Çocuk Hastalıkları bebeğim kakasını yapmıyor ve sanırım kabız

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gulllfer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
459
3
kızlar oğlum 3 aylık önceden günde 7 - 8 kez kaka yapardı bi haftadır kendisi hiç yapamıyor hergün ben uğraşıyorum doktor gliserin fitil verdi onunla yada zeytinyağıyla yaptırıyorum yapınca rahatlıyor ama sanırım alıştı çünkü kendiliğinden hiç yapmıyor ve kakasıda öncekinden daha koyu ne yapmalıyım bunu yaşayanlar varmı nolur yardım edin

merhaba bizdedeaynı durum var.
1haftadır 2-3 gune bır kakasını yapıyor.
bizim gitigimiz doktor 5 günolmadıktan sonra kabız sayılmaz demıstı.
bende senın gıbı zeytınyagı yapıyorum.
ne yapmamız gerekıyor acaba?
bu konuda tecrubesı olanlar lutfen yardım.

kızlar tavsiyem anne sütü alıyorsa 1 hafta,mama alıyorsa 5 gün olmadan kabız olduğunu düşünüp müdahalede bulunmayın.
bağırsakları onun yeni hayatına yeni yeni alışmaya çalışırken bazı şeyleri zamanla öğrenmesi için kendi kendine bırakın.
aksi taktirde hayatı boyunca tuvalete çıkması sorunlu olacaktır.
alyada maşallah ilk zamanlar çok iyiken şimdilerde doğru dürüst çıkamıyor.
ben hiç bir şekilde müdahale etmiyorum.ıkınıyor sıkınıyor 4 veya 5.gün çıkıyor eninde sonunda oluyor yani..

günaydın arkadaslar benı kızımda 4. ayını bitirdi.bızde 3 aylıkken aynı sorunları yasadık 6 gün yapmadıgı oluyordu.bende ilk zamanlarda fitil verdım baktımkı bunun sonu yok bıraktım sonra.
dr umuz ıkınmayı henüz bılmedıklerı için yapamaması normal demıstı.sonra kendı kendıne ıkınmayı ögrendı cok şükür şimdi günde bır kere bazanda 2-3 günde bır kendı yapıyor.bıraz sabırlı olun mutlaka gececek.halis zeytınyagı verebılırsınz.insallah kısa zamanda alısırlar kendılerı yapmaya ..

buyudukce kaka sayisinin azalmasi normalmis, ben de 3-4 gun gecince zeytinyagi vermistim, drumuz verme, kendisi yapsin dedi

benimde 2 yaşındaki kızım son 1.5 aydır kabızlık çekiyor doktor sadece benifeber doğal lif takviyesi verdi tatsız kokusuz sabah akşam suyuna koyuyorum ve yeşil yapraklı olan herşeyi daha bol yediriyorum şu an çok daha iyi allaha şükür eğer bizim gibi kabızlık sıkıntısı yaşayan varsa doktoruna benefiberi kullanabilrmi diye bir sorsun bnm kızıma çok iyi geldi

Son düzenleme:
kızlar tavsiyem anne sütü alıyorsa 1 hafta,mama alıyorsa 5 gün olmadan kabız olduğunu düşünüp müdahalede bulunmayın.
bağırsakları onun yeni hayatına yeni yeni alışmaya çalışırken bazı şeyleri zamanla öğrenmesi için kendi kendine bırakın.
aksi taktirde hayatı boyunca tuvalete çıkması sorunlu olacaktır.
alyada maşallah ilk zamanlar çok iyiken şimdilerde doğru dürüst çıkamıyor.
ben hiç bir şekilde müdahale etmiyorum.ıkınıyor sıkınıyor 4 veya 5.gün çıkıyor eninde sonunda oluyor yani..

kesinlikle katılıyorum
kayısı erik
yeşil sebze
yemeklerine zeytinyağı
bolsu
bunlar iyi gelir
muz patates muhallebi biskivi bunlarda kabız yapar

kesinlikle katılıyorum
kayısı erik
yeşil sebze
yemeklerine zeytinyağı
bolsu
bunlar iyi gelir
muz patates muhallebi biskivi bunlarda kabız yapar

ya canım ii diyosun da benim bebiş daha 3 aylık ben ne yapayım dediklerini yedirememki ne yapmalıyım

Bebeğin sadece anne sütü alıyorsa her gün kaka yapmaz zaten.
Arkadaşlarında dediği gibi 5. günr kadar kabız saymıyoruz.
Ben kabız olduğunu anladığım an Duph...c 5ml şurup veriyorum.
Doktoruna sor bakalım ne diyecek?

herkese merhaba; siteye yeni üye oldum. tecrübeli annelerle bilgi alış verişinde bulunmak keyifli olacak diye düşünüyorum.

4 aylık oğlum var. izinde olmak keyifliydi fakat bu ay işime geri döndüm kısacık paralı yasal süreç sona erdi:) işe başlamamla beraber ek gıdalara da başladık. başlar başlamaz verdiğim meyve püresi ve çorba bebeğimi kabız yaptı çok üzüldük çünkü çok zorandı. ne yapmamız gerektiğinide bilemedik doktorumuz normal dedi fakat acı çekmesi üzücü.. tavsiyeleriniziz bekliyorum..

herkese merhaba; siteye yeni üye oldum. tecrübeli annelerle bilgi alış verişinde bulunmak keyifli olacak diye düşünüyorum.

4 aylık oğlum var. izinde olmak keyifliydi fakat bu ay işime geri döndüm kısacık paralı yasal süreç sona erdi:) işe başlamamla beraber ek gıdalara da başladık. başlar başlamaz verdiğim meyve püresi ve çorba bebeğimi kabız yaptı çok üzüldük çünkü çok zorandı. ne yapmamız gerektiğinide bilemedik doktorumuz normal dedi fakat acı çekmesi üzücü.. tavsiyeleriniziz bekliyorum..

merhaba bende sizinle aynı durumdayım. bu hafta işe döndüm kızım 3 ay 10 günlük. ek besinlere biraz erken başlamışsınız.ben daha önceden sağıp dondurduğumuz anne sütünü veriyorum. 5. ayın sonlarında ek besine başlamayı düşünüyorum. eğer meyve püresi ve çorbayı aynı gün verdiyseniz zorlamışsınız yavruyu. başlarken yoğurt veya meyve suyu veya pekmez gibi daha açık sıvı besinleri kullanın. 1 günde sadece bir besini az miktarda verin. böylece verdiğiniz besine alerjisi olup olmadığını analyabilirsiniz. zamanla miktarını arttırırsınız. şu an kabızsa mesela evde kendi hazırladığınız kayısı suyunu (marmelatı sulandırabilirsiniz) verebilirsiniz.

X