5 haftalık hamileyim ama doktorum 3 haftalık dedi ve kese görünmedi

Yakamozzz33

Bir kalpte üç aşk ...
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2009
4.417
588
Selam kızlar 2 gün önce 5 haftalık hamile oldugumu öğrendim bugün hem karından bakılan ultrason ile hemde vajinal ultrasonla muayene oldum kese henüz görünmedi sizce neden olabilir.CADIARZU 14.10 2009 tarihinde beta hcg 900.600 dü doktorum büyük ihtimal çok yeni bi hamilelik o yüzden kese görünmedi diyor ama ben endişeleniyorum.:gitme: Birde hamilelik hesaplanırken son adet tarihinden itibaren hesaplamıyormuyuz eğer öyleyse bebeğim 5 haftalık çünkü adetim 9 gündür geçiyor son adet tarihim 08.09.2009 du bugün ayın 17 si...Hatta 6. haftaya girmiş olması gerekiyor değilmi? İnteret sitelerindeki hesaplama yöntemleriyle hesapladığımda da 6.haftanın içinde görünüyor.Peki doktor neden 3 haftalık olması gerekiyor dedi öyleyse?:çok üzgünüm:

canım bende aynı durumu yaşıyorum.benimde adet tarihime gör 7 haftalık olması gerekirken doktor 5 haftalık dedi.benimde kese gözükmedi. olası bir dış gebelikten ve düşükten kortuğunu söyledi .pazartesi günü iyi bir doktor gidip kesin cevabı alıcam inşallah

Selam kızlar 2 gün önce 5 haftalık hamile oldugumu öğrendim bugün hem karından bakılan ultrason ile hemde vajinal ultrasonla muayene oldum kese henüz görünmedi sizce neden olabilir.CADIARZU 14.10 2009 tarihinde beta hcg 900.600 dü doktorum büyük ihtimal çok yeni bi hamilelik o yüzden kese görünmedi diyor ama ben endişeleniyorum.:gitme: Birde hamilelik hesaplanırken son adet tarihinden itibaren hesaplamıyormuyuz eğer öyleyse bebeğim 5 haftalık çünkü adetim 9 gündür geçiyor son adet tarihim 08.09.2009 du bugün ayın 17 si...Hatta 6. haftaya girmiş olması gerekiyor değilmi? İnteret sitelerindeki hesaplama yöntemleriyle hesapladığımda da 6.haftanın içinde görünüyor.Peki doktor neden 3 haftalık olması gerekiyor dedi öyleyse?:çok üzgünüm:

canım ben şuan 10 haftalık hamileyim doktoruma göre 9 ama başka doktor bana 3 hafta geride gidiyorsun dedi başka doktora git kesenin görünmesi için betahcg nin 1500 olması lazım

canım bende aynı durumu yaşıyorum.benimde adet tarihime gör 7 haftalık olması gerekirken doktor 5 haftalık dedi.benimde kese gözükmedi. olası bir dış gebelikten ve düşükten kortuğunu söyledi .pazartesi günü iyi bir doktor gidip kesin cevabı alıcam inşallah
Allah korusun canım inşallah dış gebelik olmaz tehlikeli bi durum ama kese görünmediyse düşük olmaz ki canım dış gebelik ihtimali olabilir ama sen iyi şeyler düşün yine de iyi düşünelim ki iyi olsun sonucu yaz olurmu...

canım ben şuan 10 haftalık hamileyim doktoruma göre 9 ama başka doktor bana 3 hafta geride gidiyorsun dedi başka doktora git kesenin görünmesi için betahcg nin 1500 olması lazım

Öyle yapmayı düşünüyordum bende canım tek bir doktora bağlı kalmamak lazım ne olur ne olmaz bu arada senin hamileliğini doktor nasıl hesapladı en son adet gününden itibaren mi 10 haftlık hamilesin yoksa döllenme tarihinden mi hesapladı?CADIARZU Pazartesi tekrar kan tahliline gidecem bhcg ye ve diğer hormon değerlerine tekrar bakılacak ( hepatit b fsh bhcg gibi hormon değerlerine bakılacak) umarım sonuç iyi olur :çok üzgünüm:

canım ya hiç canını sıkma görunmemesi çok normal cunki erken.evet son adet tarihine göre hesaplıyorsun ama geç döllenme geç yumurtlama vs etkiliyor cok..değerin oldukça iyi ama ben 1200lü değerlerde bile görememiştim keseyi.6.hafta sonunda anca görundu kese.inan bana boşuna üzülüyorsun,korkularını çok iyi anlıyorum cunki banada aynısı oldu.geç döllenmiş meğer:)))
dış gebelik olsa azçok belirtilerini görürdün..azcık sabret bak keseyi görunce nasıl derin bir ohhhh çekeceksin...

