Migren ve Şeker düşüklüğü yaşayanlar, tavsiyeleriniz var mı?

Fountain

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
3.199
119
migren ve şeker düşüklüğü rahatsızlıgım var ileride seker hastası olabılırmısım suandada sekerım daha bakılıcak aclık tokluk sekerıme bas agrılarımın sebebıde mıgrenmıs tomografı cekıldı ona bakılıcak acaba seker hastalıgı mıgrene ne ıyı gelır yasayanlara soruyorum tavsıyelerınız var mı netten baya arastırdım ama dedım bırde kk da sorayım dedım duzenlı az az beslenmek gerekıyormus ama ne bılıyım cay bıtkısel olarak neler yapmalı

Son düzenleme:
ikisinede stres tetikliyor canım mümkün oldukca stresten uzak durmaya calıs malesef bende hem migren var hem hamilelik sekeri
bir yıl önce yaptırdığım seker ölcümünde yükleme yapıldığında sınırı astı ve doktor seker sayılmazsın ama cok büyük adaysın kendimde dikkat ettiğim hep stresliyken ikiside cok artıyor

bana da seker hastası degılsın ama buyuk ıhtımalle adaysın kılo alma sık sık az az beslen dedı stres onu soylemedı ama ben cok stres yaparım mıgren ıcın neler yapıyorsun bazı caylar ıyı gelıyor dıyolar dogru mu

Valla çok stresliysen migren ağrılarıyla baş etmen zor! Kan şekerine bakıldı mı? Sonuç ne? Arada bir ilişiğin olduğunu pek sanmıyorum ama şöyle bir bağlantı olması muhtem.:
Şeker düşüklüğüm var nemişsin ya... Yani benim de var ama kan tahlillerim normal, sadece sürekli aşeriyorum , tatlı isteğim çok fazla.... Yani aşırı abur cubur yiyorum, bu defa da öğün atlıyorum, öğün atlamak da migreni tetikliyor... Yani doktor kilo alma demiş, şeker hastası olmaya adaysın demiş, belki sen de abur cuburu seviyorsun yerimseniben

Özellikle kakaolu şekerlemeler, özellikle de çikolatanın migreni tetiklediği söyleniyor, neyse ki ben denedim, valla ben de öyle bir etki fark etmedim ama herkeze aynı etkiyi göstermeyebilir. ( Ben çikolatasız bir hayat düşünemiyorum da :1shok:)

Şeker düşüklüğü hissetmen ile migren arasında anca bu tür bir bağlantı kurabildim canım...
Yorumunu sana bırakıyorum....

ya ben de oruç tuttuğumda baş ağrısı ile birlikte miğdem bulanıyo.hiç baktırmadım.migren olabilirmi

Umarım değildir... Ama sadece oruç tuttuğuda ağrıyorsa, onun dışında hiç başağrısı şikayetin yoksa, düşük ihtimal...

benım mıgren oruc tutsamda azıcık ac kalsam moralım bozulsa daha bırcok neden bır bakmısım basım agrıyor ama bazan cok sıddetlı oluyor aglıyorum en son gectıgımız pazar balkonda oturup o sogukta agladım zomık adlı ılacı ıctım daada kotu oldum sankı

bende migren hastasıyım..aynen zomig kullanıyorum..bazen kesmiyo serumla kendime geliyorum aşırı bualntı ve halsizlik oluyoo :::stres yorgunluk ve uykusuzluk başlıca nedenleri bunlara dikkat et mümkün olduğuncaaa:

X