AÖF Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü tercih eden var mı?

happycat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2009
6
0
Bu yıl yeni açılan bir bölümde okuyacak olmak beni biraz korkutuyor. Edebiyat okumanın ağır olduğu söyleniyor. Çeşitli dershanelerden bilgi aldım; ama hangisine gideceğimi bilemiyorum. Dershanelerle ilgili tavsiyesi olan var mı?
Ben de araştırmaya devam ediyorum, iyi bir yer bulursam sizi bilgilendiririm.:kahve:

canım öncelikle hayırlı olsun
evet Edebiyat cidden çok zor,ağır bir bölüm
hatta aöf nasıl bu bölümü açmış diye çok şaşırdım ben:1shok:
derslerini,içeriklerini iyice incele derim
benim kuzenim okuyor örgün eğitimde
hiç de hafife alınacak tarzda dersler değil kafamçokkarıştı
ve edebiyat bitiren birinin diplomasının yanında
çok fazla bilgi birkiminin de olması gerekiyor
kütüphanelerle ve kitaplarla oldukça içli dışlı olman gerek
Umarım başarılı olursun
dershane olarak en iyisi Tasarı ve Murat diye biliyorum ben
bulunduğun ilde şubeleri varmı bilmiyorum ama
varsa bi görüş derim
başarılar a.s.

çok teşekkür ederim öncelikle. Bölüme yavaş yavaş alışıyorum. Birçok dershaneden bilgi aldım. Dershane desteği olmadan yapılabilecek bir bölüm değil. ilginiz için tekrar teşekkür ederim.a.s.

arkadaşlar yaaacil yardıma ve bilgiye ihtiyacım var lütfen bilen yazsın ben meslak lisesi bilg.bölümü mezunuyum bu sene sınava girmeyi düşünüyorum ve aöf t.dili ve edeb.yazmak istiyorum şansım nedir kaç puan almam gerek kat sayı falan nasıl olacak lütfen bilen yazsınn

Merhaba. Ben de bu bölüme yeni kayıt yaptırdım. Bölümü zor bulan arkadaşlar var ama ben o kadar da zor olduğunu düşünmüyorum. Zaten koca sene boyunca toplam 6 ders alıyoruz. Bir de örgün okuduğumuzu düşünsenize, onlar bir dönemde bizim 1 senede aldığımızdan daha fazla ders alıyorlar. Osmanlıca diğer derslere nazaran zor ama kendi açımdan dershaneye gitmeden de yapabileceğim bir ders. Eminim yeterince çalışan herkes de yapabilir. 2.sınıf derslerini bilmiyorum, belki o zaman düşüncelerim değişir ama en azından ilk senenin dersleri insanı o kadar da zorlayacak türden değil.

Bir de şu var, sadece okulun bize verdiği derslerle ve kaynaklarla sınırlı kalırsak sadece diploma sahibi oluruz ki bu bana hiç tatmin edici ve yeterli gelmiyor. Ben istiyorum ki, mezun olduğumda bu alanda gerçekten bilgi, birikim sahibi olduğumu hissedeyim, kendimi yeterli göreyim. O yüzden bir arkadaşında dediği gibi kitaplarla, kütüphanelerle içli dışlı olmak, çalışmak çok önemli.

elfidaaa, bu bölüme girmek için YGS'de herhangi bir puan türünde barajı aşman yeterli. 10.000 kişilik kontenjanı var, o yüzden sanmıyorum ki tercih edipte tutturamayasın. Ben 320 puanla girdim, daha düşük ve yüksek puanla girenler de var.

Merhaba. Ben de bu bölüme yeni kayıt yaptırdım. Bölümü zor bulan arkadaşlar var ama ben o kadar da zor olduğunu düşünmüyorum. Zaten koca sene boyunca toplam 6 ders alıyoruz. Bir de örgün okuduğumuzu düşünsenize, onlar bir dönemde bizim 1 senede aldığımızdan daha fazla ders alıyorlar. Osmanlıca diğer derslere nazaran zor ama kendi açımdan dershaneye gitmeden de yapabileceğim bir ders. Eminim yeterince çalışan herkes de yapabilir. 2.sınıf derslerini bilmiyorum, belki o zaman düşüncelerim değişir ama en azından ilk senenin dersleri insanı o kadar da zorlayacak türden değil.

Bir de şu var, sadece okulun bize verdiği derslerle ve kaynaklarla sınırlı kalırsak sadece diploma sahibi oluruz ki bu bana hiç tatmin edici ve yeterli gelmiyor. Ben istiyorum ki, mezun olduğumda bu alanda gerçekten bilgi, birikim sahibi olduğumu hissedeyim, kendimi yeterli göreyim. O yüzden bir arkadaşında dediği gibi kitaplarla, kütüphanelerle içli dışlı olmak, çalışmak çok önemli.

elfidaaa, bu bölüme girmek için YGS'de herhangi bir puan türünde barajı aşman yeterli. 10.000 kişilik kontenjanı var, o yüzden sanmıyorum ki tercih edipte tutturamayasın. Ben 320 puanla girdim, daha düşük ve yüksek puanla girenler de var.

bende ayni dusuncedeyim, bu bolumun en zor dersi osmanlica gibi gorunuyor ve ben simdiden osmanlicaya bakmaya basladim, inan basit kelimeleri okuyabiliyorum ve hic kuran, eski harfte bilmezdim, zaten sosyal derslerin ozelligi kendi kendine calisilabiliyor olmasi, sozel dersler icin bir baskasinin yapacagi bir sey yok ne kadar calisirsak o kadar ogreniriz. kolay gelsin ve basarilar

dershaneye gitmeyi veya ders almayı düşünüyorsanız yardımcı olurum.özellikle Osmanlıca da ve orhun uygurdan

X