Kekler - Pastalar Tarçınlı ve Kuru Üzümlü Kek (Resimli)

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
8.190
10
Mis gibi tarçın kokan bir kek tarifi...

Fırınımızı 180 dereceye ayarlıyoruz.

4 yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı süt
1 su bardağı ayçiçek yağı
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2,5 su bardağı un
1,5 yemek kaşığı tarçın
1-1,5 su bardağı kuru üzüm

Yumurtayı toz şekerle beraber köpük köpük oluncaya dek (yaklaşık 2 dakika) çırpıyoruz.
Sütü, ayçiçek yağını, vanilyayı da ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. Kabartma tozunu una karıştırıp karışımımıza ilave ediyoruz. Tarçını ve 1-2 kaşık unla karıştırdığımız kuru üzümlerimizi ekleyip kaşıkla karıştırıyoruz. Kek hamurumuzu önceden ısıttığımız 180 derecelik fırında iyice kızarana dek pişiriyoruz.

Son düzenleme:
img2499h.jpg

yanında bitki çayı ile :):)

arkadaşlar kekte kuru üzümler dibe çöküyor unla da karıştırdığım halde; ama tadı enfes, üzümleri dağıtmanın yolunu bilen varsa yorumları beklerim opuyorumnanaktan

ellerine saglik canim
o tabakla cayi aliim ben :)
üzümlerde dibe vurmus demissin secmesi kolay olur
tarcini cok severim
ama ne yazikki üzümlü tatlari yiyemiyorum :KK43:
denersem üzümsüz denicem saol

ellerine saglik canim
o tabakla cayi aliim ben :)
üzümlerde dibe vurmus demissin secmesi kolay olur
tarcini cok severim
ama ne yazikki üzümlü tatlari yiyemiyorum :KK43:
denersem üzümsüz denicem saol

kuru üzümü ben de sevmiyorum tatlış, eşim istediği için koydum yalnız kaydirigubbakcemile2 tarifi lezzet dergisinde gördüm, orda servis yaparken üzerine sütle pudra şekeri karıştırıp dökülebiliyor yazıyordu, öyle de denenebilir opuyorumnanaktan:1hug:

bu akşam misafirlerim vardı, değişik birşeyler yapmak istedim ve ilk defa denedim bu tarifi ve çok güzel oldu gerçekten. misafirlerim çok sevdi. hatta çocukları gelmemişti ona da eve paket yapıp gönderdim.
ben sadece kuru üzümleri ılık suda biraz beklettim ve kek karışımını kalıba döktükten sonra üzümleri en üste serpiştirdim. çok güzel oldu gerçekten.
tarifi veren arkadaşım ellerine ve emeğine sağlık.alkisalkisalkis

bu akşam misafirlerim vardı, değişik birşeyler yapmak istedim ve ilk defa denedim bu tarifi ve çok güzel oldu gerçekten. misafirlerim çok sevdi. hatta çocukları gelmemişti ona da eve paket yapıp gönderdim.
ben sadece kuru üzümleri ılık suda biraz beklettim ve kek karışımını kalıba döktükten sonra üzümleri en üste serpiştirdim. çok güzel oldu gerçekten.
tarifi veren arkadaşım ellerine ve emeğine sağlık.alkisalkisalkis

o kadar sevindim ki beğenmenize, afiyet olsun canım arkadaşım a.s.

X