Hamilelikte basur

bir arkadaşım bana hamileliğinde şiddetli basur ve çatlak problemi yaşadığını,bunu hurmayı ikiye bölüp zeytin yağlayıp tuvalletten önce anüse fitil gibi koyduğunu,tuvalete çıktığını ve bir haftada kurtulduğunu,kabızlık çektiğindede aynı işlemi tekrarladığını rahat bir hamilelik geçirdiğini söylemişti,ama tabi herkeste işe yararmı bu konuda bilgim yok.belki bir yardım olur sorununuza diye yazmak istedim.opuyorumnanaktan

Bende hurma yiyordum şu anda:)
Ne tesadüf şifa onda demekki
Ama anüse koymak tehlikeli olabilirmiki?

bir arkadaşım bana hamileliğinde şiddetli basur ve çatlak problemi yaşadığını,bunu hurmayı ikiye bölüp zeytin yağlayıp tuvalletten önce anüse fitil gibi koyduğunu,tuvalete çıktığını ve bir haftada kurtulduğunu,kabızlık çektiğindede aynı işlemi tekrarladığını rahat bir hamilelik geçirdiğini söylemişti,ama tabi herkeste işe yararmı bu konuda bilgim yok.belki bir yardım olur sorununuza diye yazmak istedim.opuyorumnanaktan

allahım bize yiyecekleri yiyelim diye vermiş nimet onlarya heleki hurma kadar değerli bir yemişi yağlayıp töbe töbe 10 gün şiş gezerim makatımın yırtılacağınıda bilsem allahımın verdiği nimeti asla o şekilde kullanmam...

arkadaslar ben hamileligimin 4.ayindayim ve galiba bende hemoroit oldum senağlama..o malum bolgede bir cikinti olusmus.yeni farkettim ama aci ve kasinti yok.bu hemoroit baslangicimidir? bu hastalagi yasayan bilen varsa biseyler yazsin lutfen...cok korkuyorum ilerlerse diye..internette arastirdim biraz.hamilelerde tedavisi de olmuyormus dogumu beklemek lazimmis..ne yapcam ben yaa

bende hamileliğimiden 8 ay önce hemoroit ve fissür ameliyatı geçirdim benim için çok zor günlerdi 2 ay iyileşimeyi bekledim doktorumun çok iyi ve ameliyatın başarılı geçmesine ragmen benim titzliğim ve evhamım yüzüden tam bir iyileşme olmadı şuan 19 haftalık hamileyim ve devamlı kabızım, malesef ameliyat yerimde deri yapısıda bozulmuş normal doğumda yapamayacak gibi gözüküyorum siz siz olunetraftan duyduklarınızı yapmayın hatta kendi doktorunuzun söylediğinin dışında birşey dahi yapmayın ben önceki doktor bana sıcak suyu otur iyi gelir dediği için sıcak suya oturdum ameliyat olduğum doktor duyunca çok kızdı birde aşırı fazla temizlik takıntım vardı iyicce tahriş ettim henüz 2 günlük amaliyatlı bölgeyi ve nerdeyse bir sene olacak hala kendine gelemedi hamile olduğum için birşeyde yapamıyorum.

o yüzden çok dikkat edin ve etraftan duyduklarınızla tedavi uyğulamayın hatta başka doktor bunu dedi onu yapıyım demeyin çünkü her doktorun yöntemi farklı onun uyğuladığı tedavi ile sizin doktorununzun uyg. aynı olmayabilir.
hiranur8 doktora gitmeni tavsiye ederim henüz başındayken çünkü ne kadar erken o kadar kolay tedavi geçmiş olsun.

selam. bende bugün farkettim hemoroidi :KK43: 26 haftalık hamileyim. bir bu eksikti yani :KK43: salı günü doktora gideceğim soracağım bakalım ne diyecek.

birde ne soracağım. bu hemoroidi kadın doğum doktorunuza mı gösterdiniz? yoksa genel cerraha mı?

aynen bende de var bagsur 25.. haftada falan olustu son haftamdayım hala devam dıyor tedavısı dogumdan sonra dedı doktor sımdılık surup kullanıyorum kabızlıgım ıcın, bırde peceteye krem surup makatıma koyuyorum ama faydası olmadı kabızlıgım azaldı sadece dogurup rahatlamayı beklıyorum kayısı yıyorum bol bol su ıcıyorum faydası oluyor

ben burda yazılanların birkaçını uygulamış biri olarak ve ayrıyeten dr un verdiği ilaçlarıda kullanmış biri olarak hala geçirmeye çalışıyorum tuvalette ağlıyodum resmen ya bütün hayatımı mahfetti bu illet en son dayanamadım eşimle aktara gittim 3 lü set aldım basur için ayın 18 inde başladım ve 1 ay devam edicem kullanmaya başladığımdan beri kendime geldim yarabbi ne illet bi acı o çekilen acı ne oturabiliyodum ne kalkabiliyodum ayrıca kabız olmasamda geçmiyodu şimdi çok şükür ya bendede toplasan 4 aydır filan var valla ben herkese tavsiye ederim aktarcı gebe olanlarada ona göre kullanmayı öneriyo

Ya ben 31.haftamdayım ve bikaçgündür makatımda bi şişlik var küçük balon gibi çok az bir acı var yani herhangi bir kabızlık filanda yaşamadım acı yok yanma yok tuvalete çıkma sorunumda yok oturamama gibi şikayetlerimde yok hemeroid başlangıcı olabilirmi :gitme: ilerlemesin diye ne yapabilirimki.....

Arkadaşlar bende kabızlık sorunu bekarlıktan beri var basur vardı bekarken ilaç verdi ama geçmedi hep kabızımdır su da asla içemiyorum yaz kış su aklıma glmiyo 1 haftadır hemoroidten kan geliyo ve üzerine oturamıyrum canım acıyo baya. Önce bi kç dmla gelmişti önemsemedim bugün baya kan geldi aşırı derece yani suya oturmak asla iyi değil hamileyken sıcak suya oyurmayın. Hamile olmadan önce bekunis kullandım onuda atınca touletini yapıypsun kullanmasan yine aynı kaysı filanda ayda rtmiyodu. Şidi kaysı suyu deneyecem pzt doktora gidecem çok zor siz neler yaptınız hamilelikte??

X