Bhcg 1000-1500 arasındayken vajinal ultrasonla görünebilir zaten gebelik kesesi..

canım ya hiç canını sıkma görunmemesi çok normal cunki erken.evet son adet tarihine göre hesaplıyorsun ama geç döllenme geç yumurtlama vs etkiliyor cok..değerin oldukça iyi ama ben 1200lü değerlerde bile görememiştim keseyi.6.hafta sonunda anca görundu kese.inan bana boşuna üzülüyorsun,korkularını çok iyi anlıyorum cunki banada aynısı oldu.geç döllenmiş meğer:)))
dış gebelik olsa azçok belirtilerini görürdün..azcık sabret bak keseyi görunce nasıl derin bir ohhhh çekeceksin...
İnşallah canım böyle söyleyince içim rahatlıyor ama insan yine de düşünmeden edemiyor tabi ya öyleyse diye ...Haftaya cuma tekrar bakılacak ultrasonda belki görünür o zamansenağlama dediğin gibi sanırım geç yumurtlama yada geç döllenme olmuş yoksa son adet tarihine göre 5 haftayı geçti ama doktor 3 haftalık olması gerekiyor dediğine göre henüz erken genelde 7. hafta görünüyor yorumlar o yönde bakalım ben ne zaman görecem yerimseniben

bende bugün ultrasona girdim 5 haftalık dedi ama normalden küçük görünüyor dedi.kese var sadece.bazı testler verdi ve bunları da yaptır iki hafta sonra gel net birşeyler söyleyebilirim dedi.karmakarışık olduk eşimle normelden küçük ne demek dedik iki hafta sonra net birşey söylerim korkulacak birşey yok dedi.hiçbirşey anlamadım umarım herşey yolundadır.iki hafta sonra 7 haftalık olacak kalp atışını duyarız inşallah....

tatlım hayırlı olsun:) çok sevindim.
geç döllenme olabilir canmm...ben 5haftalıkken kese görülmüştü karından baktı dr.
dr.ne diyo?

bende şuanda 5+4 günlük hamileyim 4+5 te kesem göründü fakat bebeğimin kalp atışları duyulmadı .

merhaba bugün doktora gittim ve sizin gibi 7 haftalık olması gerekirken 5 haftalık dedi doktor. düşük ihtimali olabilir de dedi. endişe ettim. 1 yıldır çocuk istiyoruz. sizin de benzer olayı yaşadığınızdan size danışmak istedim. gelişme nasıl oldu sizde. cevaplarsanız sevinirim

merhaba bugün doktora gittim ve sizin gibi 7 haftalık olması gerekirken 5 haftalık dedi doktor. düşük ihtimali olabilir de dedi. endişe ettim. 1 yıldır çocuk istiyoruz. sizin de benzer olayı yaşadığınızdan size danışmak istedim. gelişme nasıl oldu sizde. cevaplarsanız sevinirim

12,haftaya kadar benim gebeliğimde 2 hafta geriden geliyordu 11 haftalık olarak gittiğim hafta 12 hfatalık olmuştum ve tarama testi yaptırmıştım..bu tür olaylar olabiliyor.6 haftalık diye gittiğim hafta 4 haftalık cıkmıştı.2 haftayı gecen geriden gelmeler sıkıntılıdır demişti doktorum.doktorunuz tekrar nezman cağırdı sizi randevuya

bende 5+6 gunlukken doktora gıttım. karından ultrasonla baktılar kese 1.32 cm cıktı ama ıcınde ne bebek ne sac gorunuyordu. 10 gun sonra tekrar gel dedi...

selam hanımlar ben ıkı defa bebeyımı kaybettım doktorlar bana bebeyınının kalbı yok dedıler kurtaj yaptılar uzun sure tedavı gordum ve suan yenıden hamıleyım beta hcg 4393 cıktı her sey gebelıyı bellı edıyor mıyde bulantısı bas donmesı ılac kıllanıyorum 3 cesıt ama ıkı seferdır ultrasona gırıyorum kese var ama ıcındekı sıvıyı pek net goremıyorlar once kese 7 mm ıkı gun gectı 9mm oldu yanı kese buyuyor ama bebek varmı yokmu bellı deyıl her defa uzulerek cıkıyorum hastaneden karmakarısık bır durumdayım sızden rıcam bu seylerı yasayan varsa bana bılgı versın sonu ne oldu benı ne beklıyor sımdıden tyesekkurler.

Canım çok heyecan yapıp sakin strese sokma kendini.. daha çok erken, bebeği gormen 8. Haftayı bulur. Hadi hayırlı haberlerle gelirsin insallah

selam hanımlar ben ıkı defa bebeyımı kaybettım doktorlar bana bebeyınının kalbı yok dedıler kurtaj yaptılar uzun sure tedavı gordum ve suan yenıden hamıleyım beta hcg 4393 cıktı her sey gebelıyı bellı edıyor mıyde bulantısı bas donmesı ılac kıllanıyorum 3 cesıt ama ıkı seferdır ultrasona gırıyorum kese var ama ıcındekı sıvıyı pek net goremıyorlar once kese 7 mm ıkı gun gectı 9mm oldu yanı kese buyuyor ama bebek varmı yokmu bellı deyıl her defa uzulerek cıkıyorum hastaneden karmakarısık bır durumdayım sızden rıcam bu seylerı yasayan varsa bana bılgı versın sonu ne oldu benı ne beklıyor sımdıden tyesekkurler.

betana tekrar baktır 2 günde bir bende aynı şeyi yaşamıştım ne yazık ki.betam yükselmedi hatta geriledi.kese vardı içi gözükmüyordu.o yüzden beta önemli..

Canım benim 3707 de görülmedi kese. Doktor dış gebelik olabilir dedi ertesi gün vajinal ultrasonda görüldü kesemiz :)

X