Tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelermizi paylaşalım

NAZLI_87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2009
899
1
36
:ecrin_bebek: MRB KIZLAR BEN 22 YAŞINDA 1 YILLIK EVLİYİM 2 AYLIK EVLİYKEN HAMİLE KALDIM DÜNYALAR BENİM OLDU AMA 10 HAFTADA BOŞ GEBELİK DİYE ALINDI benneyaptımki SONRA 3 AY KORUNUP TEKRAR KALDIM BU SEFERDE BİR CUMA SABAHI KALKTIĞIMDA HİÇ BELİRTİ YOKTU SANKİ BEBEĞİM GİTMİŞTİ HEMEN DOKTORA GİTTİK KESE GÖRÜNMEDİ HCG 1,500 ÇIKTI DOKTOR DIŞ OLABİLİR DEDİ O KADAR KORKTUMKİ HİÇ UMURSAMADIM HALIDA KALDIRDIM İŞTE YAPTIM TEKRAR 5 GÜN SONRA TEKRAR GİTTİĞİMDE KESE GENE YOKTU HCG 584 E DÜŞMÜŞTÜ DEDİM TMM GİDİYO MELEĞİM BENİ TERK EDİYO ETESİ GÜN KANAMAM BAŞLADI KENDİ KENDİNE DÜŞTÜ GİTTİ MİNİĞİM :1no2: AMA FAZLA ÜZÜLMEDİM DIŞTAN ÇOK KORKMUŞTUM 19 AĞUSTOSTA DÜŞTÜ ŞUAN 2 ADETİ BEKLİYORUM SİZLERE SORUM TEKRAR NASIL KALDINIZ NE GİBİ TESTLERE TABİ KALDINIZ BENDEKİ SORUN SİZCE NEYDEN KAYNAKLIDIR HADİ KIZLAR GELİN YARDIM EDELİM BİRBİRİMİZE :teselli: :1hug:

canım bende iki düşük yaptım , düşük değil benimki ikiidede bebek kalp atımları alınmadıgı için kürtaj olmak zorunda kaldım.Şimdi doktora gidiyorum özele yani, testlere yeni başladık öncelikle simir testi yapacak , enfeksiyon yada mantar varmı diye bakıyor sonra da kan pıltılaşması varmı varsa derecesi ne ona bakılacak ondan sonra da rahim filmi çekiliyor galiba ama o en son aşama belki yapmayabiliriz dedi doktorum. Devlet hastaneleri 3 düşük olana kadar bekliyorlar üçden sorna testlere başlıyorlar bilgin olsun bir özele görün derim sana belkide çok basit bir nedenden dolayı düşük oluyordur canım

CNM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN UMARIM SORUN NEYSE BİRAN ÖNCE ÇARESİ BULUNUR VE BİZİM GİBİ OLAN HERKES SAĞLIKLA BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALIR CNM SANA MALİYETİ NE OLDU BU TESTLERİN BİRDE SONUÇLARINI MUTLAKA YAZ BEKLİYORUM TAMAMMI UMARIM HERŞEYİN TEMİZDİR AMA BENİM ELTİMDE SENİNLE AYNI OLDU TROMFOBİLİ YANİ KAN PIHTILAŞMASI BULUNDU 9 AY BOYUNCA KARNINA İĞNE YAPTI ŞUAN NURTOPU GİBİ KIZI VAR SENDEDE BU SORUN OLABİLR AMA SAKIN ÜZÜLME ÇOK BASİT TEDAVİSİkaydirigubbakcemile5

bakalım canım iyi dileklerin için sagol bu ayın 27 inde bir sorun çıkmazsa simir olcam işte canım , yavaş yavaş başladık tahlillere bir an önce bir çözüm buluruz inşallah canım . Darısı bizim başımıza

Haklısın cnm malıyetı yÜksekmı bende kısmetse bayramdan sonra yaptırıcam ona Öre hazırlarım kendımı ben ınanıyorum tedavıden sonra bızde anne olucaz rabbımız dualarımız kabul edıcek bız rabbımızı sevıyoruz oda kullarını seven sevdıĞını gerı Çevırırmı yeterkı yÜrekten ısteyelım

