Doğuma Hazırlık Bebeğim, cinsiyeti ve anneannesi

• Konu Sahibi sophieellisbextor
  • Başlangıç Tarihi
Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
S

sophieellisbextor

Ziyaretçi
19 haftalık Hamileyim. 16. haftada beni ilk defa gören bir doktor bebek kız dedi.. Bir daha da doktora gitmedim.. Erkek olmasını beklediğim için şaşırdım bu duruma. şaşırmaktan öte ağladım üzüldüm sonra pişman oldum karnımdaki yavrumu düşünüp..
Ama ilk bebeğim bu. yani erkek bebek için bir şansım daha var..

Anneme ilk hamile olduğumu öğrendiğim anda söyledim anneanne oluyosun diye. çok sevindi anlatamam..

benim bi ablam bi abim var
eşimin bi abisi bi erkek kardeşi var

annem birazda mizacının etkisiyle haftaya doktora gideceğim dediysem 3 güne bir gittin mi doktora diye sorar.. Meraklıdır. Unutkandır azıcık..

ilk hamileliğim hangisi bebek oynaması hangisi değil deneyimim yok nereden bilebilirim? her gün konusuruz hergün sorar oynuyor mu 2 aylık bebek oynamaz der doktorum oynar ama hissedemezsin henüz. anneme henüz hissedemiyorum dediğimde en ezik ve acıyan ses tonu ile ayyyy kız bu o zaman der

12 haftalık doktora ikili test için gittiğimizde doktor henüz cinsiyet görmüyorum der ve annem arar sorar belli oldu mu yok derim doktor henüz göremedi AYYYY kız bu o zaman der

uykum geliyor derim ayyyy kız bu der
canım hamilelikten önce sevmediğim hiçbir şeyi çekmiyor
ekşi sevmem ekşi istemiyorum hala
tatlı severim eskisi kadar tatlı yiyorum artış yok yani derim
ayyyyy kız bu der

sabahları bulantım yok akşamlarıda kusturacak kadar değil derim AYYYY kız bu o zaman der

ama ayyyy kız bu demelerin tonunu şeklini tarzını görmelisiniz o an

duygulanırım ki hamilelikten evvel de gözü yaşlı bi tipimdir her durumda ağlarım.. ayyy kız bu kız anneyi duygusallaştırır der

popon yayıldı kız bu ayyyyy kız bu pardon
göğsün başı karardı ayyy kız bu
Ayyy kız bu o zaman bari çok kilo alma
erkek olsa mühim değil ama kız ya bebek hem kız doğurup hem kilo almak yok

daha 19 haftalık hamile kızına sırf bebeği kız diye daha hamileliğin yarısında ikincisi erkek olur temennileri.. bunu sağlıkla kucagına al demek varken

annemin ayyyyy kız bu o zaman sesi kulağımda çınlıyor. sırf bu tavrı sebebiyle agresifim gerginim ve korkuyorum erkek bebegim olmayacak diye..

iki kız annesi bi kadın annem oğlu da var ayrıca iki kızı arasında doğurduğu
beni nasıl daraltıyor anlatamam

Bebeğim kız olduğunu öğrendikten itibaren annemle daha az konusuyorum ayrı şehirlerdeyiz çok şükür.. beni çileden çıkarıyor.
az önce 2 gündür aramadım arayayım sesini duyayım dedim bana bu hamileliğinde ne yaşıyorsan canoın ne çekiyorsa nasıl oynuyorsa bebek kaçıncı haftada yaz bi yere diğerini daha erken anlarsın aynı şekilde olursa yine kız farklı olursa oğlan olur inşallah dedi

art niyet yok kötülük yok biliyorum o annem benim
ama AYYY KIZ BUUU sözü beni zıvanadan çıkarıyor

Annem beni 20 günlükken anne anneme bırakmış bir oğlu ve bir kızı büyük ve anne sütü almıyor olmasına ragmen bakamazdım deyip beni bırakmış annesine. ben 8 yaşıma kadar anneannemle büyüdüm.. hep düşünürdüm bir kadın yeni doğum yapmış kadın nasıl bırakır 20 günlük bebeğini.. annem öğretmen sınıf öğretmeni tam gün çalışan biri de değil oysa.. beni görmeden emzirmeden nasıl dayandı? ben ayyyy kız bu diye acıyıp üzüldüğü kızımı asla vermem veremem..

bu saatten sonra ne ben ona kız ne o bana anne
onun bana anne olduğundan daha fazla kız evladım ben ona gönlüm rahat söylüyorum bunu

kızıma bi anneanne olabilseydi keşke bana bakan büyüten anneannem gibi cevval yürekli ve şefkat dolu

Canim neden üzüyorsunki kendini bu kadar...?
sadece kendini degil bebeginide üzüyorsun farkinda olmayabilirsin
ama bebegin bundan cok etkileniyor...

