Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Gs skmas

mTaze

ömer ve betül vee hasanmertin annesi
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
1.019
2
sol gögüs altında bazen bıçak saplanması gibi agrılar var bikaç gündürde ani sıkışmalar oluyo nefes almamıda etkiliyo sırt üstü yatıp dinlenince geçer gibi oluyo ailemde bi kalp rahatsızlıgı geçmişi var babam,2halam, dedelerimin ikiside kalp krizi sonucunda vefat ettilerbende bu sıkışmaların acaba kalple alakası varmıdır

merhaba;
Kalp hastaliklarinda genetik cok onemli bir etken.Genetiginizde oldugu icin bence bir doktora gorunun.
Ritim bozuklugu olabilir bunun icinde ilac veriyorlar rahatsizlik geciyormus
En olumlu yaklasim olarakta usutmus olabilirsiniz.bendede oluyordu kalbim sikisiyor batma oluyordu derin nefes alamiyordum.Allaha sukur sadece usutmeyle alakaliymis.Gogus kafesi usutunce esneyip kapanma hareketini rahat yapamiyor cok genisleyemiyormus bu da agri yapiyormus.Kendinizi sicak tutun usutmeyin.Agri olusunca sicak bir havluyu gogsunuze sarin ve masaj yapin.Faydasi olacaktir.
Ama en guzeli bir doktora gorunun iciniz rahat eder.
Allah yardimciniz olsun insallah usutme ile ilgili bir durumdur:Saruboceq:

ayni seyi bende yasiyorum canim doktora görünsen iyi olur hel batmasi diyorlar benimkine en cok da gece yataga girince oluyor-bu yüzden gece olup da yataga girmekten korkor oldum:KK43:

benimkinin sabah yada akşam diye bi ayırımı yok malesef bi anda oluyo açıkçası dra gitmeyede korkuyorum ya bişey çıkarsa diye bide hangi bölüme gitmem gerek karar veremiyorum kardiyolojimi yoksa gögüs hastalıklarınamı sizlerede geçmişler olsun canım

tesekkurler. Kardiyolojiye gorunmelisin. Birsey cikacak diye korkmanin sana faydasi olmuyor erken teshis cok cok onemli bence hemen hic vakit kaybetmeden dr ye gorun canim.hic birsey cikmaz insallah icin de rahat olur

X