:ecrin_bebek: MRB KIZLAR BEN 22 YAŞINDA 1 YILLIK EVLİYİM 2 AYLIK EVLİYKEN HAMİLE KALDIM DÜNYALAR BENİM OLDU AMA 10 HAFTADA BOŞ GEBELİK DİYE ALINDI benneyaptımki SONRA 3 AY KORUNUP TEKRAR KALDIM BU SEFERDE BİR CUMA SABAHI KALKTIĞIMDA HİÇ BELİRTİ YOKTU SANKİ BEBEĞİM GİTMİŞTİ HEMEN DOKTORA GİTTİK KESE GÖRÜNMEDİ HCG 1,500 ÇIKTI DOKTOR DIŞ OLABİLİR DEDİ O KADAR KORKTUMKİ HİÇ UMURSAMADIM HALIDA KALDIRDIM İŞTE YAPTIM TEKRAR 5 GÜN SONRA TEKRAR GİTTİĞİMDE KESE GENE YOKTU HCG 584 E DÜŞMÜŞTÜ DEDİM TMM GİDİYO MELEĞİM BENİ TERK EDİYO ETESİ GÜN KANAMAM BAŞLADI KENDİ KENDİNE DÜŞTÜ GİTTİ MİNİĞİM :1no2: AMA FAZLA ÜZÜLMEDİM DIŞTAN ÇOK KORKMUŞTUM 19 AĞUSTOSTA DÜŞTÜ ŞUAN 2 ADETİ BEKLİYORUM SİZLERE SORUM TEKRAR NASIL KALDINIZ NE GİBİ TESTLERE TABİ KALDINIZ BENDEKİ SORUN SİZCE NEYDEN KAYNAKLIDIR HADİ KIZLAR GELİN YARDIM EDELİM BİRBİRİMİZE :teselli: :1hug:

canım öncelikle çok geçmiş olsun ama merak etme yalnız değilsin. bende 3 tane düşük yaptım. sanırım şuan 2 tane düşüğün var. bunun araştırmasını bir üniversite hastanesinde yaptırmanı özelliklede hacettepeyi tercih etmeni isterim. biz 2. düşükten sonra gazi hastanesinde boşa zaman harcadık. kadın doğum alanında en iyi hocalar hacettepede. tekrarlayan düşüklerde en çok kan pıhtılaşması testlerini yapıyolar. aklıma gelenler bunlar: mthfr 677, mthfr1298, faktör v leiden, pa -1 , sonra triod hormonu testleri, tsh, t3, t4, prolaktin hormonuna, yani genel hormonlara bakılıyo. rahim içi histereskopi denilen bir yöntemle inceleniyo yani perde varmı, çift rahimmi yapışıklık varmı falan diye. başka aklıma gelen bağışıklık sistemine baktır bebeği vücut yabancı bir madde gibi algılıyomu falan diye. zaten hocalara gidince seni yönlendiriyolar. parası fazla gelmezse lütfü hoca var hacettepenini profu. ben ona gidiyorum. diışarıda muayenesi var. 230 alıyo. gayette memnunum. tavsiye ederim yani.

merhaba kızlar ben 3 düşük yaptım ikisi kalp atışı durduğu diğeri ise erken su kesesi boşaldı. düşüklerimin araştırılması yapılırken önce rahim filmi çekildi , sonra kromozom analizi eşimin ve benim, pıhtılaşma faktörleri, brucella testleri, toxoplazma testleri, faktör5,smear, düşen çocuğun kromozomları ama hiçbirinde birşey çıkmadı sebepsiz oluyor işte. şimdi aralık ocak gibi yeniden deneyeceğim ama bu sefer hamile kalmadan önce önlem olarak kanı sulandırıcı iğne tedavisine başlayacaklar bu hem bebeğin plasentasını besliyor hemde vücuttaki kan akışını düzenliyormuş bakalım deneyip göreceğiz. tahlillerini üniversite hast. yaptırabilirsin. tabii özel bir doktorun olursa..

merhaba kızlar ben 3 düşük yaptım ikisi kalp atışı durduğu diğeri ise erken su kesesi boşaldı. düşüklerimin araştırılması yapılırken önce rahim filmi çekildi , sonra kromozom analizi eşimin ve benim, pıhtılaşma faktörleri, brucella testleri, toxoplazma testleri, faktör5,smear, düşen çocuğun kromozomları ama hiçbirinde birşey çıkmadı sebepsiz oluyor işte. şimdi aralık ocak gibi yeniden deneyeceğim ama bu sefer hamile kalmadan önce önlem olarak kanı sulandırıcı iğne tedavisine başlayacaklar bu hem bebeğin plasentasını besliyor hemde vücuttaki kan akışını düzenliyormuş bakalım deneyip göreceğiz. tahlillerini üniversite hast. yaptırabilirsin. tabii özel bir doktorun olursa..