Ayrica bu cinsiyet konusunu hic anlamiyorum...
neden insanlar bu kadar takinti yaparlar...bu senin ilk bebegin
saglikli olmasindan baska ne önemi varki cinsiyetinin...

Türk toplumunda kiz bebeginin degeri yokmu yani?
kacinci yüzyilda yasiyoruz...

Benimde Anneannem bi zamanlar böyledi...
Teyzem bebeginin kiz oldugunu söyleyince...neyse bidahaki erkek olur
insallah demisti...ya Allahin isine ne karisirlar anlamamki ?!

Bana göre bu cahillikden baska birsey degil...
Sende simdiden takinti yapmissin ya hic erkek bebegim olmazsa diye...
anlayamiyorum...

Allah Allah..ne ilginç bi anne gerçekten.
hem cahil biride değilmiş,öğretmenmiş..
kız,erkek ne farkeder ikisinide sen doğuruyrsun,
Allah hayırlısını versin,
ve kız çocuklar bence daha hayırlı oluyor büyüdükleri zaman,
anne baba için.

ayy çok güldüm vallahi yaakaydirigubbakcemile3 çok komik ve cahilce geldi bana bu annenin tavrı..canım sana şunu söylemeliyim ki canını bu kadar sıkacak bişey yok..

önemli olan senin ne istediğin,hem sormadın mı.? bebeğin kız olmasında ne gibi bir yanlış varmış..acaba odamı? senin oğlan doğuracağına bu kadar inanıyorduda şoka mı? uğradı.belki kesin oğlan olur torunum diyemi? düşündü onu anlamadım..ama bence karşılıklı konuşmalısın.hem onunda senin gibi akıllı bir kızı var.sor bakalım size hamile olduğundada hep kendine böyle diyenlerin etkisinde mi? kalmış yada size hamileyken pişmanlık mı? duymuş anlamadım ya... kaynanan olsa tamam diyeceğim normal hani genelde kaynanalar hep oğlanlarının oğlu olsun soyu yürüsün ister ama annen olması beni hem şok etti hemde yanlış olduğunu anlaması için senin buna bir tavır koyman gerek diye düşündürdü....yoksa doğduktan sonrada seni çileden çıkarır...

canım sabır diliyorum.

Kızma da valla ben de güldüm okurken..

Ayy bu kız kesin..

Hamilelik dolayısı ile sen de biraz büyütüyorsun herşey sana batıyor inan..

Annene söyle o zaman; acır gibi bana öyle söyleme anne, moralimi bozuyorsun falan de..

Senin de dediğin gibi kötü niyetle söylemiyor ama acınacak da birşey yok, Ay inşallah benim de kızım olur yarebbbiiiimm...AMıN.

neyse kız olsun çamurdan olsun.. boşver sen...öperim seni.

kız ya da erkek Allah sağlık versin..

Bu arada Ayy bu kızzzzz:))))
(şaka)

cok sanslisin canim
kiz annesi olmak bi ayricaliktir buna bazilarinin kafasi basmiyor
kiz anneye arkadastir sirdastir
erkek arayip sormaz ama kiz annesiz yapamaz ne bu erkek takintisi anlamiyorum benimde ikiz oglum var ..
esimle evlendigimizden beri hep 3 kiz cocuk hayal ederdik ..
cinsiyetlerini ogrendigim zaman keske ikiside kiz olsaydi dedim ...
dusunuyorumda simdi rabbim saglikli verdi ya en buyuk hediye bu
kizda oglanida hepsi ayri guzel ..

valla benim annem hep destek olur bana
ilk bebegimde kızım olacak dedigimde çok sevindi
şimdi de hayırlısı diyo anneler aynı degildir ki düşün belki de senin ailende erkek bebege daha buyuk istek oldugunu hiss etmişdir onun için böyle diyor.üzülme canım

cok üzüldüm canim annenin seni motive etmesi gerekirken üstüne gelmesi cok yanlis..bak bende 19 haftaligim daha belli degil ama annemde bazen diyo erkek olsun diye ama kiz olursada cok sevinirim diyo...ama kaynanam gecen acayip canimi sikti..esim demiski daha belli degil cinsiyet oglan olursa diye konusmuslar hadi insallah demis kiz olursa demis esim oda demiski napalim caniniz saolsun:eek:lmaz:gicik ya sananeki benim bebegimden sanki en büyütcen..tövbe ya sanki önemsizmis gibi...seni cok iyi anliyorum ama takma o senin yavrun kimsenin degil o senin canim

allah hepinizin doğacak bebeklerini analı babalı büyütsün. bende kız çocuklarını daha tatlı daha şeker buluyorum. cimcimeler:) ama sağlığı yerinde olsun erkeği kızı hiç bir şekilde önemli değil. bence hiç bozmayın morallerinizi. bırakın kim ne derse desin. sonuçta yine bebek sizin. keşke erkek olsaydı derlerse, bi dahakine diyin:))

ılginç.Birazda annen takıntı yapmış sende aslında.Sık sık erkek bebek diyerek.Bence çok takma kafana.Hayırlısını iste herşeyin...

annen de olsa takma kafana o senin evladın kızı erkeğimi var Allah aşkına sağlıkla doğsun da.

