Bebek Beslenmesi İştahsız bebek anneleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
biz bıldırcın yumurtasını sorduk doktora verebilirsiniz dedi.. vanille elif dila emdiği zaman hiç ek gıda almıyo ve kaka yapması 4-5 günü buluyo. ve memeyle oynuyo saat başı 3-4 dk emiyo. doktorumuz ona güvendğinden yemiyo dedi. şimdi katı gıdalara alışamazsa böyle sürüp gider dedi. gerçekten sütü azaltınca daha ii ek gıda yiyo uyutmadan önce de anne sütü alıyo ama ben günde 4 ten daha fazla veriyorum yoksa peşimde geziyo meme memme diye

selam kızlar kardelen iki gündür gündüzleride mama içmeye başladı
yarın doktor kontrolü var bakalım nasıl çıkıcak

Meraba arkadaşlar, uzun zamandır kiseden ses çıkmıyor. Bebişlerle işler yolunda mı?? Aslında bizde çok fazla bir gelişme yok, ne fazla bir ilerleme ne de gerileme, yuvarlanıp gidiyoruz işte :) 2 gün önce doktor kontrolümüz vardı, 2 ayda 400 gr almış kızım anca, 6955 çıktı, 7 yi göremedik yine fazla bişi kalmamış neyseki :) ben büyüme geriği olacak persantil tablosunda 3 persantilin altına düşecek önümüzdeki aylarda diye çok korkuyorum ama doktor moral veriyor bize merak etme düşmez diyor...vitamin verdi ama bebişim nefret ediyo şu portakal aromalı vitaminlerden..içiremiyorum...zar zor multitabs içirebiliyorum anca...gündüz 1-2 kere emziriyorum onun dışında birşeyler yedirmeye çalışıyorum, bazen yiyor bazen yemiyor...bizde durum bu, umarın sizinkilerin iştahı açılmıştır...

bizim durum iyi çok şükür ben çalışmaya başladım annem bakıyor
herşeyi yemesede sevdiği şeyleri yiyor biraz sabır ve oyunla idare ediyoruz işte

Merhaba

Sitenize yeni uye oldum. Kizim Elif Lara 8 ay 8 gunluk, 8. ay sonu muayenesinde boyu 72,5 cm, kilosu ise 8.130 kg. cikti. Boyu ve kilosu normal gibi gozukse de o kilonun her gramini ben kendi ellerimle buyuk ugraslarla aldirdigimi bilirim. Biz de gunde yaklasik 4 ogun yiyoruz, kendim duzen hastasi olup onun da en azindan ogun saatlerini ne kadar duzene koymaya calissam da ister istemez kayiyor. genel sabah kahvaltisi 9-9.30 arasi, meyve ogunu 12-12.30, sebze corbasi 15.00 ve aksam ogunu de 08.00 gibi oluyor, ikindide de yogurt yedirtmeye calisiyorum. Hic yerinde durmayan, dursa da surekli ellerini oynatan, emzirildiginde bile patiklerini surekli cikaran bir kiz. Ayrica cok susasa da mama yutsun diye arada verdigimde mama da arada gidecek diye su icmeye reddedecek kadar da akilli ama mama biter bitmez kana kana da iciyor. Yogun calistigim icin onunla kalan zamanimizda her acidan dogru durust birseyler yapmaya, guzel beslemeye gezidirmeye cok calisiyorum kendisini. Yapi olarak asabi ve sabirsiz bir insanim kizim da cok isabetli bir anne secimi yapmis gibi. Ortlamada bir kase 35-45 dk. da biter, haftasonu bir kahvalti rekoru kirarak 1 s.15 dk da bitirdik. Yeni girdigi ortamlarda restoranin kafenin altini ustune getirmekte bir numaradir kendisi. O yuzden yemedigi zamanlar genelde cikariz, akraba ziyaretleri ise minimal durumdadir. Su siralar ona persembe-cuma bakacak gunduzlu bir bakici arayisimiz var Mayista baslamak uzere. Anlatacak cok sey var, istahsizlik bir omur surecek gibi gorunuyor. Herkese sevgiler.

Merhaba

Sitenize yeni uye oldum. Kizim Elif Lara 8 ay 8 gunluk, 8. ay sonu muayenesinde boyu 72,5 cm, kilosu ise 8.130 kg. cikti. Boyu ve kilosu normal gibi gozukse de o kilonun her gramini ben kendi ellerimle buyuk ugraslarla aldirdigimi bilirim. Biz de gunde yaklasik 4 ogun yiyoruz, kendim duzen hastasi olup onun da en azindan ogun saatlerini ne kadar duzene koymaya calissam da ister istemez kayiyor. genel sabah kahvaltisi 9-9.30 arasi, meyve ogunu 12-12.30, sebze corbasi 15.00 ve aksam ogunu de 08.00 gibi oluyor, ikindide de yogurt yedirtmeye calisiyorum. Hic yerinde durmayan, dursa da surekli ellerini oynatan, emzirildiginde bile patiklerini surekli cikaran bir kiz. Ayrica cok susasa da mama yutsun diye arada verdigimde mama da arada gidecek diye su icmeye reddedecek kadar da akilli ama mama biter bitmez kana kana da iciyor. Yogun calistigim icin onunla kalan zamanimizda her acidan dogru durust birseyler yapmaya, guzel beslemeye gezidirmeye cok calisiyorum kendisini. Yapi olarak asabi ve sabirsiz bir insanim kizim da cok isabetli bir anne secimi yapmis gibi. Ortlamada bir kase 35-45 dk. da biter, haftasonu bir kahvalti rekoru kirarak 1 s.15 dk da bitirdik. Yeni girdigi ortamlarda restoranin kafenin altini ustune getirmekte bir numaradir kendisi. O yuzden yemedigi zamanlar genelde cikariz, akraba ziyaretleri ise minimal durumdadir. Su siralar ona persembe-cuma bakacak gunduzlu bir bakici arayisimiz var Mayista baslamak uzere. Anlatacak cok sey var, istahsizlik bir omur surecek gibi gorunuyor. Herkese sevgiler.

bir insan kendini ve bebeğini bu kadar iyi analiz eder üslubundan ötürü seni kutuyorum arkadaşım. benim fikrime gelecek olursak bence kilosu seninde değin gibi çok normal yediği şeylerde tam ayında yemesi gereken şeyler.bir düzen oturtma konusuna gelince canım onlar belli bir zamandan sonra bunu kendileri belirliyorlar.benimki mesela artık 1 yaşında açıkınca mama diye bağırıp ağlıyorkaydirigubbakcemile3 çok baskıcı olmamak grek ama çokta boş vermemek gerek.birde onun yemek yemesine çok önem verdiğini hissettirme ona .bunu bir silah olarak kullanabilir prensesin. baskıcı değil teşvik edici ol. sürekli beraber yiyin öyle güven geliyor onlara

X