1 ayda 10 kilo

Fbuse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
121
1
Mucize Miami diyeti ile 1 ayda 10 kilo verin!

Dünyaca ünlü Amerikalı eDiets firmasının tecrübeli diyetisyenleri tarafından geliştirilen bu diyetle hem aç kalmayacaksınız hem de düzenli yemek yeme alışkanlığı kazanacaksınız. 1 haftalık programını verdiğimiz bu diyeti 4 hafta boyunca düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde sağlıklı bir şekilde 10 kilo vermenin keyfine varacaksınız.

Ulaşmayı düşündüğünüz kilo kaç olursa olsun, hangi diyeti seçerseniz seçin, kilo vermek için tek bir şart var; istemek. Eğer kilo vermeye kesin kararlıysanız ve ilk adımı attıysanız, çevrenizdekilerin sizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin.

Bu diyete başlayacağınız gün, farklı bir insan olarak uyanın. Yaşam stilinizi değiştirerek işe başlayın. Her zamankinden 30 dakika önce yataktan çıkın, egzersizle güne başlayın. Duşunuzu alıp, telaşsız kahvaltınızı edin. Işe gitmek üzere yola koyulduğunuzda egzersizin ve duşun canlandırıcı etkisini tüm vücudunuzda hissetmeye çalışın.

Yolda, yazın kaç kilo olacağınızı, giysilerin üzerinizde nasıl duracağını hayal edin. Kendi kendinizi diyet ve egzersizle birlikte yaşam stilinizi değiştireceğiniz konusunda motive etmeye çalışın.

Gelelim nüfusunun yarıdan fazlasının ortalama kilonun üzerinde olduğu Amerika'da büyük ilgi gören diyetimize... Dünyaca ünlü Amerikalı eDiets firmasının tecrübeli diyetisyenleri tarafından geliştirilen bu diyetle hem aç kalmayacaksınız hem de düzenli yemek yeme alışkanlığı kazanacaksınız. 1 haftalık programını verdiğimiz bu diyeti 4 hafta boyunca düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde sağlıklı bir şekilde 10 kilo vermenin keyfine varacaksınız.

Bu diyeti uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı bulunuyor. Diyeti uygularken belirtilenlere düzenli bir şekilde uymanız gereklidir.

* Ara öğünlerin önemi: Bu diyette, sabah, öğle, akşam gibi ana öğünlerin yanı sıra ara öğünler de en az onlar kadar önemlidir. Diyet yapan kişi, ana öğünlerinden birini yedikten 2 ya da 3 saat sonra bir açlık duygusu hisseder. Yemek arası tabir edilen ara öğünler sayesinde hem kişinin kan şekerinin düşmesi hem de açlık duyması engellenir.

* Diyette belirtilen oranda sıvı tüketilmesi diyetin en önemli unsurlarından biridir.

* Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan
meyve ve sebzelere diyette belirtilen ölçülerde
uyulmalıdır.

1. gün

Sabah: 1 adet meyve 1 fincan kahve, çay ya da su, 1 buçuk çorba kaşığı ufalanmış ceviz, 3 tatlı kaşığı az yağlı veya yağsız margarin, 1 fincan az yağlı veya yağsız süt, 2 buçuk dilim light tost ekmeği

Öğlen: 2 dilim ekmek 1/3 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız mayonez 1 orta boy kasede karışık yeşil salata 2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız salata sosu 1 adet meyve 4 dilim tavuk göğsü 1 buçuk dilim az yağlı veya yağsız peynir
30 gram fırında dilimlenmiş patates

Akşam:
Fırında tavuk (TARİFİ AŞAÐIDA)
1 porsiyon haşlanmış brokoli
Fırında patates
1 ufak kasede yeşil salata
1 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız
salata sosu,
1 adet meyve

Fırında tavuk tarifi
150 gram kemiksiz, derisiz göğüs tarafından tavuk, 1/4 kase az yağlı veya yağsız süt, 8 çorba kaşığı galeta unu, 2 tatlı kaşğı kuru biberiye otu

Fırını orta derecede ısıtın. Fırın tepsisi üzerine hafif yağlı kağıt yerleştirin. Tavuğu yıkayıp hafifçe kurulayın. Sütü çukur bir kaseye dökün. Başka bir küçük kasede biberiye ile galeta ununu karıştırın. Tavuğu süte batırıp daha sonra diğer kasedeki karışımı bunun üzerine dökün. Tavuğu tepsiye yerleştirin. 45 dakika pişirip servis yapın.

Garnitürü
Patatesleri her iki tarafından bir çatalla deldikten sonra mikrodalga fırında 4-5 dakika pişirin. Pişerken bir kere çevirin.
Önemli not
Fırını 250 derecede 40 dakika kullandıktan sonra tekrar kullanmadan iyice soğutun. Brokoliyi microdalga fırında 5 dakikada pişirin, yumuşamış olmasına dikkat edin. Patatesleri uzunlamasına dilimleyin. Brokoli ve kaşar peyniriyle karıştırın. Karışımı mikodalga fırında 45 saniye daha pişirip peynirin erimesini sağlayın.