ıyyyy dilay desene ben daha testlere bile başlamamışım daha çok yol almam lazım , ben şimdi simir testi ile tekrardan hormon testi gibi birşey yapacak ama görünüşe göre daha çok yol almam lazım , bende aralıkta hamile kalırım diye düşünüyordum ama testlerin olması sonuçlarının alınması uzun sürüyor bu gidişle aralık işi yaş gibi... Allah yardımcımız olsun canım.Umarım benimde testlerim erken biterde seninle aralık ocak gibi hamile kalırız kız:Saruboceq:

canım öncelikle çok geçmiş olsun ama merak etme yalnız değilsin. bende 3 tane düşük yaptım. sanırım şuan 2 tane düşüğün var. bunun araştırmasını bir üniversite hastanesinde yaptırmanı özelliklede hacettepeyi tercih etmeni isterim. biz 2. düşükten sonra gazi hastanesinde boşa zaman harcadık. kadın doğum alanında en iyi hocalar hacettepede. tekrarlayan düşüklerde en çok kan pıhtılaşması testlerini yapıyolar. aklıma gelenler bunlar: mthfr 677, mthfr1298, faktör v leiden, pa -1 , sonra triod hormonu testleri, tsh, t3, t4, prolaktin hormonuna, yani genel hormonlara bakılıyo. rahim içi histereskopi denilen bir yöntemle inceleniyo yani perde varmı, çift rahimmi yapışıklık varmı falan diye. başka aklıma gelen bağışıklık sistemine baktır bebeği vücut yabancı bir madde gibi algılıyomu falan diye. zaten hocalara gidince seni yönlendiriyolar. parası fazla gelmezse lütfü hoca var hacettepenini profu. ben ona gidiyorum. diışarıda muayenesi var. 230 alıyo. gayette memnunum. tavsiye ederim yani.
HAKLISIN CNM YORUMLAIN İÇİN TEŞEKKÜRLER PEKİ ŞUAN SENDE BİR SORUN ÇIKTI NE DURUMDASIN HAMİLE KALIRSAN HABERİMİZ OLSUN PAYLAŞ BİZİMLE ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN KIZLARkaydirigubbakcemile5

CNM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN UMARIM ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA KUCAKLARIMIZ BOŞ KALMAZ BENDE BAYRAMDAN SONRA NASİP KISMETSE BAŞLAYACAĞIM BİZİ BİLGİLENDİR TMM CNM vereliniortak

Kızlar varya bir hamile kalırsak hep birlikte olacak sanırım bu vallahi olay olur kk kulubu bayram ilan eder kızlarrrrrrrr

Kızlar varya bir hamile kalırsak hep birlikte olacak sanırım bu vallahi olay olur kk kulubu bayram ilan eder kızlarrrrrrrr

İnşallah canım yeni yılda hepimiz hamile olucaz , en önemlisi saglıklı bir hamilelik yaşayıp saglıklı bebekler dünyaya getircez :Saruboceq:

ıyyyy dilay desene ben daha testlere bile başlamamışım daha çok yol almam lazım , ben şimdi simir testi ile tekrardan hormon testi gibi birşey yapacak ama görünüşe göre daha çok yol almam lazım , bende aralıkta hamile kalırım diye düşünüyordum ama testlerin olması sonuçlarının alınması uzun sürüyor bu gidişle aralık işi yaş gibi... Allah yardımcımız olsun canım.Umarım benimde testlerim erken biterde seninle aralık ocak gibi hamile kalırız kız:Saruboceq:

