Bebek Beslenmesi gaz sancısı çekenler...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

NakrEdusA

♥ {- _ -} ♥
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2009
1.851
5
Merhabalar ben foruma yeni üye olan ve derdimi paylaşıp bi nebze rahatlamak isteyen bir anne olarak benim durumuma benzer durum yaşayanlardan bir teselli arıyorum :) genelde herkes 15 günlükken başlayan gaz sancısıyla anlıyor derdini bizdeyse malesef doğduğundan beri sıkıntıdayım ilk 1 1,5 ay sadece benim kucağımda yattı ilk günler bir göğüsteki süt bittiğinde diğerine geçmek için kendini yırttı ve süt gelmeyince kıyametleri koparttı bu yüzden yatamamaktan boynum tutuldu doğal olarak hiçbirşey kullanamadım ağrıdan sancıdan kıvrandım durdum ve bu arada bebeğim hep tepemde sonra yanıma yatmaya alıştı ve ancak şimdilerde yatağına yatıyor(3,5 aylık) ama bu da mutlu etmeye yetmiyor beni çünkü gaz sancısı denen şu dert bizi mahvediyor gecede en az 5 kere kalkıyoruz bazen gece uyanıveriyoruz gündüz uyursa şükrediyorum çünkü çok zor bi ihtimal bütün gün ne yapsam ağlayan bi bebek tam susturdum derken krize girerek ağlayıp moraran bi bebek ve ben çaresizlikten tükenmiş durumdayım muhakkak bunları yaşayanlar vardır siz neler yaptınız merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim :Saruboceq:

belki aç kalıyordur doyduğuna eminmisin, gaz sancısının bir çaresi yok o ilaçlar rezene çayları fasa fiso... verirsende gaz için papatya çayı ver 2-3 çay kaşığı kadar, rezene çayı uykuya meyil veriyor veya iyi bi kant yap (şekerli su yap keskin olsun içerisinede 1-2 damla zeytinyağı damlat ondan 3-4 çay kaşığı ver) zaten az bişey kalmış 3,5 aylık diyorsun az bi zaman sonra düzelmeye başlayacak. bana göre evin uygun bi yerine çingene salıncağı kurmalısın gazlı bebeklere birebir iyi geliyor ben kendim iplerden ve çarşaftan yaptım, şimdi halen daha kullanıyorum gaz olsun olamsın bana çok faydası oluyor.sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
çok teşekkür ederim önerilerin için çay falan kesinlikle içiremiyorum midesi bulanıyo ağlamaya başlıyo çingene salıncağı bazen susturuyo bazen daha beter krize girmesine neden oluyo malesef tükendim zamanını bekliyorum malesef tekrar teşekkürler

bu arada aç kalmıyo çünkü kilo alımı falan normal zaten mama da yediremedik denedik süt artırıcı da kullandım ne olur ne olmaz diye değişen bişey olmadı

bebeği besledikten 5 dakika sonra gazını çıkarmak için yüzüstü yatır onu ağlasada gazını çıkartana kadar öyle tut birde arada sırada iki ayağını tek elinle tutup yukarı doğru bacaklarını beli hafif kalkacak şekilde kaldırıp 4-5 saniye tut onu ve onunla beraber yine 2 elinle iki ayağındantutup ayaklarını karnına doğru ittirip 2-3 saniye bekleyip geri çek. bu şekilde gazı çok iyi çıkartıyor bebekler

cnm benim o anlattığın şeylerin KOLıK olduğunu biliyorsundur umarım. bebişlerimiz hemen hemen aynı ayda.10 gün sonra 4ü bitiricez bizde.ve biz de koliktik maalesef...kolik bitti 3 aylıkken ama sürekli mızıldayarak ağlayan bir çocuğum var benim de...hiçbir gaz ilacı ve çay işe yaramadı hala da yaramıyor.kolik bitti ama gaz devam ediyor.hala uyumuyor.sürekli sallanmak istiyor uyurken.bıraktığın anda uyanıyor.o çığlık çığlığa ağladığı dönem geçtiği için ben buna bile şükrediyorum.oğlumun bu hali yüzünden öğretmen olmama rağmen işe bile başlayamadım,raporlarla falan evde kalmaya çalışıyorum
çünkü bu haliyle bi kişiin bakması neredeyse imkansız.tuvalete bile gidemezsin evde 2.bi kişi yoksa...sabret geçecek diyorlardı forumdaki arkadaşlarım.evet kriz şeklindeki ağlamalrı geçti ama huysuzluk baki kaldı.umarım o da geçer.sen de en kısa zamanda kurtulursun cnm inşallah.çok iyi biliyorum e yaşadığını ve neler hissettiğini.ama yalnız değilsin emin ol...

biliyorum kolik olduğunu ama bizim koliğimiz çok enteresan hani belli bi saati var diyorlar ya bizim asla yok ne zaman ne kadar olacağı hiç belli değil ve hiçbir şekilde zaptedilmiyor malesef önceden kucağımda gezdirerek duruyodu hatta öyle uyuya kalıyor daha doğrusu sızıyordu artık öylede ağlamaya başladı hatta şöyle söyleyeyim kucakta hiçbir şekilde durmak istemiyor oturtup gazını çıkartırdım ne oturmak ne masajla gazını çıkarttırmak mümkün olmuyo artık dışarı çıkarttığım an çığlık kıyamet banyo yaptırırken bi derece iş kurulanma ve giyinmeye geldimi yine çığlıklar krizler sallanmak desen o da aynı yok yok yok gaz gidericiler bi nebze rahatlatıyo ama kısa süreli malesef.öneriler için teşekkürler

