çatlaklar için vazelin kullanmak zararlımı

denizkxixzxixl

o bir bücür cadı
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
1.943
7
merhaba anne adayları.
24. haftamdayım ve çatlaklar için badem yağlı losyon ve beyaz vazelini karıştırarak kulanıyorum. yanlız vazelindeki petroleum maddesinin gebeikte zararlı olduğunu duydum.bu konuda bilgisi olan yada benim gibi vazelin kullanan var mı

ben dün 2 adet bebe yağı aldım.;Vazelinin kıvamından da çok hoşlanmıyorum çünki.bebe yağının birinde doğal badem yağıda var.
Ben kullanmadım canım ama bebe yağı daha rahat olmazmı senin için...

banyodan sonra vücut nemliyken sürülen bebe yağı çok iyi geliyo.Çok güzel nemlendiriyo.Ben banyodan sonra bazen badem yağı bazen bebe yağı sürüyorum.Gün içinde de susam yağı.Vazelinin gerçekten kıvamı çok koyu sürmek zor içinde de zararlı madde varsa başka bişey kullan bence.

merhaba anne adayları.
24. haftamdayım ve çatlaklar için badem yağlı losyon ve beyaz vazelini karıştırarak kulanıyorum. yanlız vazelindeki petroleum maddesinin gebeikte zararlı olduğunu duydum.bu konuda bilgisi olan yada benim gibi vazelin kullanan var mı

canım ben en başından beri hep bebe yağı kullandım ama cildim çok kuru olduğu için yalnız bebe yağı yeterli gelmedi ve pul pul dökülmeler kaşınmalar oldu bir müddet sonra.bebekler için olan vazelin vardı bende her zaman kullanırım cildim kuru olduğu için onu kullandım ve ne kuruma ne kaşınma kalmadı hiçbir zararıda olmadı çok şükür.ama sen yinede sor dr na istersen.

hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri bebe yağı kullanıyorum, ama karnım büyüyüp gerilmeye başladı ve artık bebeyağı yetmiyor. göbeğimin yan tarafları pulpul resmen.
vazelin oldukça kıvamlı evet ama ben niveanın bademyağlı bakım losyonu ve beyaz vazelini avcumda iyice karıştırarak sürüyorum, çok iyi geldi, pullanmalar geçti ama bu petroleum maddesinin zararlı olduğunu duydum burdan, mesaj yazan kimdi ve topic hangisiydi bulamıyorum.

hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri bebe yağı kullanıyorum, ama karnım büyüyüp gerilmeye başladı ve artık bebeyağı yetmiyor. göbeğimin yan tarafları pulpul resmen.
vazelin oldukça kıvamlı evet ama ben niveanın bademyağlı bakım losyonu ve beyaz vazelini avcumda iyice karıştırarak sürüyorum, çok iyi geldi, pullanmalar geçti ama bu petroleum maddesinin zararlı olduğunu duydum burdan, mesaj yazan kimdi ve topic hangisiydi bulamıyorum.

ben şuan 23. haftadayım.. sadece bebe yağı kullanıyorum her sabah banyodan sonra..
normal şartlarda zaten cildim kurudur.. ama şimdilik herhangi bir çatlak ya da pullanma olmadı neyseki..
umarım böyle devam eder..

Susam yağı ve badem yağını dönüşümlü olarak kullanıyorum çok geriliyor acıyor yağlayınca bayağı iyi geliyor....

ben sadece badem yağı kullanıyorum çatlaklarım daha yeni başladı birde üşenmesem sürmeye daha iyi olcak ama birkaç defa vazelinle badem yağını karıştırıp kullandım

hiç çatlağım olmadan hamileliğimi tamamladım ki çatlamaya çok müsait cildim. yani vazelin ve niveanın badem yağlı losyonunun faydasını gördüm. umarım zararı olmamıştır.

daha bugün doktoruma sordum kesinlikle hiçbir zararı olmaz kullanabilirsin dedi doktorum bulunduğum yerin en iyi doktorlarından ayrıca eşimde doktor o da hiçbir zararı olmaz diyor

daha bugün doktoruma sordum kesinlikle hiçbir zararı olmaz kullanabilirsin dedi doktorum bulunduğum yerin en iyi doktorlarından ayrıca eşimde doktor o da hiçbir zararı olmaz diyor

vazelinden mi bahsediyorsun arkadaşım. bende kullanmayı düşünüyorum cevaplarsan sevinirim.

vazelin çok iyi birşey değil ama ilk üç aydan sonra cilde sürülen birşeyin çok fazla zararı olmazmış.
Yine de doğal yağları tercih edin, ya da paraben ve petrol ürünleri içermeyen kremleri.

canım doğal bir çare istiyorsan şayet ben sana zeytinyağını öneririm. zeytinyağındaki E vitamini çatlakların oluşumunu önlemek için ideal zira çatlaklar E vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor. içinde E vitamini olan herşeyi tüketin bol bol başta fındık ve bol bol su..
ben henüz hiç çatlamadım.

ben 26 haftalık hamileyim ve 15 kilo aldım
maşallah hiç çatlağım yok
banyodan sonra vücudum ıslakkken bol bol bebeyağı sürüyorum
karnıma bacaklarıma basenlerime ve göğüs bölgeme
he bir de günde 3 litre su içiyorum

Son düzenleme:
hiç çatlağım olmadan hamileliğimi tamamladım ki çatlamaya çok müsait cildim. yani vazelin ve niveanın badem yağlı losyonunun faydasını gördüm. umarım zararı olmamıştır.

bana da bir arkadasim niveanin badem yagli losyonunu onermisti,hamileliginde bir tek o kurtarmis kasinti ve pullanmadan.Bende simdi kendimde deniyorum bakalim,banyo sonrasi butun vucuda bebe yag ve karin bolgesine ekstra nivea badem yagli losyon.Umarim bende de ise yarar,her ne kadar cilt tipiyle alakali olsa da elimizden geleni yapmamiz lazim.

X