Lekeler, Çiller sivilce lekeleri?!

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

_mavideniz_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
320
165
arkadaslar benim sivilce izleriyle basim fena belada yüzümde asiri cok sivilce izi kaldi lütfen yardimci olun bildiginiz dogal maskeler varmi kullana bilecegim?

Buz sür yüzüne akşamları 1 dk kadar, gerçekten izleri daha az görünür hale getiriyor. Maya maskesi de çok işe yarıyor cildin daha düzgün bir renk almasını sağlıyor. Ben yarım paket kadar mayaya 1 çay kaşığı süt, yüzüm kurumuşsa çok az bal yağlanmışsa biraz kil ekliyorum yüzüme sürüyorum. Bunu haftada bir yapabilirsin bir de limon işe yarıyor. Günlük bakım olarak yüzünü uygun bir sabunla yıkadıktan sonra buz gezdir 1 dk kadar, kurula sonra da pamuğa sıktığın biraz limonu yüzüne sür.

Limon yakarsa sonrasında salatalık sürebilirsin

cok tsk ederim hepsini denicim :) ama kili büyük ihtimal bulamam almanyada oldugum icin
bugün buzla baslicam yarinde hemen limon ve maya almam gerekiyor :)

canım yaklaşık bir yemek kaşığı yoğurdun (önceden yoğurdun suyunun çıkması için süzgece koy)içine çay kaşığının ucuyla kabartma tozu koy bunu yüzüne sür.tam kurumasını bekleme yüzünden ovarak çıkar.kuruyan yer varsa elini çok az ıslat oralarıda çıkart.farkı göreceksin hem yüzün yumuşacık oluyor hemde gözenekler açılınca rahatlıyorsun..

aslinda ben bi kac sene önce kabartma tozu ve yogurt maskesini denemistim birazda linom suyu vardi icinde ozamanlar yüzümde cok sivilce vardi o sivilceleri kanatiyordu birde bende de cok kizariklik olmustu.... önce buz ve maya maskesini denemek istiyorum umarim ise yarar cevap veren arkadaslara tsk ederim :)kaydirigubbakcemile3

Maya maskesini ashiri kullanmak cox zararli diye duymushdum.En cox ayda bir kere kullanmak gerekirmish.cox kullaninca deyirede cox zarar verirmish.

Argan yaginin sivilceleri ve izlerini yok ettdiyini duydum.

Maya maskesini ashiri kullanmak cox zararli diye duymushdum.En cox ayda bir kere kullanmak gerekirmish.cox kullaninca deyirede cox zarar verirmish.

Argan yaginin sivilceleri ve izlerini yok ettdiyini duydum.
Türkçe'yi berbat kullananları bilirdimde böylesini ilk kez görüyorum pes doğrusu.

Sivilce izleri derken eğer kızarıklık olaraksa kullandıgın kremlere ara vermeni öneririm. Güneşe korumasız asla çıkma rengini daha belirgin yapar ışınlar. Duru su ile yüzünü yıkadıktan sonra düzenli olarak sabah akşam doğal gülsuyu veya yagını o bölgelere tampon yap. ayrıca çay ağacı yağı sürebilirsin. bir de lavanta kürü vardı lekelere karşı onu da deneyebilirsin.

canım yaklaşık bir yemek kaşığı yoğurdun (önceden yoğurdun suyunun çıkması için süzgece koy)içine çay kaşığının ucuyla kabartma tozu koy bunu yüzüne sür.tam kurumasını bekleme yüzünden ovarak çıkar.kuruyan yer varsa elini çok az ıslat oralarıda çıkart.farkı göreceksin hem yüzün yumuşacık oluyor hemde gözenekler açılınca rahatlıyorsun..
bu dediğin sivilce izleri yani kızarıklıklar için mi?

X