Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar bıoxcın, susam yağı ve maya

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

sempatikcadi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2009
218
0
36
Slm kızlar aranıza yeni katıldım. Aslında okuyucu olarak uzun zamandır takip ediyorum forumu. Şimdi öncelikle hepinize teşekkür ediyorum sayenizde saç sorunumu büyük ölçüde azalttım. Biliyorum okurken birçok arkadaşımız ya bunları yaparsam daha kötü olursa diye düşünüyordur bende öyle düşündüm çünkü. Ama ben sizlere dökülen saçlarım için uyguladıklarımı söyleyeceğim umarım işinize yarar.
Bundan 3 ay kadar önce saçlarımı 2 defa açıcıyla açtık üstüne 1 defa kendinden açıcılı loreal ın boyasını 1defada normal boya olmak üzere boyadık. Bu işlemlerde 2 açıcı araısıonda 1 hfta ve 2 boya arasındada 1 hafta var. Anlayacağınız kendi saçlarıma kendim kastettim. Saçlarım siyah ve işin kötüsü 1 yıl kadar önce siyah boya atmıştım. Gelde bu saçın rengi aç derken birçok işlem yaptım. Niye bir defa demeyin 1. yi yaptım renk farkları oldu böyle böyle 2,3 filan düzelsin derken. neyse en son istediğim renk oldu ama gelingörinki saçlarım çok yıpradı koptu ve dökülüyordu. Hemde öyle çok dökülüyorduki her banyoda koskocaman bir yumak oluyordu. Çok üzlüyordum saçlarıma çok korktum kel kalmaktan. Korkudan banyoya giremiyordum. Sonra bıoxcın aldım 1 aya yakın kulllandım ama açıkcası bende pekde faydası olmadı diyebilirim yani çok az farketti. Ama ısrarla devam ettim bir yandanda doğal yöntemleri arıyordum. Kuaföre gittim saçlarım belime yakındı omuzlarımdan 4 parmak aşağısında kestirdim (kısa saç sevmediğim için). Sonra saçlarıma bu forumda bir arkadaşın bahsettiği maya maskesini yaptım. Nasıl yaptığıma gelince
yaş mayalardan küçük bir paket ve 1 bardak sıcak su
mayayı suda erittim ılıyınca saç diplerime masaj yaparak sonra da tümüne yedirerek sürdüm. başıma bir poşet ve havlu geçirdim 1 saate yakın bekledim. sonra banyo ve banyodan sonra koku olmuyo ama başınızdayken ve yıkarken maya kokusu iğrençççç.
(Kızlar ben maya olayını yapmaya çok zor karar verdim ya daha kötü olursa diye ama bende birşey olmadı tabi kişiden kişiye değişebilir bilemem ama bütün saça yapmadan saçınız bir kısmında deneyin ben kulak arkasında denemiştim.)
maya bakımından sonra saçlarınız biraz canlanacak emin olun farkediyorsunuz bu canlılığı.
ben aşağı yukarı 4-5 gün sonrada saçıma susam yağı sürdüm ve 1 saat kadarda onu beklettim.
bu işlemlerde banyoda maskeleri suyla iyice durulayıp şampuan olarak bıoxcın kullandım. Yalnız bioxcın kullanan biri olarak şunu tavsiye ediyorum bıoxcın den sonra saçlarınızı mutlaka normal bir şampuanla yıkayın ama diplerine normal şampuanı değdirmeyin. Bioxcının etkisi gitmesin diye ben deydirmedim maske yapmadığımdada sadece bıoxcınla saç diplerimi yıkıyorum geri kalanı normal şampuan. Nedenine gelince benim saçlarımı bıoxcın tekbaşına çok kuruttu buda kopmaları çoğalttı ama başka şampuanla dipler hariç yıkayınca iyi ve saç kremi kullanıyorum uçlarına. Dün akşam banyoda saçlarımı taradım maskede yapmamıştım daha önce dökülen saçlartın nerdeyse 3/4 kadar saç döklüldü. Eskiden banyoda taramaya gerek kalmıyodu şofbenin altına geçince sırtımdan yumak yumak iniyordu tarak vurunca düşünün artık. Ama çok şükür şimdi taradımda eskisi kadar dökülmedi. Farkındayım çok uzun yazdım okurken sıkıldınız eminim ama kimsenin aklında soru işareti kalmasın diye ayrıntılı yazdım. ALLAH tan hepimize şifa vermesini diliyorum. İNŞALLAH hepimiz sağlıklı saçlara kavuşuruz...

Dediğim gibi maskeleri saçınızın bir kısmında deyip öyle karar verin.

X