2. gün

Sabah:
3 adet diyet galeta
2 adet meyve
¾ bardak az yağlı veya yağsız süt
1 fincan kahve, çay ya da su
½ kase yağsız yoğurt

Öğlen:
1 parça yağsız tavuk yanında mantar ve garnitür
1 ufak kasede karışık yeşil salata
2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız salata sosu
1 adet meyve
4 adet şekersiz bisküvi
1 bardak az yağlı veya yağsız süt

Yemek arasında:
150 gram patlamış mısır
Yarım bardak meyve suyu
(portakal veya greyfurt)

Akşam:
Meksika usulü tavuk (TARİFİ AŞAÐIDA)
1 ufak kase ölçüsünde yeşil salata,
1 adet meyve
2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız
salata sosu

Meksika usulü tavuk tarifi
2 adet tortilla (büyük marketlerde bulabilirsiniz), 120 gram derisiz, kemiksiz tavuk, karabiber, küçük bir soğanın üçte biri. 1 tutam acı biber, 2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız ekşi krema, 1 buçuk çorba kaşığı zeytinyağı, 60 gram az yağlı veya yağsız kaşar peyniri rendesi

Tavuğu yıkayıp kurulayın. Dilim dilim kesin. Soğanı doğruyup karabiber ile karıştırın. Bir teflon tavada zeytinyağını orta ateşte ısıtıp tavuğu içinde hafifçe kızarana kadar çevirin. Tavanın ısısını yükseltin. Acı biberi ve soğanı tavuğun üstüne döküp sık sıkı karıştırın. Pişmiş yemeği tortillaların üzerine dökün. Ãœzerine peynir rendesini koyup ekşi kremayı ilave edin.

3. gün

Sabah:
2 adet diyet galeta
1 fincan az yağlı veya yağsız süt
2 adet meyve
1/2 kase az yağlı veya yağsız yoğurt

Öğlen:
1 porsiyon beyaz etli balık
2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız salata 1 adet meyve
1 ufak kasede kase az yağlı veya yağsız yoğurt

Akşam:
Fırında tavuk pirzola (TARİFİ AŞAÐIDA!)
Makarna
1 adet meyve

Fırında tavuk pirzola tarifi
Yarım fincan az tuzlu domates salçası, 120 gram kemiksiz derisiz tavuk göğsü, 2 çorba kaşığı galetu unu, 1/4 çorba kaşığı karışık baharat, 1 adet yumurta akı, 1/4 çorba kaşığı pul biber, 60 gram kadar kaşar peyniri rendesi

Fırını 250 derecede ısıtın. Makarnayı ayrı pişirin. Tavuğu yıkayıp kuruladıktan sonra çukur bir kasede baharatlar ve galeta ununa batırın. Yumurtanın akını bir fincanda çırptıktan sonra galetu unu karışımına batırdığınız tavuğu yumurta akına batırdıktan sonra tekrar galeta unu karışımına batırın. Sonra, daha önce yağlanmış olan fırın tepsisine yerleştirin. 15-20 dakika kadar pişirin. Küçük bir tavada domates
salçasının içine kırmızı biber karıştırarak hafif ateşte ısıtın. Bu arada makarnayı da karıştırmayı unutmayın. Makarnanın üzerine kaşar rendeleyip tavuğun yanına garnitür olarak ekleyin. Makarnayı pişirdiğiniz su makarnanın en az iki misli olmalıdır. Su kaynadıktan sonra makarnayı atın, ara sıra karıştırın. Yumuşadıktan sonra ocaktan alıp, süzün

4. gün

Sabah:
2 dilim tost ekmeği
1 adet meyve
2 dilim az yağlı veya yağsız peynir

Öğlen:
2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız salata
sosu
1 porsiyon meyve
2 bardak az yağlı veya yağsız süt
4 dilim peksimet

Yemek arasında:
100 gram taze brokoli
150 gram dilimlenmiş havuç

Akşam:
1 porsiyon kabak çorbası (TARİFİ AŞAÐIDA)
Tavuk ızgara
Az yağlı pilav
2 çorba kaşığı salata sosu
1 adet meyve

Kabak çorbası tarifi
Yarım taze kabak, yarım küçük soğan, yarım baş
sarımsak, 1 çorba kaşığı karışık baharat, 1 buçuk fincan az yağlı, az tuzlu sebze suyu, 6 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız yoğurt, 4 çorba kaşığı diyet ekşi krema, 1 çorba kaşığı hazır soğan çorbası

Ekşi krema ve soğan çorbasını mikserde iyice karıştırıp pişirin. Kabağı yıkayıp küp küp kesin. Soğanı ve sarımsakları ince ince kıyın. Kabak, soğan, sarımsak, baharat ve sebze suyunu orta boy bir tavaya koyup hafifçe kaynatın. Altını kısarak 10 dakika pişirin. Sonra sebzeleri bir miksere alıp püre yapın. Sebze suyunu tavaya koyup yoğurt ve pirinçle karıştırın. En son birlikte servis yapın.

