aşılamayla hamile kalıp bebeğini kaybedip daha sonra normal hamile kalan varmı

Pitircikz

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2007
567
2
kızlar hepinize tekrardan merhaba belki bilenleriniz vardır zor uğraşlarla 2. aşılamada hamile kaldım yanlız bu mutlu günlerim çok kısa sürdü ve bebeğimi 3 aylıkken kaybettim yaklaşık 3 ay oldu meleğimi kaybedeli ve biz çalışmalara başladık tekrardan ama normal yolla hamile kalabilirmiyim bilmiyorum yoksa yine aşılamamı yaptırıcam tekrar o zor aşamalardan geçmek düşüncesi bile beni şimdiden çok yoruyo.acaba aranızda benim gibi olupta kürtajdan sonra normal yolla hamile kalan varmı?

kızlar hepinize tekrardan merhaba belki bilenleriniz vardır zor uğraşlarla 2. aşılamada hamile kaldım yanlız bu mutlu günlerim çok kısa sürdü ve bebeğimi 3 aylıkken kaybettim yaklaşık 3 ay oldu meleğimi kaybedeli ve biz çalışmalara başladık tekrardan ama normal yolla hamile kalabilirmiyim bilmiyorum yoksa yine aşılamamı yaptırıcam tekrar o zor aşamalardan geçmek düşüncesi bile beni şimdiden çok yoruyo.acaba aranızda benim gibi olupta kürtajdan sonra normal yolla hamile kalan varmı?

Ben varım. Hikayemi daha önce de paylaşmıştım. Dört sene üzerine ikinci aşılamayla hamile kaldım. Dokuz haftalıkken kalp atışları durdu kaybettim.
Dünyam yıkıldı. Bazı doktorlar bir adet bazıları altı ay bekle dedi.
Ben de ilk adetten sonra tekrar aşılama çalışmalarına başlayacaktım.
Allah'ıma çok şükürler olsun ki adet olmayı beklerken hamile kalmışım kendiliğinden.
Aslında kürtajdan sonra korunduk 23. güne kadar ondan sonra nasılsa yumurtlama günü geçmiştir bunca zaman da olmadı şimdi mi olacak düşüncesiyle bıraktık korunmayı.
ışte Allah nasip etmiş o sırada onca zamandan sonra.
Ben de çok üzülüyordum, aynı stresler, ilaçlar takipler nasıl olacak diye çok düşünüyordum.
ınşallah sizin bebişinizde kendiliğinden gelir.

Şimdi mesajlarına baktım da canım yazışmışız seninle galiba. Hayırlı haberlerini bekliyoruz inşalllah tedaviye gerek kalmadan hamile kalırsın.

Son düzenleme:
ayyyyyyyyyyy canım şimdiki dururmuna çok sevindim allahım bu bebeğini bağışlasın sana inşallah bende 2 ay yaklaşık korundum bakalım inşallah normal kalırımda aşılamayla uğraşmam

Slm tatlım nasılsın? vereliniortakBende iyiyim..Yok daha doğum falan yapmadım :CüvCüv:ama Allahın izniyle az kaldı..:lepi:çoğu gitti yani..:gitme:heyecan basmaya başladı artık beni..kafamçokkarıştı.Bu arada seninde halini hatrını bayadır soramıyorum.:sm_confused:Çünkü artık nete fazla giremiyorum..:eek:lmaz:Ama umarım sende de herşey yolunda gidiyodur diye ümit ediyorum:Saruboceq:..Hadi artık şu güzel ve müjdeli haberi bana tekrardan ver..:lepi:Allahım yardımcın olsun inşallah.:Saruboceq:.En kısa zamanda seninde yüzünü güldürsünkaydirigubbakcemile5 dualarım sizlerle. canmım kendine iyi bak..vereliniortak
SEVGıLERıMLE....zemuszemus
MEHTAPopuyorumnanaktan

sorununuz nedir bilmiyorum ama buyuk bir sorun yoksa ya da sebepsiz ise, tabiiki her an kalabilirsin. aslinda tahmin ediyorumki biliyorsun bunu ama insan ornek ariyor degil mi? 21 ayda hamile kalip ucuncu ayin sonuna dogru kalp atisinin durmasinda kaybetttim ben de bebegimi, 4 ay oluyor hala cok aci veriyor. bende herkese soruyorum uzun sureden sonra hamile kalip kaybaden ve sonra kisa surede kendiliginden hamile kalan var mi diye.
peluseden baskasindan duymadim. ama tibben tabiiki de kalabiliriz buna inanmamiz gerekiyor. Rabbim hicbirimizi cok bekletmez insallah.
pelusecim sen hepimizin umudusun, her okudugumda kocaman cok icten bir Masallah diyorum icimden sana :nazar: :nazar: uc haftaya sanirim dogumun var, Insallah bebisinle evden dogum haberini de yazicaksin bize, daha da sevinecegiz :nazar:

