Kekler - Pastalar ***şeker hamurlu şeker pastam***

Adesss

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
1.022
5
36
İLK DEFA ŞEKER HAMURUYLA PASTA DENİYORUM.DEĞİŞİK OLDU.TAM NOT ALDI

KEK İÇİN
4 YUMURTA
1 SU BARDAĞI ŞEKER
1 SU BARDAĞI NİŞASTA
1 SU BARDAĞI UN
1PAKET KABARTMATOZU
1 PAKET VANİLYA
ARA KREMASI
1 LİTRE SÜT
2 YUMURTA SARISI
3 YEMEK KAŞIĞI UN
2 YEMEK KAŞIĞI NİŞASTA
10 YEMEK KAŞIĞI ŞEKER
80 GR BİTTER ÇİKOLATA
1 YEMEK KAŞIĞI MARGARİN
MARSMALLOW ŞEKER İÇİN
1 PAKET MARSMALLOW ŞEKER
1,5 PAKET PUDRA ŞEKERİ(365 GR)
ARASI İÇİN
2 ADET MUZ,DAMLA ÇİKOLATA

.yumurta ve bir fiske tuzu cırpıyoruz.şekeride ilave edip köpürene kadar cırpıyoruz.
2.katı malzemeleri karıştırıp yumurtanın üstüne döküp karıştırıyoruz.
3.yağlanıp unlanmış tepsiye döküp 180 derece fırında pişiriyoruz.
4.kreması için nişasta un şekeri tencereye koyuyoruz.yumurta sarısınıda ilave ediyoruz.sütü yavaş yavaş ilave edip karıştırıyoruz.kaynatıyoruz.
5.altını kapayıp içine cikolata ve margarini koyup mikserle 5,10 dk cırpıyoruz.
6.marsmallow şeker için pakette 2 renk var pembe ve beyaz ayırıyoruz.tencereye su koyup ayıordığmız renkde şekerleri cam kaseye koyup suyun üstüne koyuyoruz.
7.arada karıştırarak eritiyoruz.çok erimiycek.
Eridikden sonra içine bir fiske tuz ve az pudra şekeri koyuyoruz.
8.karıştırıp başka kabın altınada pudra şekeri koyup karışımı koyup yoğuruyoruz.toparlanana kadar.
Diğer rengide aynı şekilde yapıyoruz.
9.muzları dilimliyoruz.
10.pişip soğuyan keki 3 e bölüyoruz.ben iple böldüm
11.arasına kremadan koyup muz ve damla çikolata koyuyoruz diğer katada koyup son parcayı kapatıyoruz.
12.şeker hamurunu istediğiniz şekiller verip süsülüyorsunuz.
Afiyet olsun

Son düzenleme:
dsc01061pasta.jpg

7819

dsc01059cs.jpg

hmm ellerine sağlık cnm arkadaşımm :))
çok şeker görunuorr :KK66:)

bende marsmallow ile yapıyorum şeker hamurunu canım ama tadını pek beğenmedim ben siz beğendinizmi

buarada ellerine sağlık çok güzel olmuş

harika görünüyo ellerine sağlk canım benim bide şeker hamurunu nasıl yaptığı anlatsan tam not sana opuyorumnanaktan

bende marsmallow ile yapıyorum şeker hamurunu canım ama tadını pek beğenmedim ben siz beğendinizmi

buarada ellerine sağlık çok güzel olmuş

tşk ederim cnm.ben kremalı pastaları daha cok sevdiyorum.ama bunu beyenenlerde oluyor.taddan cok süsü hoşuma gitti.süslemelerde kullanıcam şeker hamurunu

akannehirhhhmmh anam anam anam bu ne yaaakannehir
bayildim nefisscokacimcoook
cok maharetlisin canimalkisalkisalkis
ellerine emeciklerine saglikopuyorumnanaktan

ellerine saglik canim cok guzel olmus ben birsey sorucam ben daha once seker hamuruyla pasta yaptim goruntu super oldu ama pastanin uzerini krem santiyle kapladim sonra uzerini seker hamuruyla kapladim alttaki krema hamuru oynatti keserkende zor oldu sen pastanin uzerine direk seker hamurunu mu koydun yoksa krem santide surdun mu lutfen cevap yaz cunku pazar gunu oglumun dogum gunu pastasini ben yapicam seker hamuruyla suponge bob yapmak istiyorum insallah elime yuzume bulastirmam

ellerine saglik canim cok guzel olmus ben birsey sorucam ben daha once seker hamuruyla pasta yaptim goruntu super oldu ama pastanin uzerini krem santiyle kapladim sonra uzerini seker hamuruyla kapladim alttaki krema hamuru oynatti keserkende zor oldu sen pastanin uzerine direk seker hamurunu mu koydun yoksa krem santide surdun mu lutfen cevap yaz cunku pazar gunu oglumun dogum gunu pastasini ben yapicam seker hamuruyla suponge bob yapmak istiyorum insallah elime yuzume bulastirmam

yorumunu yeni okudum inşallah güzel olmuşdur pastan.ben direkpastanın üstüne yaptım.kremşanti sürmedim

X