hamilelikte diş eti kanaması

zeyra

rabbimin mucizesi gizemim
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
6.212
27
meraba kızlar şu son bir kaç gündür her sabah kalktığımda dişlerim kanıyo fırçalamama rağmen kendiliğndende kanıyo sabahları gün içinde pek olmuyo elevit kullanıyorum acaba yinede vitaminsizmi kalıyorum diye korkuyorum:uhm:

Canim gecmis olsun. dis etlerinden rahasizmiisin,. çunku bende dis etlerimden rahasizim onun için sordum. hamilelikte bu iki katina çikiyor. çok bakim lazim. gunde 3 defa fircaliyorum. aksam yatmadan dis ipi ile temizleyip gargara yapip oyle yatiyorum. oyle durup dururken kanama olmadi hiç. doktoruna sormani tavsite ederim..

Canim gecmis olsun. dis etlerinden rahasizmiisin,. çunku bende dis etlerimden rahasizim onun için sordum. hamilelikte bu iki katina çikiyor. çok bakim lazim. gunde 3 defa fircaliyorum. aksam yatmadan dis ipi ile temizleyip gargara yapip oyle yatiyorum. oyle durup dururken kanama olmadi hiç. doktoruna sormani tavsite ederim..

saolsın canım benim gittim anemi falan demir eksikliğide yokmuş tam kan sayımı yaptırdım normal bilmiyorum doktorda olabilir dedi bebek magnezyumu anneden karşılıyormuş ama sanırım tek ben yaşıyorum baksana cvb gelmemiş bile saolasın bitanem ilgilendiğin için:1hug:

benimde diş eti kanamam oldu...
durduk yere değil ama dişlerimi fırçalarken yada ekmeğin kıtır kısmını yediğimde fln.
düş fırçalamama çok dikkat ettim... hoş hala dvm ediyor... kendi drum diş hekimine görün dedi ama benğm dişçi fobim var gitmiyorum. eğer sen korkmuyorsan dişçiden mutlaka git derim...

benimde dişlerim durduk yere kanıyo canım sabah öğle akşam farketmiyo fırçalayamıyorum bile fırça değidiği anda kanamaya başlıyor ama hamilelikte olur dediler bende mecbur çekiyorum elevit bende kullandım doktor kilo çok alıyorum die bıraktırdı ama ölede bölede kanıyo hala bende anlam veremiyorum bu gidişle dişlerimi kaybetcemmafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

benim de dişlerimde son zamanlarda kanama çok oluyo, hamileliğimin başında bulantılarımdan dolayı dişlerimi hiç fırçalayamadım fırçayı ağzıma aldığımda mahvoluyordum. şimdi bulantılarım bitti çok şükür ama bu seferde fırçalarken çok kanıyo. bende elevit alıyorum, bi daha ki kontrolde doktora sorcam

gebelikte artan kan basinci dis etlerinde hatta bazen burunda bile kanama yapabiliyo...normal bir durum
dislerin cok daha özenli bakimi yapilmali..hatta pekcok doktor bu haftalarda dis doktorunada gidilemsini öneriyo

benimde diş etlerim baya kanıyo
dr bu beklediğimiz bir durum normal dedi
temizliğine önem göster enfeksiyonel bişey olmadığı sürecede
olursa diş dr una gitmek şart
bende gidicem de bi türlü gidemedim

şükürler olsun bugün olmadı sabahtan kızlar çünkü artık ayran yerine süt içiyorum mecburen doktora gittim sordum dün sağlık ocağına oda doğal kanama olabilir dedi korkulcak bişey yok dedi şükürler olsun

tam geçti diyorum tekrar başlıyo anlamıyorum ya her sabah kalktığımda kanma oluyo gün içinde olmuyo ama kansızlık falanda yok gingivits diye hamilelikte bir diş eti problemi oluyomuş sanırım yaşayan varmı bu problemi ben haftaya gideceğim doktoruma iyice soracağım bari

kalsiyum eksikliğinden de kaynaklanıyormuş canm aldğmz ilaçlar yeterli değilmiş yeşil yapraklı sebze tüketmek gerekiyormuş ayn zamanda da zaten protein almalymşz benimde ağryor ama kanama yok

canım benimde çok oluyor ve dediğin gibi her sabah kalktığımda dişlerimde kurumuş birşekilde kan oluyor.gün içindede çok ufak darbelerde bile kanıyor yada sert bişey yesem bile.sebebini bilmiyorum ama hamilelikte olabiliyormuş diye duydum.

benim de dişlerimde son zamanlarda kanama çok oluyo, hamileliğimin başında bulantılarımdan dolayı dişlerimi hiç fırçalayamadım fırçayı ağzıma aldığımda mahvoluyordum. şimdi bulantılarım bitti çok şükür ama bu seferde fırçalarken çok kanıyo. bende elevit alıyorum, bi daha ki kontrolde doktora sorcam

benimde dişlerim çok kanıyor sabah akşam farketmiyor ferrevit ve ferrum fort kullanıyorum

Benimde geçen hafta olmuştu yani 21. haftada. Ağzımda kan tadı oluyordu. İnternetten araştırmıştım o haftalarda olması çok normal yazıyordu. Bir daha da olmadı.

Selam,
Benim durduk yere değil ama daha diş fırçasını değdirir değdirmez başlıca hepsi birde resmen kan tükürüyorum....Fırçalamak istemiyorum bu nedenle...Acaba her gün fırçalasam düzelir mi??

:2: slm arkadaslar benimde ayni sorunum var dis eti kanamasi,ve doktorum hamileligimin en basinda olucaklari söylmesti,bu yüzden disciye gidip dislerimi temizlettirdim ama kanamasi gecmedi,hatta dahada cogaldi,doktor dis ipi kullanmami istedi,sanirim bu sorunlarimiz hamilelik boyunca devam edicek,, erkeze simdiden gecmis olsun...

eleviti bende kullanıyordum ama doktor yeterli artık bırakabilirsin dedi bir haftadır gece ağrıdan uyuyamıyorum 5 inde kontrolum var gidince sorucam dişciden de cok korkuyorum zaten 10 yılda bir giderim şimdi napıcam bilmiyorum 7 ayımada girdim

kızlar benim de 20. haftalarda sabah diş fırçalarken oluyordu ama sonrasında azaldı geçti.sanırım hamilelik döneminde oluyormuş böyle şeyler.

Dün dişçiye gittim ve hamilelik dönemimde bunun çok normal olduğunu söyledi.Bir dişimde apse var ama ilaç tedavisi istemedi.
Sadece diş taşı temizliği yapacağım dedi.Plak hamilelikte kanama ve apseye yol açar dedi.inşallah daha fazla ilerlemez.Şu anda dişim çok ağrıyor.Başıma kadar vuruyor.Allahtan çürük yok.

X