Banyodan sonra yüzde oluşan kızarıklıklar

cileklipuding

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
2.745
16
38
Eskiden banyodan çıkınca cildim bebek teni gibi olurdu:ecrin_bebek:, şimdi kızarıyor hatta rengi bile koyulaşıyor. Küçük küçük kırmızı kırmızı lekeler oluyor, hafiftende sızlıyor, belli bir süre sonra tamamen geçiyor diyemem ama görünüm hafifliyor. Aslında geçen sene bir defalığına dermokilin bir maskesini denemiştim, yüzüm kıpkırmızı olmuştu, sonra gün içinde hafifledi biraz. Ondan sonra üzerimde kaldı. Hiç bir ürün kullanamıyorum çünkü hem yüzüm sızlıyor hem kzıarıyor. Nasıl kurtulabilirm bu durumdan? Aynı şeyi yaşayan var mı? :uhm:

Aynen banyodan çıktıktan sonra yüzümün rengi koyulaşıyo kızarıklıklar fılan bi süre oluyo. Nasıl kurtuluruz bilmıyorum bende bi çözüm yolu bulamadım daha :)

Bende de oluyor özellikle yanaklarımda ama yarım saat sonra falan geçiyor.Ben kuruluktan olduğunu düşünüyorum çünkü yanlız kışın oluyor(yazın buralar çok nemlidir de).Ben size banyodan sonra nemlendirici sürmenizi tavsiye ederim.

NEmlendirici sürüyorum, ama öyle pek fayda etmiyor, bir süre sonra yavaş yavaş azalıyor. Banyodan önce sürünce daha etkili oluyor. Sanırım şampuan tahriş ediyor. Doktor expo lipo varya hani şu yağ içinde su emilsiyonu ondan verdi ama dediğim gibi çok da fayda etmedi. Önce sürünce daha etkili oluyor onu da ben keşfettim :jeyyar:. Kökten bi çözüm yok mu yaaaa???

Aynen banyodan çıktıktan sonra yüzümün rengi koyulaşıyo kızarıklıklar fılan bi süre oluyo. Nasıl kurtuluruz bilmıyorum bende bi çözüm yolu bulamadım daha :)
Bişey mi yaptın acaba benim gibi? yoksa hep mi oluyordu? ben cildimi yordum ondan oldu mafoldumben

Civanperçemi yüzünde kılcal damar genişlemesi olanlara da ii geliomuş kaynatıp suyunu pamukla yüzüne sürcekmişsin,
benim yüzümdede var bilginiz olsun :))

kan dolaşımı hızlanıyor
korkucak bısey yok
genelde hassas ciltlerde olur nemlendırıcı yeterli
haftada 2 de nem maskesı iyi gelira.s.

son bir kaç yıldır bendede banyo sonrası kızarıklıklar oluyor ve geçmesi birkaç saati buluyor. bende nemlendirici krem kullanıyorum banyodan sonra. merak ettiğim neden şimdiye kadar olmadı da son birkaç senedir var. ayrıca yüzümde son zamanlarda kaşıntı da başladı.

son bir kaç yıldır bendede banyo sonrası kızarıklıklar oluyor ve geçmesi birkaç saati buluyor. bende nemlendirici krem kullanıyorum banyodan sonra. merak ettiğim neden şimdiye kadar olmadı da son birkaç senedir var. ayrıca yüzümde son zamanlarda kaşıntı da başladı.
Evet yaaa, eskiden olmazdı bendede :gitme:, cildimin banyodan çıktıktan sonraki halini çok beğenirdim:smiley-cool:

evet benımde öle oluo doktor gtmıstım hassas cıltlerde oluormuş gozeneklerde acılınca buharda banyoda kızarıormuş valla ben bışey kullanmıorum cıldıme bebek gıbı genede ama banyo işi işte fena bı yere gıdıceksem banyo yapıp cıkamıom gunduz gıdıceksem akşamdan yapıom yada sabahtan yapıp aksam gıdıom napım bı sure gecmıo ibiş gibi kızarık yanakla dolanamam:)

evet benımde öle oluo doktor gtmıstım hassas cıltlerde oluormuş gozeneklerde acılınca buharda banyoda kızarıormuş valla ben bışey kullanmıorum cıldıme bebek gıbı genede ama banyo işi işte fena bı yere gıdıceksem banyo yapıp cıkamıom gunduz gıdıceksem akşamdan yapıom yada sabahtan yapıp aksam gıdıom napım bı sure gecmıo ibiş gibi kızarık yanakla dolanamam:)
:roflol::roflol::roflol:

banyodan mümkün olduğunca çabuk çıkıyorum bende. sıcak su ve onun buharı beni çok bunaltıyor.
çıkınca hemen daha serin yere geçiyorum. biraz hava alınca düzeliyorum.

banyoda çok sıcak su kullanılmamalı ılık suyla banyo yapmak lasım banyodan çıkınca yüzün nemliyken nemlendiricini sür bebe pudrası sakın kızardığına göre belli ki hassas bi cildin war kurutursun iyice kızarıklık geçmezse pişik kremini öneririm içindeki çinko kızarıklığa çok iyi geliyo +güneş kremi olmazsa olmazın olsun

banyoda çok sıcak su kullanılmamalı ılık suyla banyo yapmak lasım banyodan çıkınca yüzün nemliyken nemlendiricini sür bebe pudrası sakın kızardığına göre belli ki hassas bi cildin war kurutursun iyice kızarıklık geçmezse pişik kremini öneririm içindeki çinko kızarıklığa çok iyi geliyo +güneş kremi olmazsa olmazın olsun
Pişik kremini deniyim olmazsa bilmiyorumkismile, güneş kremi hiç sürmüyorum :bbo: , almaya üşendiğim için heralde boshayallersmile. güneş kremi için tavsiye edebileceğin bir marka var mı;? teşekkür ederim a.s.

kızlaar hematen pişik kremi aldım gecicek mi kılcal damar kızarıklıkları?
aydınlatınız lütfen bilmiyorumkismile

X