Doğuma Hazırlık Dini kiz isimleri ariyorum,,,,

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
elisim sümeyye ismi çok güzel ..

ben çok pişmanım kızımın birine bu adı vermedigime..

Esra: Kuran-ı-Kerim’in 17. suresi olan Isra suresi Türkçedeki yazılışı. Esra gecesi Peygamberimizin miraç gecesinin, yani Allah'la buluşmasının, ilk kademesi.
Zeliha: Hz. Yusuf'un güzelliğiyle ünlenmiş olan hanımı. Züleyha olarakta bilinir. Ikiside güzel isimler.
Beyda: Medine ile Mekke arasında bulunan düz bir yerin ismi. Beydanın başka bir anlamı da çölmüş

Bu isimler Elif'e de uyuyor bence

evet canim,gercekten guzel isimler,anlamlarida oyle,elifede uyuyorlar,cok tesekkur ederim canim,not aldin hemenopuyorumnanaktan

Eliscim dayat biraz eşine çok değişik ve güzel isimler var ..
Kızımın adıda begüm çok beğenerek koymuştuk ismini..
Hint prenseslerine verilen bir ad bu...

begum,ne guzel bi isim,adi gibi guzel yasasin iyisallah,:Saruboceq:listeme ekledim hemen,tesekkur ederim arkadasimopuyorumnanaktan

en güzel dini isimlerden biri meryem aklıma gelen...elif, bunlarr.

meyrem benimde cok sevdigim bi isim,ama gorumcemin ismi,kendisini sevmedigim icin,bu ismide koymak istemem,tesekkur ederim canim,aklina gelenleri yazsen olurmuyerimsenibenopuyorumnanaktan

elisim sümeyye ismi çok güzel ..

ben çok pişmanım kızımın birine bu adı vermedigime..

sumeyye,,ne kadar kibar ve guzel isim oyle,ay canim 29 oldun sen ne guzel yaaa,hayirli evladin olsun iyisallah:Saruboceq:not aldim bu ismide,tesekkur ederim bitanemopuyorumnanaktan

canım sana tek ve son tavsiyem rabia rabia çok çok güzel bence yaa hemde o kişi biliyorsun ki çok kutsal bir kadınmış..hayatını biliyorsan kesinlikle rabia koy derim..opuyorumnanaktan

isra canım isra süresinden geliyor bitanem

isra yerine esra daha güzel.
esra: miraçtaki gece yolculuğu
sena:Allah'a övgü
eslem ve minel de güzel dini isimler

canım ben kızımın adını çok zor buldum ve şimdi çok seviyorum. Kızımın adı Esma

miraç koyabilirsiniz.nur, koyabilirsiniz internete yazın daha çok seçenek çıkar karşınıza

seyma
nida
sema
rumeysa
sumeyye
humeyra
merve
havva
azra
bu isimlerinde anlamlari guzel dini isimler

canım sana tek ve son tavsiyem rabia rabia çok çok güzel bence yaa hemde o kişi biliyorsun ki çok kutsal bir kadınmış..hayatını biliyorsan kesinlikle rabia koy derim..opuyorumnanaktan

isra canım isra süresinden geliyor bitanem

isra yerine esra daha güzel.
esra: miraçtaki gece yolculuğu
sena:Allah'a övgü
eslem ve minel de güzel dini isimler

canım ben kızımın adını çok zor buldum ve şimdi çok seviyorum. Kızımın adı Esma

miraç koyabilirsiniz.nur, koyabilirsiniz internete yazın daha çok seçenek çıkar karşınıza

seyma
nida
sema
rumeysa
sumeyye
humeyra
merve
havva
azra
bu isimlerinde anlamlari guzel dini isimler

cok tesekkur ederim arkadaslar,cok guzel isimler bunlar,hepsini not aldim,zaten pc basina gecince kalem kagidimda hazir oluyo,yerimsenibenaksam esim geldimi bu isimleride kendisine soyliycem,bu konuda cok inatci,,,bakalim ne olacak,,tekrardan tesekkur ederim her birinizeopuyorumnanaktan

benim kızımın adını söyliyeyim şevval zehra ben çok beğenerek verdim belki sizinde ilginizi çeker

Bebek Isimleri :: Ana Sayfa canim bide buraya goz ay istersen degisik isimler var ve ecrin sakin koyma derim aciklamasi orada yaziyo

tesekkur ederim canim,hemen bi goz atarimopuyorumnanaktan
benim kızımın adını söyliyeyim şevval zehra ben çok beğenerek verdim belki sizinde ilginizi çeker

ne guzel ismi var kizinin,RABBIM uzun omurler versin,:Saruboceq:not aldim canim,cok sagolopuyorumnanaktan

elisçimmm bi zilli daha geliyor desene canım benim ya..Şeniz
isim konusunda aklıma pek bişey gelmiyor ama hoşuma giden isimleri diyim ben sana: laika,rana,nisa,ayşe,özge, feriha..
sağlıkla kucağına al canım inşlh. cimcime kızına cimcime kardeş.. bu arada bi arkadaşın kızıda elif kardeşi oldu nehir koydular. nehirde güzel isim ama dini isim mi bilemem.