Merhaba, benim bebeğimde 15 günlük ve 2 gündür bizde kolikle baş etmeye çalışıyoruz. pek bir çözümü yok gibi , karnına hafif masaj önerebilirim.
Bugün psikolog bir arkadaşım kolik krizi başladığında bebeğin yanında hafif gürültülü saç kurutma makinası yada elektrikli süpürge çalıştırmamı önerdi. Denemekte fayda olduğunu düşünüyorum hepimize kolaylıklar.

saç kurutma makinası,elektrikli süpürge ve aspiratör işe yarar ama her bebeğe ve her zaman işe yaramaz malesef en azından benim oğlumda öyle ve kapatamamakta çok kötü tabi çünkü kapattığın an kaldığı yerden devam eder Allah sana kolaylık versin çok zor gerçekten inşallah çabuk atlatanlardan olursun ya da bişeyler işe yarar bizdene denediysek pek faydalı olmadı

biliyorum kolik olduğunu ama bizim koliğimiz çok enteresan hani belli bi saati var diyorlar ya bizim asla yok ne zaman ne kadar olacağı hiç belli değil ve hiçbir şekilde zaptedilmiyor malesef önceden kucağımda gezdirerek duruyodu hatta öyle uyuya kalıyor daha doğrusu sızıyordu artık öylede ağlamaya başladı hatta şöyle söyleyeyim kucakta hiçbir şekilde durmak istemiyor oturtup gazını çıkartırdım ne oturmak ne masajla gazını çıkarttırmak mümkün olmuyo artık dışarı çıkarttığım an çığlık kıyamet banyo yaptırırken bi derece iş kurulanma ve giyinmeye geldimi yine çığlıklar krizler sallanmak desen o da aynı yok yok yok gaz gidericiler bi nebze rahatlatıyo ama kısa süreli malesef.öneriler için teşekkürler[/QU
ne saati ya,o saat bizim de hiç olmadı maalesef...24 saat o haldeydik biz de..zaten hala da 24 saat huysuzuz...doktorumuza sormuştum ben de..bunun saati varmış,diğer zamanlar gazsız çocuklar gibi uslu duruyorlarmış,o saat gelince kuduruyorlarmış diye...hayır demişti.tüm gün de sürebilir..işte seninki de benimki de o cinsten anlayacağın..şansımıza...bir hafta sonra 4.ayımızı bitiricez inşallah.şu halimiz normal gazlı bebkler gibi...yani herkesin şikayet ettiği gazlı döneme ben şükreder durumdayım şu an.bu da koliğin bitmiş hali yani düşün işte..bıçak gibi kesiliyor ağlamalr demişlerdi ama hiç de öyle olmadı benimki.inşallah seninki ööle olur.20dk ağlamadan dursa bayram ediyorum.evet hala ağlıyor ama kriz şeklinde değil,mızıldama...tabii ilgilenmezsen anında haykırmaya geçiyo sıpa..bakalım ne zaman tamamen bitecek!!!allah yardım etsin hepimize..

desene bizim çocuklar aynı ikiz olmasınlar sakın :) gerçi benimkinin koliği geçmiş değil daha benimkide 1 hafta sonra 4 aylık ama bi azalma falan görmüyorum belli daha geçeceği yok gel 6. ay gel belki geçer o zaman bi umut bi de ben bu ay bitiminde ek gıdaya başlayacağım mecburen çünkü kaka sorunumuz var bi de sınırda kilo alıyoruz daha çok gazı olacak diyolar o zaman naparım bilmiyorum artık :KK43: seninkide geceleri 6 7 kere kalkıyo mu ya cicek11?

valla bende aynı dertlerden yakındım.ilaç falan etki etmiyor bencede.ben şu an vermiyorum.öyle oluyo bari boşyere ileç almasın dedim.3 ayımız bitti bugün.günü gününe uymuyor kızımın.düzeldi sdiyorum tekrar başlıyo bazen.çingen beşiği iyi geldi biraz.bide nurse harveys diye bitkisel bişey var.20tl.kimyon ve dere otu içeriyo.iyi geliyo dediler.kolay gelsin hepimize

valla bende bi kere aynı nasılsa dedim bıraktım ama sonra tekrar mecbur kaldım ne kadar olmasa rahatlatıyo biraz nurse ve babuline nin içindeki etken bi madde bizim koliğimizi coşturdu o yüzden onları kullanamadık bendede hep bitti düzeldi galiba diyorum bir bakıyorum efsane daha felaket geri dönüyo :KK43: kolaylıklar

6 aylık kızım var.6 ay çektik gaz sancısını.ve üzülerek söylüyorum ki çaresi yok.zamanı gelince geçiyor.biz daha yeni rahatladık çok şükür.yapılan herşey geçici çözüm sağlıyor.ama bize sıcak su torbası çok iyi gelmişti.

canım ben evi nerdeyse aktar ve eczaneye çevirdim herşey boş.sadece elma yağından memnun kaldım onu sür elinle karnına hemen çekme biraz hareket ettir elinle karnını gerçekten sonuç güzel benimkinde umarım sanada iyi gelir:teytey:

cicek11 teşekkür ederim özel mesajın için bende sana cevap yazayım dedim ama 50 mesaj yazmadan özel mesaj atamıyomuşum inşallah bunu görürsün senin işin çok zormuş allah kolaylık versin

X