5. gün

Sabah:
2 parça az yağlı börek
1 ufak kasede kase az yağlı veya yağsız yoğurt
2 adet meyve
1 buçuk fincan az yağlı veya yağsız süt
2 çorba kaşığı bal

Öğlen:
1 porsiyon alabalık
1 adet meyve
4 adet diyet galeta

Akşam:
Tavuk ızgara
Sağlıklı patates kızartma
1 adet meyve
1 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız salata sosu

6.gün

Sabah:
3 çorba kaşığı diyet reçel
1 buçuk bardak az yağlı veya yağsız süt
3 adet kurabiye
2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız margarin
½ dilim az yağlı veya yağsız beyaz peynir
1 adet meyve

Öğlen:
4 adet şekersiz bisküvi
1 adet meyve

Yemek arasında:
1 adet gofret
½ bardak şekersiz meyve suyu

Akşam:
Baharatlı, elmalı tavuk (TARİFİ AŞAÐIDA)
2 dilim ekmek
1 buçuk çorba kaşığı az yağlı veya
yağsız salata sosu

Elmalı tavuk tarifi
Yarım çorba kaşığından az baharat, 1 elma, 1/3 fincan elma suyu, 120 gram kemiksiz, derisiz tavuk göğsü, 2/3 çorba kaşığı un, 2 çorba kaşığı az yağlı veya yağsız yoğurt, 3 çorba kaşığı limon suyu, 2 adet taze soğan, 100 gram taze mantar

Dilimlenmiş elmaları baharatla karıştırarak bir teflon tavada az ateşte çevirin. Ãœzerine soğanı ve dilimlenmiş mantarları ilave edin. Limon suyunu ekleyin. 1-2 kaşık da elma suyu ilave edin ve kaynayana kadar pişirin. Tavuğun göğsünü kurulayıp ince dilimler halinde kesin. Haşladığınız karışımın içine atınız ve tavuk pişene kadar hafif ateşte yaklaşık 10 dakika tutun. Tavuğu ayırıp bir tabağa dizin ve sıcak kalmasını sağlayın. Unun geri kalan kısmını elma suyunun içinde hafifçe sos haline getirin. Yoğurdu da karıştırıp tavuğun üstüne dökün. Soğan ve benzeri garnitürü üzerine ilave edin.

ben bu pazartesi başlamayı düşünüyorum sürekli salata peynir ekmek domates baydı hem yeni yemekler denerizcokacimcoook
ne dersiniz benle başlamaya var mısınız?

merhaba..senin kilo kaçtı arkadaşım?çizelgenden anlaşılmıyor da??

diyet güzel ama sanki çok fazla şey yeniyor gibi:bbo:

cızelgenıze bakılırsa sız super vermıssınız nasıl becerdınız:uhm:

öncelikle ii geceler diyoruma.s.

tek çözümü var ,irade :) aslında her insanda var ama kullanmayı bilmek lazım sanırım :)) ilşk diyete başladığım ay hergün yürüyüş yaptım 45-60 dakika arası..düzenli yemek çok önemli azda yemedim kendimi tok hissedene kadar yedim..gece yatmadan 3 saat önce yeme-içme işini kestim.kızartma ve şeker kullanmadım.bol salata kepek ekmeği ızgara et..aslında hep klişe şeyler..dediğim gibi irade işi..karar vermek lazım..aslında 57 kiloydum ama evlendikten sonra 5 kilo aldım yaklaşık 2 yılda..benimde sorunum gece yemek yemek..şişmanken hırs yapmıştım yemedim gece hiç ama zayıfladıktan sonra gevşiyo insan..tekrar toparlanmaya çalışıyorum..bu hafta 62 den 60.4 e düştüm tekrar :KK66: siz nekadar zamandır diyettesiniz?

ben 51 kiloyum ama boyum kısa olduğundan ilk hedefim 47 falan tabi ben 10 kilo veremem bu diyetle kilosu çok olanlar için oda bilmiyorum ne yapsam hani sabah erken kalktığım için doyurucu bir liste gibi geldi ama önce alışveriş yapmam lazım yarın yapıp salı başlıyacağım bu gidişle çünkü bizim evde light süt peynir falan asla bulunmaz bu şekilde başlarsam kilo alıpr çıkarımkaydirigubbakcemile3

51.2 ile balamıştım 3 gün oldu 50.6yım aynen devamm :))

bende bu diyete başlayacağım bi 5 kilo kadar fazlam war inşlh werebilirim. bu diyetide nasıl yapacağım bilmiorum sebze yiyemiyorum hiç işim çok zor.diyeti bıraktıktan sonra kiloyu tekrar alınmaz dimi??

X