TAY DERİSİ nasıl temizlenir?

M

mykids

Ziyaretçi
MERHABA ARKADAŞLAR
Benim yardıma ihtiyacım var.Salonumda tay derisi halım var.Nasıl temizlenir bilmiyorum.Nette araştırdım tam birbilgiye ulaşamadım.Islak silmeye cesaret edemiyorum koku yapar diye korkuyorum.Halımda hiçbir leke yok yanlızca bir bakım,temizlik yapmak istiyorum dikiş ipleri açılmadan koku yapmadan nasıl temizligi yaplır.? Fikri olan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim...TEŞEKKÜRLER....:çok üzgünüm:

Tay deyince içim cız etti ya..
Neysem halı yıkamacıları ara bir sor istersen.

Tay deyince içim cız etti ya..
Neysem halı yıkamacıları ara bir sor istersen.
[/QUOT

teşekkürler.Haklısın arkadaşım tay derisi dedince insanın içi buruluyor.ama artık piyasada okadar çok varki bu tür ürünler biz talep ettikçe üreticiye gün doguyor.halıdan tutta giyim ,çanta ,ayakkabı. her sektörde dogayı katlediyoruz.

slm canım benmde kayınvalidem tay tüyünden banyo takımı yaptı bana bembeyaz'da -tatlicadiarzu-ben kirlenince kuru temizlemeye göndermeyi düşünmüştümCADIARZU sende bir araştır istersen kurutemizlemeci olayını:CüvCüv:

sagol canım.kurutemizlemeciye göndermekten başka seçim yok galiba.halıda hiç kir leke yok ben yanlızca evde bakım yapabilirmiyim dedim ...

yetiştim...tay derisini çok iyi sıkılmış nemli bezle çok hafifçe sileceksiniz...temizleniyor...
sakın yıkamaya filan göndermeyin, kuru temizlemeye de...nemli bezle tüylerin çıkış yönünde silin...bittiii....

yetiştim...tay derisini çok iyi sıkılmış nemli bezle çok hafifçe sileceksiniz...temizleniyor...
sakın yıkamaya filan göndermeyin, kuru temizlemeye de...nemli bezle tüylerin çıkış yönünde silin...bittiii....

TEŞEKKÜRLERa.s.Benim aradıgımda böyle bir bilgiydi.yardımcı oldugun için sagol........

böyle şeylere talep ederek o güzelim hayvanların yok olmasına dayanamıyorum....
konuyla alakası olmasada tay derisi halı aldığın için çok üzülüdğümü belirtmek istedimmmmm...

ayakkabı ve çantaları neden yaoıcaz pvc mi kağıt mı o zaman ? herşey insanlar için ...et yemiyomusunuz siz??ya da öğretmeninize eşinize çiçek vermiyomussunuz ? üzülmeye gerek yok tanrı tüm canlıları insan için yaratmış

nasıl ya tay derisi? bildiğimiz sevimli atın yavrusu tay mı?
bca6muhxccawqdkbsca69mma.jpg

benim salonumda bu hayvanın derisinden yapılmış herhangi bir şey olsa herhalde bakar bakar ağlardım :KK43:

eti yenen hayvanların derisinden faydalanmak bir derece kabul edilebilir ama sırf derisi için herhangi bir hayvanın hele ki tay gibi yavru ve masum bir hayvanın öldürülmesi kabul edilemez bence. :eek:lmaz:

başlığa bakınca bir hışımla girdim ama yorumlarda desteklenmesini görmek daha da üzücü talep edilince satış artıyormuş bunun bilincinde olup hala kullanıyor olmanız bununla da övünüyor gibi durmanız çok çok üzücü et yemekle tay üzerine basmak aynı şey midir onu tartışamıyorum ama bazı özel zevkleri bunlarla karıştırmamak gerek...hüsran...

X