Saç Bakım Ürünleri Sarkz Sa bakm ya kullanan var m?

Moringa

nanik depresif (:
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2009
28
0
arkadaşlar bugün kuaföre gittim,saçımın uçlarındaki kırıklar için sarıkız diye bir yağ önerdi.aranızda kullanıp memnun kalanlar var mı?? benim saçlarım çok ince telli ve dipleri yağlı. bir de bunu kullanırsam iyice yağlanmasın.. :1no2:

sarıkız yağ değil cnm. hani kuaför fönden önce saçı korumak için mavi su sıkıyor ya, ondan. eğer benim dediğim şeyse diplerine değil sadece uçlarına püskürterek kullanılıyo. banyodan sonra saç uçlarına püskürtecek sonra tarayacaksın...

mavi su değil canım bu. şeffaf renksiz bir yağ. aynı firmanın ama bu kırık uçlar içinmiş. orda biraz sıktı elime denedim ama bana fazla yağlı geldi. kırık uçlar için çok iyi dedi ama emin olamadım ben fisfisfis

pardon cnm bunu duymamıştım:kedi: neyse topiğinin takipçisiyim, olmadı sen al kullan, bize de sölersin iyi veya kötü diyea.s.
ama mucize bekleme yani saç uçların kırıksa hiç bi yağ iyileştirmez, bu tip bakımlar saçı nemlendirip saç dokusunu besleyerek saçı dış etkenlere karşı daha güçlü yapar, kırılmaları önler, ama kırık saç telini onaramaz cnm:)

bir kimya öğrencisinden duymuştum,saç serumları saç ucundaki kırıkları kısmen yapıştırıyomuş,labrotuarda incelerken görmüşler. ama tabii her serum aynı etkiyi yapar mı bilmiyorum...bu marka da pek duyulmuş birşey değil o yüzden güvenemedim. ama olur da kullanırsam gelişmeleri yazarım tabiki buyrunnnnnnnnn bu arada o arkadaş unilever ürünlerini inceliyordu,bir piyasa araştırması yapmak lazım :eek:

muhtemelen bir dolgu malzemesi içeriyordur inceledikleri ürün, yoksa saç telleri ölü hücrelerden oluştuğu için kendilerini yenileyemezler. ama o madde de yıkadıkça aşınır, ürünün sürekli kullanılması gerekir, sürekli kullanılırsa da saçta birikme yapar, kökleri tıkar, saçı döker:uhm:
merak ettim doğrusu...

zaten serum denen şey aslında silikon.kırık uçları geçici bir süre yapıştırıyordur doğal olarak.. dediğin gibi sürekli kullanmak gerek saç diplerine asla değdirmeden. ama neticede saçın üstünde sürekli kimyasal bir madde olması hiç güzel değil :1no2: yine en iyisi bitkisel yağlarla bakım ,sonra da silikonsuz şampuanlar sanırım :içelim:

X