canım araştırılma süreci biraz uzun sürüyor eğer ayrıntılı testler yaptırırsan. ben mesela karyotip sonucumu daha dün aldım 2,5 ayda çıktı onda da birşey çıkmadı test yaptırıyorum ama hepsi normal sevinmeli miyim bilmiyorum çünkü 3 düşüğe neden olabilecek hiç bir bulgu bulunamıyor. bende kışa gebeliği yeniden düşünüyorum ama zaman yaklaştıkça korkuyorum bebeklerimin ikiside birden bire kalp atışları durması sonucu öldü . yeniden aynı şeyi yaşarım diye korkuyorum..... doktorlar sana ne dedi. seninde aynı şeklide durmuş galiba. senin yaptırman gereken ilk test pıhtılaşma faktörlerin olmalı çünkü genelde kalp durmasında bu etken oluyormuş ama bende bu da normal çıktı. inşallah isteyen herkes en kısa zamanda hamile kalır.

CNM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN UMARIM ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA KUCAKLARIMIZ BOŞ KALMAZ BENDE BAYRAMDAN SONRA NASİP KISMETSE BAŞLAYACAĞIM BİZİ BİLGİLENDİR TMM CNM vereliniortak

teşekkür ederim Nazlıcım. umarım hepimiz en kısa zmanda o güzel duyguyu yaşarız ee desene ilk sevindirici haberi senden duyacağız ...

canım araştırılma süreci biraz uzun sürüyor eğer ayrıntılı testler yaptırırsan. ben mesela karyotip sonucumu daha dün aldım 2,5 ayda çıktı onda da birşey çıkmadı test yaptırıyorum ama hepsi normal sevinmeli miyim bilmiyorum çünkü 3 düşüğe neden olabilecek hiç bir bulgu bulunamıyor. bende kışa gebeliği yeniden düşünüyorum ama zaman yaklaştıkça korkuyorum bebeklerimin ikiside birden bire kalp atışları durması sonucu öldü . yeniden aynı şeyi yaşarım diye korkuyorum..... doktorlar sana ne dedi. seninde aynı şeklide durmuş galiba. senin yaptırman gereken ilk test pıhtılaşma faktörlerin olmalı çünkü genelde kalp durmasında bu etken oluyormuş ama bende bu da normal çıktı. inşallah isteyen herkes en kısa zamanda hamile kalır.

bence sevinmelisin canım sonuçlarının iyi çıkmasına çok sevindim , insanın içinde bir korku oluyor haklısın acaba buda öyle olurmu diye , evet benimde bebekleirm seninkiler gibi kalp atımları olamdıgı için kürtaj oldum.Allahım yüzümüze gülsün canım , daha pıltılaşma testleri yapmadılar o testler ne kadar zaman sonra çıkıyor canım daha bana ayın 27sinde simir yestiyle adını bilmedigim bir test yapacakmış.Sadece sanamı yaptılar canım pıltılaşma testini yoksa eşinede yapıyorlarmı , çok soru soruyorum kusuruma bakma canım ama sende bilirsinki içinde bulundugumuz durum insanı biraz böyle meraklı ve aceleci yapıyor.

bence sevinmelisin canım sonuçlarının iyi çıkmasına çok sevindim , insanın içinde bir korku oluyor haklısın acaba buda öyle olurmu diye , evet benimde bebekleirm seninkiler gibi kalp atımları olamdıgı için kürtaj oldum.Allahım yüzümüze gülsün canım , daha pıltılaşma testleri yapmadılar o testler ne kadar zaman sonra çıkıyor canım daha bana ayın 27sinde simir yestiyle adını bilmedigim bir test yapacakmış.Sadece sanamı yaptılar canım pıltılaşma testini yoksa eşinede yapıyorlarmı , çok soru soruyorum kusuruma bakma canım ama sende bilirsinki içinde bulundugumuz durum insanı biraz böyle meraklı ve aceleci yapıyor.

seni çok iyi anlıyorum canım. çünkü aynı şeyleri bende 3 kez yaşadım insan ister istemez nedenini bilmek istiyor ama herzaman bir neden bulunamıyor. eşime ve bana yapılan sadece kromozom analizi ,diğer testler hep bana yapıldı pıhtılaşmada bunlardan biri. bu test 2-3 günde çıkıyor . yine buradan sana yapılan testleri paylaşırız şuan için benim bütün testlerim tamamlandı birşey çıkmadı hiçbirinde...tıpta benim durumum sebepsiz yere düşükmüş. şimdi tedbir amaçlı iğne tedavisine başlayacağım bakalım sana ne diyecekler...

