acılmadan sonra dogum ne zaman?

fb_qirL

Guru
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
613
9
merhaba hanımlar dun dr. kontrolum vardı nst de sancılarım cıktı ve dr. alttan baktı acılmam varmıs 1 parmak suyum gelmezse agrım sancım olmazsa 5 gun sonra kontrole cagırdı bırde eve geldıgımde kanamam oldu asagıdan baktıgı ıcın olabılır dıye dusundum boyle olan arkadaslar varmı varsa dogumu ne zaman gerceklestı merak edıyorum ve artık gelsın ıstıyorum :)

oooo senin vaktin gelmiş 40 haftaya girmişin bile...benim açılmam 37 haftada 2cm di 39.haftada 3cm di 39+ 5 te 7 cm di yani hastaneye sancıyla gittiğimde..çatı muanesinde o kanın gelmesi çok normal..yoğun bi kan diil dimi pet kullanmaya gerek yok heralde...öleyse normal o..diğer günde gelir ama kahvemsi olur...ama nişanı geldiğinde gelirse eğer o taze gelcektir akıntıyla berber..ben onu pek anlayammıştım nişanı çatı muanesinde 2 gün sonra gelmişti..ama heralde bu demiştim çünkü farklıydı yoğun ve taze idi...sağlıklı doğum diliyorum sana allahı yardımcın olsun...bende gelsin isitoydum hep okdarki artık doğum sancısını yalancı sancı diye gitmek istemiyodum hastanye biraz daha dursaymışım evde doğurcaktım ...gelcek annesi sağlıkla gelsin inşallah...bol bol dua et ..ağustos annelri topiğinde doğum hikayem var istersen bak...başka sormak istediğin soru varsa cvplarım seve seve

oooo senin vaktin gelmiş 40 haftaya girmişin bile...benim açılmam 37 haftada 2cm di 39.haftada 3cm di 39+ 5 te 7 cm di yani hastaneye sancıyla gittiğimde..çatı muanesinde o kanın gelmesi çok normal..yoğun bi kan diil dimi pet kullanmaya gerek yok heralde...öleyse normal o..diğer günde gelir ama kahvemsi olur...ama nişanı geldiğinde gelirse eğer o taze gelcektir akıntıyla berber..ben onu pek anlayammıştım nişanı çatı muanesinde 2 gün sonra gelmişti..ama heralde bu demiştim çünkü farklıydı yoğun ve taze idi...sağlıklı doğum diliyorum sana allahı yardımcın olsun...bende gelsin isitoydum hep okdarki artık doğum sancısını yalancı sancı diye gitmek istemiyodum hastanye biraz daha dursaymışım evde doğurcaktım ...gelcek annesi sağlıkla gelsin inşallah...bol bol dua et ..ağustos annelri topiğinde doğum hikayem var istersen bak...başka sormak istediğin soru varsa cvplarım seve seve

evet geldi cok sukur sabırsızlanıyorum artık gelsın ıstıyorum zamanda gecmek bılmıyor acaba bol bol yurusem acılmam hızlanırmı sence? kan geldı ama az geldı sonra da kahverengıye dondu cok sukur bebegımın hareketlerı normal dua edıyorum canım saol sen bebegıne kavusmussun cok sukur darısı dıger bekleyenlerın ve benım basıma cvp ıcın tşk :)

tuana3434 allah analı babalı buyutsun dogum hıkayenı okudum inş yazmak banada kısmet olur evhamlıyım demıssın benden evhamlısı olamaz heralde :) buarada bende hamılelıgımın basından berı 20 kılo aldım nasıl gıdıcek bu kılolar bılmıyom :KK70:

kiloları hiç sorun etme...20 kg gitti bile daha 2 ay olmadan yeterki süt olcak diye abur cunur yeme..ekmek çok az ye mesela...bol bol su iç dengeli beslen çok yemek süt olcağı anlmaına gelmiyo..inş bol bol sütün olur...evet yürüyüş yap..ama kendini yormadan tansiyonun çıkmasın...ha sancı gelirsede oturma sakin yürümeye çalış ozamnada ben hep öle yaptım ..hikayeni bekliyorum inşallah sağlıkla gelir bebğin yazarsın bende okurum burdan.

yaşadığın her şeyi ben de yaşaım çatı muayenemden sonra 3 cm açılmam vardı ardından nişan gedi ve ardından 2 gün sonra doğuma gittim.Gece birde suyum geldi 03:15 te de bebeğim.Bir de benim sancılarım suyumdan sonra başlamıştı.Sen hiç telaş etme ve bence yürüme artık dinlen ve eğer zamanın olursa ılık bir duş al seni çok rahatlatacaktır.Ve dua etmeyi sakın unutma canım sağlıklı sorun yaşamadan bebişini kucaklaman dileklerimle hayırlı geceler

cok saol canım yurudukce daha da acılır dıye dusunmustum ama dedıgın gıbı dınlenmeyede ıhtıyacım var allah analı babalı buyutsun darısı basıma artık :)

allahım yarabbim, ben henüz 25. haftamı tamamlamaya çalışıyorum.
sizleri okuyorum bugün, içim şişti kızlar.
korkuyorum valla...

kızlar bişey sormak istiyorum,allah korusun doğumun hastaneye giderken yolda olması gibi bi durum söz konusu olabilirmi?geç kalma durumu yanii?doğum trafik oldugu bigune denk gelirse 1.5-2 saati bulur hastaneye gitmem,kaç saat önceden belirtiler baslıyor?cok pimpirikliyimm:KK43:

kızlar bişey sormak istiyorum,allah korusun doğumun hastaneye giderken yolda olması gibi bi durum söz konusu olabilirmi?geç kalma durumu yanii?doğum trafik oldugu bigune denk gelirse 1.5-2 saati bulur hastaneye gitmem,kaç saat önceden belirtiler baslıyor?cok pimpirikliyimm:KK43:

canım öncelikle hayırlı ve kolay doğumlar diliyorum sana.Eğer ilk gebeliğinse genelde doğum süresi biraz uzun oluyor.benimki kolay bi doğum olmasına rağmen 3 saat sürdü merak etme bu kadar sürede hastaneye ulaşırsın.Her şeyi düşünüp pimpiriklenme zamanı gelince ne yaşıyorsan ona göre hareket ediyorsun zaten.

Yazdıklarımızı okuyup içi şişen arkadaşım ! 25. haftan da senin burda işin ne.Senin için daha çok erken.Bizler burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.Sen bunları okuma arkadaşımız merak ettiğinden soruyor bizler de yaşadıklar ımızı paylaşıyoruz.dediği gibi zamanın yaklaşınca okursun şimdiden kendini korkutma.Zaten korkacak bir şey yok.Ne diyeyim Allah yardımcınız olsun.

ayhh 5 gun sonra gel demıstı dr. gıttım busefer 3 gun sonra gel dedı nst de sancım cok cıkmamıs bu sefer alttan da bakmadı normalde dogum 22 ekım de beklenıyor hayırlısı.

Benim 32. Haftada önce 1 ertesi gün 2 ertesi gün 3 cm açıklığım oldu ilaçlarla durdurdular, o şekilde 35+5te doğum yaptım

X