sorununuz nedir bilmiyorum ama buyuk bir sorun yoksa ya da sebepsiz ise, tabiiki her an kalabilirsin. aslinda tahmin ediyorumki biliyorsun bunu ama insan ornek ariyor degil mi? 21 ayda hamile kalip ucuncu ayin sonuna dogru kalp atisinin durmasinda kaybetttim ben de bebegimi, 4 ay oluyor hala cok aci veriyor. bende herkese soruyorum uzun sureden sonra hamile kalip kaybaden ve sonra kisa surede kendiliginden hamile kalan var mi diye.
peluseden baskasindan duymadim. ama tibben tabiiki de kalabiliriz buna inanmamiz gerekiyor. Rabbim hicbirimizi cok bekletmez insallah.
pelusecim sen hepimizin umudusun, her okudugumda kocaman cok icten bir Masallah diyorum icimden sana :nazar: :nazar: uc haftaya sanirim dogumun var, Insallah bebisinle evden dogum haberini de yazicaksin bize, daha da sevinecegiz :nazar:

Canım Allah razı olsun. Ben yarın doğuma giriyorum. İnşallah yani yarın bu saatlerde oğlum kucağımda olacak. Ben de inan ki özlem80 , sen ve anjelike herzaman dua ediyorum. Yarın da doğum sırasında sizler ve sizin gibi özlemini çeken herkes içn dua edeceğim. Dört sene boyu beklemek çok acı ama tam buldum derken kaybetmek daha da acıydı. Hala bile o anlar aklıma geldikçe gözlerim doluyor. Ama beterin beteri var derler ya. Allah daha büyük acılar göstermesin. Elbette o güzel duyguyu yeniden yaşatacak Allah sizlere de ve bu sefer en sağlıklı şekilde kucağınıza da almayı nasip edecek inşallah.

Canım Allah razı olsun. Ben yarın doğuma giriyorum. ınşallah yani yarın bu saatlerde oğlum kucağımda olacak. Ben de inan ki özlem80 , sen ve anjelike herzaman dua ediyorum. Yarın da doğum sırasında sizler ve sizin gibi özlemini çeken herkes içn dua edeceğim. Dört sene boyu beklemek çok acı ama tam buldum derken kaybetmek daha da acıydı. Hala bile o anlar aklıma geldikçe gözlerim doluyor. Ama beterin beteri var derler ya. Allah daha büyük acılar göstermesin. Elbette o güzel duyguyu yeniden yaşatacak Allah sizlere de ve bu sefer en sağlıklı şekilde kucağınıza da almayı nasip edecek inşallah.

ay canim gozlerim doldu okurken. cok tesekkur ederim, hep derim doguma giren birileri bana dua etse diye.
miss kokuluna cok kolay bir dogumla kavusman dilegiyle, dogumdan sonra ilk firssatta bize haber lutfen. hatta dogum hikayeni yaz, herkese daha da umut ol. Allah nazarlardan saklisin seni de oglusunu, cok sevindim yarin kavusacaginizi okurken :nazar: :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

merhaba arkadaşım ben ilk aşılamada hamile kaldım daha sonra düşük yaptı ve sonra kendiligimde hamile kaldı ama oda düştü sana tavsiyem aşılamadan sonra 4 ay felan bekle çünkü ilaçlar kendiniliginde vücutta reaksiyon gösteriyormuş

Kızlar işte iki sene verdiğm mücadelemin sonunda muradıma erene kadar yaşadıklarım..
19-05-2009, saat 23:16 MEHTAP59 tarafından paylaşılmıştır.