kızlar hepinize geçmiş olsun.. benim iki düşüğüm oldu, ikinci daha doğrusu düşmedi de gelişiminde bozukluk olduğu için 9 buçuk haftalıkken aldılar.. bebeği genetik teste yolladık kendi isteğimizle (tekrarlayan düşüklerde sıklıkla genetik sorun görülüyor diye okumuştuk netten, bir de kendi doktorum dışında ünlü bir doktora gitmiştim daha test mest yapılmadan hikayemi dinleyince sizde ya genetik sorun var ya da pıhtılaşma demişti)
insanın koktuğu başına gelirmiş bebekte genetik sorunLAR çıktı.. sorunlar diyorum bebek 69XXX yani normal insandan 23 kromozom daha fazlaydı.. meğer bu mol gebelik denilen bir belaymış... kürtajdan sonra kanamalar sürdü rahimden dökülüp gitmesi iki ayımı aldı, her hafta Bhcg denilen hamilelik hormonu için kan vermekle ve düştüğünü beklemekle geçti..
bu sıkıntıları yaşarken bir de kendimize gidelim genetik test yaptıralım dedik, genetik merkeze eşimle b,irlikte gidip kendi kendimize kan verdik.. sonuçlar 15-20 gün sanırım sürdü.. mart-nisan gibiydi aldık ki daha derdimiz bitmemiş dedik.. eşimde translokasyon denilen bir genetik sorun çıktı, raporda sağlıklı bebek şansı %15 diyor ve illa ki PGT denilen bir yöntemin kullanıldığı tüp bebek ile anne olabileceğimi söylüyorlar..
biz ilkin olayın vehametinide anlamadık ama PGT hem çok çok pahalı hem de zor bir tedavi.. Allahım yüzümüze bakar inşallah da hayırlısıyla anne oluruz
sizlere bu tecrübeleden sonra tavsiyem ilk test olarak genetik test yaptırın (biz kişi başı 150 ödedik).. sonra onda inşallah bir şey çıkmazsa pıhtılaşma faktörlerine baktırın.. sonra da rahim filmine sıra gelir.. gerçi bizler hamile kalabiliyoruz, rahimde yapışıklık olsa hamile kalmak çok zor
ama dediğim gibi ihmal etmeyin ve testlerinizi yaptırın.. tek düşük yapmanın önemi yok ama arka arkaya düşük tehlike sinyali içeriyor.. iyi bir doktora görünü mutlaka, öyle ara yerlerde basit klinikelrde vakit kaybetmeyin.. ya tam teşekküllü devlet ya da maddi gücünüz yeterliyse büyük bir özel hastaneye gidin ve durumunun araştırın..
tabi hiç bir neden de bulunmayabilir, pek çok kişi sebepsiz infertilite yaşıyor (daha doğrusu sebebi bugünkü tıpla tespit edilemeyen infertilite yaşıyor).. onda da normal yoldan tutamayanlara tüp beek yapıyorlar, gerekirse bebekleri anne karnına yerleştirmeden önce inceliyorlar..
Rabbim dermansız dert vermesin
sevgiler

Pgt06 Çok bÜyÜk geÇmıŞ olsun cnm rabbım dermansız dert vermesın kımseye en azından tÜp bebekle hamıle kalabıleceksın ve rabbım ızın verırıse anne olabıleceksın buan sevınmelısın bence ya sebepsız yere hıÇ kalamayanlar bıde onları dÜŞÜnmek lazım tek yapmamız gereken bıraz sabırle o temız yÜreklerımızı rabbımıze yÖneltmek gÖnÜlden dua etmek ıstemek

Ya kızlar asıl ben ne yapayım sız gene kalp atıŞlarını bıle duydunuz bende hıÇbırı olmadı bırını boŞ gebelık dıye aldılar dıĞerını hıÇ gÖreemdım bıle kese hıÇ oluŞmadan dÜŞtÜ bende bebek hıÇ olŞmuyor sadece tek ıı yÖnÜm sızler gıbı hamıle kalabılmem henÜz araŞtırmada olmadı bende Üstelık 2 cı adetımı hala olmadım en son 22 eylÜlde olmuŞtum yoksa kıstmı Çıktıkı yaaa Çok korkuyorum

X