canım bende kız cocgu beklıoum ınsallah nısa ısmının bı kere anlamı yok kuranda gecmesı onemlı deıl onemlı olan anlamının guzel olması kezban da kuranda gecıo ama anlamı yalancı demek o yuzden nısanın da anlamı sadece kadın demek benım oglumun adı taha sure adı ama hz muhammedle allah araasında bı sır ve peygamberımızın sıfatlarından bırı demek bende kızıma zeynep efsa koymayı dusunorum zeynep peygamber efendımızın kızlarından bırının adı ınsallah onun ahlakından olur efsa da kevser ırmagının yanında bal ırmagı cennete ınsallah hepsı ısımlerıyle yasasınlar

canım bende kız cocgu beklıoum ınsallah nısa ısmının bı kere anlamı yok kuranda gecmesı onemlı deıl onemlı olan anlamının guzel olması kezban da kuranda gecıo ama anlamı yalancı demek o yuzden nısanın da anlamı sadece kadın demek benım oglumun adı taha sure adı ama hz muhammedle allah araasında bı sır ve peygamberımızın sıfatlarından bırı demek bende kızıma zeynep efsa koymayı dusunorum zeynep peygamber efendımızın kızlarından bırının adı ınsallah onun ahlakından olur efsa da kevser ırmagının yanında bal ırmagı cennete ınsallah hepsı ısımlerıyle yasasınlar

Size katılıyorum, sırf Kuranda geçiyor diye isim koymak saçma olur. Kuranda kötü anlamlı olan kelimelerde var neticede.
Ama sizi de uyarmak isterim.. Efsa ismi maalesef cenneteki bir bal ırmağı değil. Efsa Farsça bir kelime ve 'sihirbaz, efsuncu, hileci' gibi anlamlar taşıyor.
Efsun ve efsunculuk İslamiyetçe menedilmiş ve büyük günahlardan sayılmış.
Ama Zeynep isminin anlamı gerçekten güzel!
Aynı tarzda olan Zeynep Esma, Zeynep Esra, Zeynep Evra, gibi isimlerde güzel.

Elisim hayırla gelsin minişimiz:)

Nisa - kadınlar demek bir anlamı var yani;onu belirtmek isterim..

Kezban ise farsçada Ked-ban dan geliyor : iyi huylu ev hanımı demek..

Ben Hayrun-nisa ;Nisa Nur gibi isimleri de beğenirim..

Önerilerim ise;

Efsa;Efser;Nurefşan;Sare/Sara;Ahsen;Hafsa;Reyyan;Sümeyye;Rabiya;Hümeyra;Rümeysa;Zehra..

aklıma geldikçe gelir yazarım bitanecim

Ben kzkzmın adını sene koymayı düşünüyordum eşim beğenmedi bizde ortak kararla zülal serra koyduk

Size katılıyorum, sırf Kuranda geçiyor diye isim koymak saçma olur. Kuranda kötü anlamlı olan kelimelerde var neticede.
Ama sizi de uyarmak isterim.. Efsa ismi maalesef cenneteki bir bal ırmağı değil. Efsa Farsça bir kelime ve 'sihirbaz, efsuncu, hileci' gibi anlamlar taşıyor.
Efsun ve efsunculuk İslamiyetçe menedilmiş ve büyük günahlardan sayılmış.
Ama Zeynep isminin anlamı gerçekten güzel!
Aynı tarzda olan Zeynep Esma, Zeynep Esra, Zeynep Evra, gibi isimlerde güzel.

cok tesekkur ederım ama soyle bısey var cennetde dort ırmak malesef yok cnm yanı sarap ırmakları bal ırmakları sut ırmakları vs gıbı bıssruru ırmaklar var bunlardan bı tanesının adıdır efsa evet farsca bı anlam tasımakla bırlıkte asıl anlamıda cennettekı bal ıragıdır ayrıca bu turkcedekı al kelımesı gıbıdır almak fıılı ve kırmızı anlamıyla ıkı anlam tasır artı ben oglumda ruyamda taha dıye gordum kızımdada efsa dıye gordum allah bılır ınsallah ıyı ısımler koymus oluruz

cok tesekkur ederım ama soyle bısey var cennetde dort ırmak malesef yok cnm yanı sarap ırmakları bal ırmakları sut ırmakları vs gıbı bıssruru ırmaklar var bunlardan bı tanesının adıdır efsa evet farsca bı anlam tasımakla bırlıkte asıl anlamıda cennettekı bal ıragıdır ayrıca bu turkcedekı al kelımesı gıbıdır almak fıılı ve kırmızı anlamıyla ıkı anlam tasır artı ben oglumda ruyamda taha dıye gordum kızımdada efsa dıye gordum allah bılır ınsallah ıyı ısımler koymus oluruz

Aydınlatman için teşekkürler öyleyse, canım.
Taha da çok güzel bir isim. Allah cocuklarını sana bagışlasın:1hug:

Aydınlatman için teşekkürler öyleyse, canım.
Taha da çok güzel bir isim. Allah cocuklarını sana bagışlasın:1hug:

cok saol hayatım ınsallah ummmetı muhammedın evladlarını allah kendılerıne bagıslasın cnm yalnıs anlama sakın ben senı elestırmek ıcın solemedım sadece yalnıs olmasın dıe koymak sıteyen vardır belkı dıe aydınlatmak ıstedım cnm evet taha ısmını 3 aylıkken daha dusunduk ve ole yerlestıkı baska ısım yakıstıramadık oglumuza sımdıde bu bebıse ole efsa dedık esıme ne slesem yok en guzleı efsa dıo ınsallah guzel bı ısımdır

X