Saç Bakım Ürünleri Saçlarımın dipleri değilde uçları çok kuru ne tavsiye edersiniz neolur yardım

masumpapatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2009
288
5
36
Kızlar ben saçlarını uzatmak adına iki günde bir turp suyu, entele, zytinyağı işte aklınıza ne gelirse kullanıyorum ee tabi sonrada şampuanlayıp yıkıyorum acaba iki günde bir sampuanlamak saçı kuruturmu
bi sürü yağ karışı kullanıyorum buna rağmen uçlarım okadar kuruki tarayamıyorum kırılacaklar diye.. uçlar sanki bir biriyle savaşıyor gibi içi içe girmişler
bir yl önce kızıldan sarıya açtırmıştım saçımı ozman nemini kaybtti ama bir yıl geçti üstünden 3,4 defada kestirdim yinede durum bu saçımı nemlendirecek fikirler bekliyorummmmmmmmmmmmmmmmmmafoldumben

alın işte bu da resmi
uçlarını çektimmirmirmirmir

Eklentiler

• $Resim 015.jpg
    $Resim 015.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 1.037
  • $Resim 016.jpg
    $Resim 016.jpg
    13,2 KB · Görüntüleme: 937
cnm schwarzkoph glissin 19 formüllü durulanmayan bakım kremi var kırılmalara karşı yumuşacık ipek gibi yapıyor
kesinlikle tavsiye ediyorum gecmiş olsun

benim saçlarım da aynen söylediğin gibi ve banyodan sonra aşırı elektrikleniyordu. saç kremi kullanmaya başladıktan sonra geçti. Sen saç kremi kullanmayı denedin mi?

evet saç kremi kullanıyorum ama bunlar geçici çözümler yani saç kremini bıraksam mahvoluyor yine.
benim istediğim şey saça kesin çözüm getirecek nemini kazanmasını sağlayacak bir şeyler

canım saçın kuru değil yanık. kalıcı çözüm bulamazsın üzgünüm. yapacağın şey saçını yumuşak tutmaya çalışmak ve uzadıkça uçlardan kestirmek. saçını uzatmaya çalışıyosun belli ki. iki önerim olacak;
eğer yanıklar çok yukarılara kadar çıkmıyorsa onları tamamen kestirebilirsin, istersen çıtçıt alıp saçın uzayana kadar kullanabilirsin. ya da 1-2 ayda bir kez kuaföre uğrayıp uçlardan kestirebilirsin. bu esnada her yıkamanın ardından saçın henüz ıslakken 1-2 damla bebek yağını saç uçlarına yedirerek onları yumuşak tutabilirsin. en azından taramak kolaylaşır.

yok canım, aslında silikonlu şampuanlar yüzünden saçların uçları çok kuru dipleri de çok yağlı olabiliyor. onun çözümü kolay, şampuan değiştirilir, yağ maskeleri vs. ile saç toparlanır. ama eklediğin fotoğrafta gördüğüm saçlar kuru değil yanık maalesef. dediğim gibi tek çözümü de toptan veya azar azar kestirmek...
ayrıca, bişey değil cnma.s.

işte benim kestirmeden önceki saç uclarım :kedi:
ne yaptım ne ettyisem düzelmedi senağlama
kestirdim kurtuldum :dilcikar:

benimde aynı böyle oldu bende uzatmaya çalışıyorum çoktandır kestirmiyorum haftaya fln kestircem kestirmeden önce nasıl olsa uçları gitçek diye sürekli maşa düzleştirici yapıyorum böyle oldu benimde kaydirigubbakcemile2

Jojobo yağını dene bununla ilgili başlık açıp orada anlattım. Aynı problem vardı bende de kırık uçlar kuru saç ve uzatamıyordum bu yüzden tek başına jojobo yağı çözüm uygulaması da çok kolay.
umarım işine yarar.

cnm schwarzkoph glissin 19 formüllü durulanmayan bakım kremi var kırılmalara karşı yumuşacık ipek gibi yapıyor
kesinlikle tavsiye ediyorum gecmiş olsun

yaklaşık 1 seneyi aşkındır kullanıyorum bu ürünü çok memnunum banyodan çıktıkdan sonra 5-10 dk havluda kalan saçımı açıyorum bunu sıkıyorum birkaç fıs fıs yumuşacık yapıyor uçlarını hemde misssssslerrrrr gibi kokuyor: )

tek kötu yanı bagımlılık yapıyor...yani bırakamıyorum ben artık: )saçım alıştı çunku buna fenaa derecedee...

arkadaslar benim saclarimda hem dokuluyordu hemde en son rofle de yanmisti, dokulme kismini ilgili konuda yazdim tekrarlamiyim. saclarim iyice incelmisti ve sac tellerimi inceledigimde puruzluydu, schwarzkopf gliss i zaten yillardir kullaniyorum ama sanirim yeterli gelmedi. kerastase nin nutritive serisinin bi gunluk sac kredimini aldim birde haftalik sac maskesini, saclarim guclendi, inanilmaz parlak ve bakimli duruyorlar. veeee hayatim boyunca kiriklardan dolayi uzatamamistim saclarimi, su anda gayet guzel uzuyolarr:)

X