Nesfit Kullanan Ablalar Var Mı?

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.203
193
Merhaba.Ben 7. sınıfa gidiyorum ve yaşıma göre gereğinden fazla kiloluyum.Reklamlarda gördüm nesfit'i aldım ama endişeliyim kullanan varmı?cokacimcoook

canım ben nestle nesfit fruits kullanıyorum light sütle günde 1 öğün kullanıyorum
bence yasın gereği doktor kontrolünde diyet yap burdaki diyetlerden de kullanayım deme

ben de o yaşlarda diğer kızlara göre fazla gelişmiş ve daha fazla kiloluydum. 60 falandım yanlış hatırlamıyosam.. elimde olsa o zaman başlardım az yemeye..yemek bi alışkanlık çünkü..bence nesfit yeme alışkanlığnı değiştirmen için harika ve besleyici bi ürün

canım bence yediğin yemeğin miktarını azaltman hazır yiyecekleri yemeyip her öğünde sebze meyve yoğurt tüketmen ve hamur işlerini azaltman senin için yeterli senin bu yaşlarda diyet değil sağlıklı beslenmen lazım gelişme çağında sağlıksız diyet yapmak boyuna gelişimine ve okuldaki başarı durumuna kısacası sağlığına kötü etki yapar hareketli olup annenin pişirdiği yemekleri ölçülü yersen vede kiloyu takıntı yapmazsan artı cips ve çikolataya kısacası abur cubura dikkat edersen eminim istediğin kiloya ulaşırsın

Ben de Nesfit tüketenlerdenim..
Büfemin ön kısmı mısır ve buğday gevrekleri ile doludur;kavanozlara dolduruyorum rengarenk bayılıyorum:) her öğün rahatlıkla yiyebilirim
Annemden geçti bu alışkanlık bana..

Bu mısır gevreklerinin zararı yok lakin ana öğün olarak tüketirsen yeterli olmaz ..
Ara öğün olarak kullanmalısın..
Çünkü hayvansal protein yönünden eksik kalırsın..Sağlıklı beslenmen gerek ;öyle önemli bir dönemdesin.

Yoğurt;süt;kuru meyve parçaları;ceviz badem katarsan daha yararlı olur..
Yanlız herkes için uygun değil mesela diyabetik rahatsızlığı olanlara önerilmiyor;o yüzden ciddi diyet girişimlerinde bulunmak isteyenler mutlaka ama mutlaka uzmana danışmalı..
Her bünye farklıdır çünkü herşeyi kaldırmayabilir..

Spor yap gülüm ; vaktin oldukça karın bel bacak kol egzersizleri yapabilirsin..
Ama işi abartıp yemeden içmeden kesilip sadece hoplayıp zıplama..
E mi.
Kafana çok takma yeterki sağlıklı ol herşeyin ortası makbuldur...

Kilo alınır verilir;inşallah..

Hazır gıdalardan kaçınırsan beyaz ekmeği ;gazlı içecekleri;abur cubur kesersen
Hergün mutlaka sebze yersen;arada bir meyve bitki çayları içersen zaten kısa sürede istediğin forma kavuşursun çok müsait yaşın şuan..Yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlıyor;daha zor oluyor..

Bir de kefir bulursan onu tavsiye ediyorum ben..Ukrayna'da iken bir hocamın sayesinde kefiri keşfettim ve öğünlerimi de dengeleyerek kefir takviyesi ile 15 kiloya yakın vermiştim..

Sağlıklı günler dilerim herkese..

Canım nesfitin çocuklara zararı yokmuş ama bence aburcuburu kes, ekmeği azalt azalt dediğim dilim dilim ye mesela sabah kahvaltısında 3 dilim ye okula gidiyorsun çok fazla dengeli beslenemiyor kantinde hamburger,patatesli,tost vb. şeyleri yiyorsun ve bu sana zarar veriyor mutlaka meyveni ye ara öğünlerde 1 porsiyo(1 adet), Asitli içeceklerden meyve sularından uzak dur ayran iç okula giderken kendine kepek ekmeğinin arasına peynir koy marul koy vs. vs. damak tadına kalmış onu tüket aşırıya kaçma emin ol zayıflarsın :)

X