Dolmanın yanında hangi yemekler gider?

Efla

bize bağışla Allahım
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
3.964
17
Etli veya zeytinyağlı dolma ve sarma yapınca yanına hangi yemekleri yapıyorsunuz?

Misafirim geldiğinde dolma yapmak istiyorum ama, yanında bir de ana yemekle beraber pilav olunca ikisi bir arada gitmiyor. benneyaptımki

Menüde dolmanın yanında neler yapılır?

Günlük ve özel menüleriniz için önerileriniz ne olur?

a.s.

canım dolma ve sarma bana göre ana yemek zatencokacimcoook
yanına başka bir yemek yapmana gerek yok bence
ben bunların yanına en çok salata ve cacığı yakıştırıyorumvereliniortak

çorba ve mantıyla sunuyorum tavuk yada et yemeği salata cacık komposto olabilir sebze yemeği veya pilav tercih etmiyorum

dolma olunca pilav olmaz zatenyasakkelime salata çorba olur bide tavuk olur.yada karnıyarık,kabak olabiliryerimseniben

dolma olunca pilav olmaz zatenyasakkelime salata çorba olur bide tavuk olur.yada karnıyarık,kabak olabiliryerimseniben

dolma ile pilavın bir arada olmayacağını biliyorum :)

tavuk, karnıyarık pilavsız yenmez gibi geliyor bana. benneyaptımki
ya dolmayı menüye katmayacağım, ya da sebze - et karışımı yemekler yapacağım ayrıca. ona göre deneyeceğim diğer menüleri artık.

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

misafir geldiğinde, daha fazla çeşit yapmaya dikkat ediyorum. genelde kalabalık geliyorlar, ancak yetiyor. yanında başka ana yemek şart bu yüzden.

karnıyarık pilavsız yenir canım neden yenmesin sen kendini zorlama zaten misafirlerde pilav yapmamış demez.çünkü dolma var.tavuğuda patatesli tencerede yaptınmı pilava gerek kalmazyerimseniben

etli dolmanın yanında mutla cacık ya da salata yaparım...

Cnm,zeytinyağlı olması şartıyla dolma veya sarma gibi yiyecekler benim misafir menümde,masamı süsleyen ara soğuklarımdan biridir.Ortaya büyük bir tabakta üstlerini veya yan taraflarını limon dilimleri ile süsleyerek servis yaparım.

Diğer soğuklarımda közlemiş kırmızı biber salatası,patlıcan salatası,havuç salatası ...vs 'dir.

Yanına bir çeşit çorba yaparım.

Ana yemeğim genellikle tavuk şinitseldir,yanına dondurulmuş patatesi fritözde kızartırım.Pilav yapmam.

Gelecek olan misafirlerime göre bir çeşitte börek yaparım.

Son olarakta mevsime uygun bir tatlı ikram ederim.Yaz ise sütlü bir tatlı,kış ise şerbetli bir tatlıdır.

Not:Birkaç gün sonra bu menümle ailemi akşam yemeğinde ağırlayacağım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
zeytinyağlı yaparsan eğer meze niyetine diğer yapacaklarını bozmaz kesinlikle pilavda olsa

Ama etli veya kıymalı yapacaksan zaten ana yemek yerine geçer
salata, çorba, hoşaf yada cacıkla süper olur

Cnm,zeytinyağlı olması şartıyla dolma veya sarma gibi yiyecekler benim misafir menümde,masamı süsleyen ara soğuklarımdan biridir.Ortaya büyük bir tabakta üstlerini veya yan taraflarını limon dilimleri ile süsleyerek servis yaparım.

Diğer soğuklarımda közlemiş kırmızı biber salatası,patlıcan salatası,havuç salatası ...vs 'dir.

Yanına bir çeşit çorba yaparım.

Ana yemeğim genellikle tavuk şinitseldir,yanına dondurulmuş patatesi fritözde kızartırım.Pilav yapmam.

Gelecek olan misafirlerime göre bir çeşitte börek yaparım.

Son olarakta mevsime uygun bir tatlı ikram ederim.Yaz ise sütlü bir tatlı,kış ise şerbetli bir tatlıdır.

Not:Birkaç gün sonra bu menümle ailemi akşam yemeğinde ağırlayacağım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

arkadaşa yardımcı oldu mu bilemiyorum belirtmemiş ancak bana yardımcı oldunuz teşekürler. güzel bir menü... bi gün lazım olur diye ekliyorum...:KK3:

yoğurtlu patlıcan veya biber kzıartması ,haydari vs gider yanına

arkadaşa yardımcı oldu mu bilemiyorum belirtmemiş ancak bana yardımcı oldunuz teşekürler. güzel bir menü... bi gün lazım olur diye ekliyorum...:KK3:

kontrol panelinden yazıyorum genelde... bu arkadaşa da aynı şekilde vaktiyle belirtmişim...

cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
teşekkürlerle mesaj sayılarını artırmak istemiyorum. diğer okuyan arkadaşlarımıza kolaylık olsun diye...
cevaplar bana yardımcı oldu, sizler de yararlanırsınız umarım...

ben özel bir misafirim geldiğinde zeytinyağlı biber dolmasını yada zeytinyağlı sarmayı ortaya koyuyorum isteyen ana yemekten evvel istediği kadar tabağına alıyor menüdeki normal ana yemeğimde sonrasında servis ediyorum

sevgli bambusi,
dolmadan önce güzel mis gibi çorba,
dolma,salata,turşu,cacık... vs
özellikle yoğurt pek yakışır...

Merhaba Bn eski bir üye ama ilk defa yazan biri yim bnde dolmanın yanına bir sulu yemekyaparım çorba salata zeytin yağlı fasulye bnce:kk77::kk77:

Dolma varken börek veya pilav pek mantıklı değil gibi. Çorba dolma-sarma fırında tavuk ve bir çeşit daha lazımsa sebze yemeği olmalı bence,salata,mezeler,tatlı

X