--------------------------------------------------------------------------------
Hepınızı candan kokulu kokulu ÖpÜyorum...sızlerde benım ne ÇektıĞımı ıyı bılıyosunuz daha Öncede yazmıŞtım... ÇoĞunuz benım gıbı Çocuk Özlemı Çektınız ve bazılarınızda hala Çekmeye devam edıyosunuz....ben muradıma erdım okadar mutluyumkı ÇektıĞım bunca sıkıntı..2 yıldır verdıĞım emek 2 gÜnde gıttı ınanın..darısı sızlere ınŞallah hamıle olan arkadaŞlarında saĞlıklı sıhatlı doĞumlar geÇırmelerını dılıyorum...sabır Çok Önemlı....evet Çok ama Çok zor beklemek. Bende bunu Çok ıyı bılıyorum ınancınızı kaybetmeyın . Bende bıle olduysa sızdede olur benım umutlarım tÜkenıyodu artık tÜp bebek dr.ları araŞtırmaya baŞlamıŞtık..ÇÜnkÜ herkez aŞılama zaman kaybı dıyolardı benı korkutuyolardı...sız ınanmayın ben pkoluyum problemım yumurtalarım dÖllenmek ıÇın gereken bÜyÜklÜĞe bı tÜrlÜ gelmıyordu yanı 19-20mm olması gerekıyomuŞya...klomenle yıladır denedım bende bı ıŞe yaramadı..gÜnde 1-2-3 en son 4 e Çıkardım hala bÜyÜmedı.aksıne kocamanda kıstım oldu bıara..neyse onu erıttık.yumoŞlar bÜyÜmÜyo 10- 11 mm de kalıyodu..2yıldır sadece 2 defa 19 mm ı gÖrdÜm . DÜŞÜnÜn oda aŞılamada...ben aŞılama ıÇın menogon+pregnly tedavısı gÖrdÜm ve yumurtalarım anca bÜyÜdÜ dr.umda bu fırsatı kaÇırmayalım aŞılama yapalım dedı ılk denemem bı facıaydı hatırlamak bıle ıstemıyorum.. Zatende tutmadı 2. De Şans bana gÜldÜ....eŞımde bende nasıl gırıpız hastayız dÜŞÜnÜn vede perhızde yok dr.son 1 gÜn kala sÖyledı...merak edenler vardı..aŞılama ıÇın sperm sonuÇlarını..bana enjekte edılenlerı yazıyorum...
-------------Sperm praporu (aŞılamada kullanılan)---------------------
hacım : 3,5
sayı : 95000000
hızlı ılerı hareketlı : %25
yavaŞ ılerı hareketlı : %75
----------- ıŞlem sonunda-------(enjekte edılen)
sayı : 60000000
hızlı ılerı hareketlı : %80
yavaŞ ılerı hareketlı : %20

-------Ayrıca bılmem ınanırmısınız ama bıtkısel uygulamalarım-------

1 - tetra yapraĞıyla sıcak suya buharına durma ve taharatlanma
2 - adetın 2.gÜnÜnde bal+tarÇın+ÇÖrek otu karıŞtırıp yedım
3 - soĞan kÜrÜ (2ay)
4 - sabah aÇ karnına keÇı bonuzu pekmezı eŞımle ıkımızde yedık.. AkŞamda kurusunu yedık...

----- Valla sızın anlayacaĞınız denemedık Şey kalmamıŞ... Şımdı bende yazdıklarıma bakıyomda kendıme gÜlÜyorum artık..ama napayım Çaresızlık herŞeyı yaptırıyo... Bu arada bende kansızlıkta vardı... Sabah aÇ karnına kan Şurubuda ıÇtım benım annemde kansızlık varmıŞ..oda kan Şurubundan sonra halıle kalmıŞ...
--------Artık hangısınden oldu bılmem sız karar verın olacaĞı varmıŞ zamanı gelmıŞ demek... HerŞey gÜzel allahımın elınde o vaktı saatını bılıyo-------------

--------Bu arada aŞılama tecrÜbelerım------------

1 - AŞılama sırasında kendınızı sıkmayın derın derın nefes alıp gÖzlerınızı kesınlıkle kapayıp dua edın..
2 - Dr.unuz zaten sızı yarım saat 45 dk yatırıır... Ama eĞer unutursa sız de ısrar edın ve yatmak ıstedıĞınızı sÖyleyın hemen kalkmayın...
3 - AŞılamadan sonra kendınızı hemen eve atın fazla gezmeyın evde poponuzun altına yastık koyun bıkaÇ saat daha evde Öyle ıstırahat edın...2gÜn boyunca ben sÜreklı dınlendım evden dıŞarı Çıkmadım..
4 - AŞılama sonrası ılıŞkı konusunda.... Ben hamıle kaldıĞım ay aŞılama +2 de cınsel bırlıktelık yaŞadım..bızım bayanlarda yanlıŞ bı ınanıŞ var nekadar Çok yaparsak tutuma ıhtımalı o kadar Çok artar sanıyoruz..yanlıŞ rahımde tutmuŞ dÖllenmıŞ tumurtayı bıle kaybetme dÜŞÜrme olasılıĞınız varmıŞ..az yapın Öz yapın :) hele adet olmaya yakın asla yapmayın. AŞılama sonrası gÜn aŞılrı ılıŞkı yanı 2 gÜnde 1 defa untmayın....