üzme kendini önemli olan senin ne hissettiğin..ve inan insanın kıznın olması büyük bi şans..

Son düzenleme:
benim bi oğlum var. ikinci oğlum da yolda. 22 haftalık şu an. kız erkek fark etmez.sağlıklı hayırlı uzun ömürlü olsun öncelikle. ayrıca kız olunca illa hayırlı olacak yada erkek olunca illa hayırsız evlat olacak anlamına gelmiyor. ikisinin de hayırlısı var hayırsızı var. iki oğlumu da çok seviyorum. cinsiyet seçme şansı yok hiçbirimizin. sonuçta evlatlarımız.

canım bende seninle aynı kaderi ayrıca paylaşıyorum benide 2 aylıktan olmak üzere rahmetli annanem büyüttü canını sıkma gönlünü ferah tut npalım bizimde şansımız bu üzme kendini....:teselli:

vayy be kız dediği için o doktora falan gitmemişsiniz.
cidden çok ilginç
siz bence kız olduğu için sinirleniyorsunuz
e annenizde kız bu falan diyince iyice deliriyosunuz.
kendinizde erkek istemişsin.
bence annenizden önce sizin görüşleriniz daha saçma geldi bana.

ya bu ne saçmalık anlamadım Allahın verdiği cana bu şekilde yakıştırmalar yapmak kusura bakma ama sende de suç var erkek olduğunu öğrenince ağladım fila diyosun ne kadar çocuk sahibi olmayı isteyipte olamayanlar var şükret bence böyle saçma şeyler düşüneceğine yeterki sağlıklı olsun eli ayağı düzgün olsun ne farkeder kız erkek hayırlısını iste önce:eek:lmaz:

Canım senin yaşadıklarını ben aynı evin içinde yaşadım.Çalışıyorum diye oğluma halası bakıyordu.Gebe kaldıktan sonra her hareketim yorumlanır oldu.Uyumak isterdim bu kız kesin derdi, hamilelikten dolayı duygusal oldum ve biraz da sinirli. Bu seferde sen çok sinirlisin kız olacak galiba derdi.Ben tabi daha da zıvanadan çıktım.Ölesiye yorgun olduğum günlerde dahi her işimi tuttum, oğlumu saatlerce parkta oynattım, hiç sen de artık hamilesin ben yapayım diyenim olmadı.Tabi olan bana oldu şuan 6 aylık hamileyim ve bu zamana kadar 5 kilo falan ancak aldım.Vee bebeğim kız.Halamız ne derse beğenirsiniz' ben demiştim zaten belliydi."Tabi bu böyle devam etmedi halayı gönderdim.Şimdi kafam rahat.OOHHHH BEEEEE....:enbuyukkk:

hayırlısı olsun.kız evlat daha hayırlı bence.kendinden pay biç,erkeler evlenince çoğunlukla ailesini unutur,gitmez.kına gecelerinde kız annesi ağlar,kız evlat evimden ayrılıyorum diye üzülür.kız evlat ailesine evlense de daha bağlıdır her zaman.erkek unutur hemen aileyi.bunlar benim fikrim.ben de kız doğurdum ve çok mutluyum,ömrümce Allah nasip ederse bana arkadaş,dost,yaren olacak.Anlamıyorum bu erkek takıntısını........

ne anneler var yaww...rabbime binlerce şükürler olsun bekletmedi tedavi görmedim aglamadım üzülmedim rabbimin emaneti başımla gözüm üstüne...bence anneniz gibi sizde takıntılısınız kız oldu diye siz daha çok üzlüyorsunuz belli..

19 haftalık Hamileyim. 16. haftada beni ilk defa gören bir doktor bebek kız dedi.. Bir daha da doktora gitmedim.. Erkek olmasını beklediğim için şaşırdım bu duruma. şaşırmaktan öte ağladım üzüldüm sonra pişman oldum karnımdaki yavrumu düşünüp..
Ama ilk bebeğim bu. yani erkek bebek için bir şansım daha var..

Bu yazdıklarından sonra ne diyimki ben sana. Bir kadın olarak, bir anne olarak utandım yemin ederim.

X