Hamilelikte basur

cigdem_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
18
0
Mrb kizlar, Hamileliginde basur ortaya cikan var mi :kedi:, haftaya doktara sorcam ama merak ediyorum; hep devam etti mi yoksa kisa sürede gecen var mi? Herkese saglikli dogumlar..:eek:

bende olmadi ama duydugum kadariyla hemoroit kendiliginden gecen bisiy degildir tedavi görmen gerek..tedaviden sonra dikkat edersen tekrarlamiyor..

canim normal çunku bazi hamilelikte oluyor malesef. benim her 2 hamileligimde olmustu dr krem verdi kullaniyordum. dogumdan sonra kayboldu. simdi 3.ye hamileyim hiç boyle sorunla karsilasmadim. sebebi ise çok su icmeme bagliyorum. normalde basur hastalarina dr suyu tavsiye eder. suyu çok tuketmek gercekten faydasi var bence. gecmis olsun ins.

cnm bende de hamilelik esnasında 5. ayda çıktı daha önceden yoktu
genetik faktörler etkiliymiş
bi de dr baan acı baharatlı ekşi yeme bol su iç dedi
ben sabah aç karnına kayısı kurusu yiyip ılık su içiyorum ama gene de çıkıyor kabız olmamaya bak

benim şişlik oluyor tuvaletten sonra bikaç saatte geçiyor ama 4-5 gün kadar tuvaletten sonra çıkmaya devam ediyor
son aya girdim şu ana dek 5 kere filan çıktı
yapacak bişey yok
hamileliğe bağlı olan hemoroitler doğumdan sonra geçiyormuş hemoroit son derece normalmiş baskı uyguladığı için bebek. ama geçmesse de dr a gidip tedvi olmak lazımmış
bi de zeytinyağı sürenler var ama ne derece işe yarıyor bilmiyorum
doğumdan sonra kalmaz die düşünüyorum

Mrb kizlar, Hamileliginde basur ortaya cikan var mi :kedi:, haftaya doktara sorcam ama merak ediyorum; hep devam etti mi yoksa kisa sürede gecen var mi? Herkese saglikli dogumlar..:eek:
canim gecmis olsun gayet normal sikayetin hamile insanlarin cogunda var bendede var tabi ilk hamileligim gecermi bilemem ama krem verdi bana kullaniyorum arkadasim dogumdan sonra 3 ay icinde geciyo sakin ameliyat falan dusunme dedi bol sivi al kabiz olma dedi kafana takma hayirli saglikli olsun bebislerimiz hersey yoluna girer

canım ablam kızına hamıleyken basur olmustu maalesef hamılelıkten sonra basur amelıyatı gecırdı kendılıgınden gecmemıstı yanı...

dogum acisina denk bisi bu illet
bende oldum hamileligimde cok cektim gece kac defa acile gittik
bende su icme ozurluyum zaten basima o yuzden geldi
kabiz ishal olmamaya dikkat ediceksin
bol su iceceksin
aci yemiyceksin, baharatli seylerden uzak durucaksin
tuvaletini ertelemiyceksin ..yani geldiginde hemen gidiceksin afedersin acik yaziyorum ama bunlar bana doktorun onerileri uzun sure oturur pozisyonda kalmiycaksin .. veya cok uzun sure ayakta kalmiycaksin ..
bide eger basurun varsa küvete sicak su doldurup icinde yarim saat bir saat oturmanin cok faydasi var .. kan dolasimini sagliyormus .. iyilesmeyi hizlandiriyor ..
sonra fitil ve krem vermisti 5 gunde filan iyilesmistim ..
ama ne cektigimini bi allah birde ben bilirim . akannehir

Hepinize tesekkür ederim kizlara.s., insallah benimde cabuk gecer, zaten gece bile 3-4 kere kalkip su iciyorum, yine de oldu. Dr a gidene kadar sicak su yardimi alayim bari..
Saglicakla kalin..

Hepinize tesekkür ederim kizlara.s., insallah benimde cabuk gecer, zaten gece bile 3-4 kere kalkip su iciyorum, yine de oldu. Dr a gidene kadar sicak su yardimi alayim bari..
Saglicakla kalin..

cigdem benimkiler sadece bi tavsiye bence sen yinede doktora gitmeyi erteleme
acil doktoru bana sicak suya otur deyince hamile oldugum icin korkarak sormustum
erken dogum tehlikesi filan olmazmi diye
adam suratima ters ters bakip ne cok sey biliyorsunuz ve bu bildiklerinizle neden doktora geliyorsunuz demisti..
acayip bozulmustum ama yinede ben korkarak bir defa oturdum ve genelde hep anuse (afedersin yine acik yaziyorum ) sicak pansuman yaptim yani oturmak daha etkilidir ama hamilelikte riskli olabilir bence
sende sicak suyla sadece basur olan yere pansuman yap istersen
annemde sicak su hamilelikte uygun degil demisti cunku ..
oyuzden sen yinede bi doktora gorun cunku bu fransiz doktorlar cogu seyi bizim gibi dusunmuyor ..