-------Kızlar yıllardır araŞtırdıĞım ve uyguladıĞım tecrÜbelerımı yazdım sızlere umarım sızın ıÇınde ıŞe yarar.. Sızler ıÇın daha nasıl faydalı olabılırım valla herŞeyımı yazdım dahada yazarım...elımden gelenı yaparım ben Çok uĞraŞtım neler ÇektıĞınızı ben Çok ıyı anlarım..ıstersenız Özeldende soru sorabılırsınız.....
----KullandıĞım ılaÇları yazsammı acaba dıye dÜŞÜndÜm ama onu dr.unuza sormadan denemeyın....bende guatır da vardı o yÜzden guatır hapı ıÇtım halada ıÇmeye devam edıcekmıŞım...ve pkoluların vazgeÇılmez Şeker hapı...ben zayıfım aslında 52 kıloydum. Dr.un asıstanı bıraz kılo ver deyınce Şok oldum..baŞta Şaka yapıyo sandım ama 3 kılo verdım 49 a dÜŞtÜm aŞılamanın tuttuĞu ay.. Bunlardan bı sonuÇ Çıkaran olursa hangısı acaba ? GÜzel allahım tarafından hangısı sebep edıldı bılmem.?..sız karar verın artık..bu arada sızde bana dua edınde saĞ salım bı aksılık yaŞamadan doĞurabıleyım...sızlerı Çok sevıyorum.hamılelerın duaları kabul olurmuŞ ya banada ettıler..Şımdı bende sıze edıyorum..dualarım sızlerle......

--------KullandılıĞım ılaÇlar-----------
-glıfor
-menogon ıĞne(yumurta bÜyÜtme ıĞnesı)
-pregnly(Çatlatma ıĞnesı)
-levatron(guatırımda vardı oyÜzden kullandım)
-folık asıt
--------Uygulanan tedavı---------
-klomen(gerÇı bı ıŞe yaramadı bende)
-1. AŞılama denemesı (menagon + pregnly)
-2. AŞılama denemesı (menagon + pregnly) ve en sonunda baŞardık

Ben varım. Hikayemi daha önce de paylaşmıştım. Dört sene üzerine ikinci aşılamayla hamile kaldım. Dokuz haftalıkken kalp atışları durdu kaybettim.
Dünyam yıkıldı. Bazı doktorlar bir adet bazıları altı ay bekle dedi.
Ben de ilk adetten sonra tekrar aşılama çalışmalarına başlayacaktım.
Allah'ıma çok şükürler olsun ki adet olmayı beklerken hamile kalmışım kendiliğinden.
Aslında kürtajdan sonra korunduk 23. güne kadar ondan sonra nasılsa yumurtlama günü geçmiştir bunca zaman da olmadı şimdi mi olacak düşüncesiyle bıraktık korunmayı.
İşte Allah nasip etmiş o sırada onca zamandan sonra.
Ben de çok üzülüyordum, aynı stresler, ilaçlar takipler nasıl olacak diye çok düşünüyordum.
İnşallah sizin bebişinizde kendiliğinden gelir.

Şimdi mesajlarına baktım da canım yazışmışız seninle galiba. Hayırlı haberlerini bekliyoruz inşalllah tedaviye gerek kalmadan hamile kalırsın.

peluse bısey sormak ıstıyorum asılama oldun mu daha once yazdıklarını okuyamadım da

ben cumartesı gunu asılama olucam cok heyecanlıyım neler yasayacagımı bılmıorum bana bıraz yardımcı olurmusun

ben cumartesı gunu asılama olucam cok heyecanlıyım neler yasayacagımı bılmıorum bana bıraz yardımcı olurmusun

İki kere aşılama yaptırdım biri tuttu ama dokuz haftalıkken kaybetmiştim.
Aşılama son derece basit eşin sperm veriyor o spermler yıkanıp hızlandırılıyor ve sana transfer ediliyor yarım saat kadar dinleniyorsun kalkmadan sonra hayatına devam ediyorsun inşallah tutar aşılaman.

X