bende kendimce bir yöntem buldum.
Mutfağımın camı kapalı apartman boşluğuna açılıyor haliyle iş aspiratöre düşüyor.öyle yağlanıyordu ki bulaşık makinasına attığımda filtreleri, yağları her yere daha çok bulaşıyordu.birgün lavaboma lavabo aç dökerken aklıma geldı burdakı yagları erıtıyosa fıltredekılerı neden erıtmesın.filtleri kaptığım gibi küvete koydum üzerine lavoba acdan doktum onun uzerıne de kullanılısında yazdıgı gıbı sıcak su ınanın o yaglar patır patır patlıyor sonra dustan sıcak suyla bı daha yıkadım süper oldu yenı alınmıs gıbı ama sakın fazla bekletmeyın ıcerği kostık oldugu ıcın kararma yapıyor filtrede.
bu arada ben lavoba acları bımden 0,40 kurusa alıyorum süper etkılı.
kolay gelsın kızlar gorusmek uzereeee :):enbuyukkk:

arkadaşım yazını daha önceleri okumuşrtum bimden o lavabo açıcılardan aldım bugün denedim tek kelimeyle süper bişey hatta süper ötesi yağlar tamamen çıktı ben o yağlarla ne savaşlar verdim bir bilsen bugün sana çok dua ettim tertemiz oldu gerçekten çok teşekkür ederim
bu konuyada neden bukadar ilgisiz kalınmış anlamadım bence bunu herkes denesin çok ucuz ve etkisi süper bir yöntem tekrara teşekkür edrim canım

evet canım bende çok uğraşmıştım bulaşık makinasına atıyorum yağlar sıvaşıyor daha çok. neyse iyi oldu senın de ısıne yaradıysa ne mutlu kolay gelsın canım.

yarın ilk işim lavabo aç almak ve dediğinizi hemen uygulamak..bıkmıştım resmen o yağlardan..

denemeyin bence..mahvetti filtrelerimi..evet ilk başta çok güzeldi..yağlar hemen üste çıktı..ama sonra beyaz beyaz leke bıraktı.garip bişey yaptı yani.

ben denedim ve çok memnun kaldım,2 yıldır çıkaramadığım yağları çıkardı,ama tavsiyem filtreye su döktükten sonra mutfağın kapısını kapatıp,bir süre dışarda bekleyin,az daha bayılıyodum kokudan ve asitten,dikkatli yapıldığı takdirde çok pratik...konu sahibine teşekkürleropuyorumnanaktan

Bulaşık makinesine daha sık koysanız da bence işe yarar gibime geliyor. Tabi birikmiş yağlara iyi gelir, güzel bir fikir. Teşekkürler.

yag çözle sıkıyorum ben bekliyorum bıraz
geçiyor
düzenli yaptığım için kalıcı bir yagda
kalmıyor üstünde.

ya kızlar bende yaptım gözlerime inanamadım süper bişi ya :) onları yaparken aklıma tencereler geldi acaba tencerelere de kullansak zararı olurmu ki ya ya hani sararmalarını falan geçirrirmki :KK43:

Çok sağol tatlım üzerine yağ çözücüyü döktüm ama fayda etmedi birde bunu denerim :)

Denedim harika oldu muthis bir bulus cok tesekkurler.

X