cigdem benimkiler sadece bi tavsiye bence sen yinede doktora gitmeyi erteleme
acil doktoru bana sicak suya otur deyince hamile oldugum icin korkarak sormustum
erken dogum tehlikesi filan olmazmi diye
adam suratima ters ters bakip ne cok sey biliyorsunuz ve bu bildiklerinizle neden doktora geliyorsunuz demisti..
acayip bozulmustum ama yinede ben korkarak bir defa oturdum ve genelde hep anuse (afedersin yine acik yaziyorum ) sicak pansuman yaptim yani oturmak daha etkilidir ama hamilelikte riskli olabilir bence
sende sicak suyla sadece basur olan yere pansuman yap istersen
annemde sicak su hamilelikte uygun degil demisti cunku ..
oyuzden sen yinede bi doktora gorun cunku bu fransiz doktorlar cogu seyi bizim gibi dusunmuyor ..
Haklisin canim, cok sicak suyun riskli olabilecegini ben de duymustum, bazi dr lar anlamiyor bizi, aydinlatsin ne var sanki..
cok tsk ederim, bende tarif ettigin gibi yapacagim zaten, haftaya dr randevum. 5-6 günde cok ilerlemez insallah,

cnm ben de sıcak suyun basurun bir çeşidine iyi geldiğini duydum diğerine soğuk su iyi geliyormuş bence sıcak su deneme arkadaşımızınki ile seninki farklı türler olabilir...
bence beslenmene dikakt et bi arkadaşım da bol kızılcık yediğini sonra da basur problemi yaşamadığını söylemişti ben çok aradım ama kızılcık bulamadım bulanlar varsa yesin

cnm ben de sıcak suyun basurun bir çeşidine iyi geldiğini duydum diğerine soğuk su iyi geliyormuş bence sıcak su deneme arkadaşımızınki ile seninki farklı türler olabilir...
bence beslenmene dikakt et bi arkadaşım da bol kızılcık yediğini sonra da basur problemi yaşamadığını söylemişti ben çok aradım ama kızılcık bulamadım bulanlar varsa yesin

Sagol sekercik, ben de bugün bir yerde soguk tampon yapilmasi gerektigini okudum, kafam karisti walla.fisfisfis Sen orda kizilcik bulamadiysan ben herhalde buralarda hic bulamam. neyse bakalim dr ne diyecek..

arkdaşlar bu çok hassas bi konu hemen doktora gidin bence kullanabileceğiniz kremleri verir doktor hiç olmazsa acılarınız azalır ben kızıma hamileyken hemoroid başlamışdı hiç önemsemedim çok acı yediğim zamanlar geberiyodum ama geçiştiriyodum bir şekilde kızımda 9 ay 14 sonra doğunca baskı yapmış zaten acısını çekmemek için kabızlığı tercih ediyosun doğumdan sonra ne acılar çekdim ağlaya ağlaya emzirdim kızımı ayakda emziroydum saatlerce ne iğrenç bişi ya sonra doktora gittimki neler olmuş hemoroid acısı çekmemek uğruna kabızlığı tercih ettigim içim makatım yırtılmış yeni sezeryan olmuşum zaten karnımda bi kesik hemen doktor bi operasyondan geçirdi allah kimsenin başına vermesin 4 gün kalkamadım çocugu emziremiyorum lanet olsun bide kaynanamdaydım amann hatırladım bak acılarım depreşdi velhasıl sakın ihmal etmeyin arkadaşlar hemen bir doktora gidin birde sıcak su soğuk su denemeyin ben günlerce sıcak batikonlu suya oturdum yırtıgı iyice yırtmışdı saolsun.

dr bana eğer çok ağrın olursa fitil veririm dediydi ben de henüz dayanabiliyorum die ilaç kullanmak istemedim ama eğer dayanılmaz ise dr nuza tabii ki danışın ve bu dönemde sakın bitkisel de olsa sormadan dr.a bişi kullanmayınnnn

kızlar hamileyken böyle bir şeyleri kaynatıp filan kullanmayın her bitkinin bir yan etkisi olabiliyor hamilelikte her şey kullanılamaz doktorunuza danışın veya doğumdan sonrasını bekleyin

kızlar hamileyken böyle bir şeyleri kaynatıp filan kullanmayın her bitkinin bir yan etkisi olabiliyor hamilelikte her şey kullanılamaz doktorunuza danışın veya doğumdan sonrasını bekleyin

kesinlikle katılıyorum ayrıca patlıcan başlı başına nikotin zengini..

Benim basurum çok kötü:KK43:(((
Ne yapabilirim
Kantaron yağı falan sürüyorum ama acaba zararı olurmu ki bebeğe?????

Dr. um "agrin cok olursa krem ve/veya fitil veriyorum" dedi, ama ben simdilik kremsiz idare ediyorum, israrla suyun sicaklik derecesini de sordum
(soguk mu sicak mi diye:) vereliniortak cok siserse ve agriliysa soguk dedi. Ben de ilik su uygulamasi yapiyorum tek o bölgeye. insallah gecer. okudugum bilgilere göre de cok oturmamak gerekiyormus, yani yapabiliyorsaniz arada bir yürüyüs yapin, hareket edin, dolasim sistemi calissin yanikaydirigubbakcemile2 bir de kabiz olmayin :kedi:
bu sogukta da nerde yürüyeceksek :hulya:
Hepinize sagliklar dilerima.s.

Son düzenleme:
X